Skocz do zawartości

Droga do Rumunii z pd wsch Polski


MichałKaczmar.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osob ktore jechaly do Rumunii - jaka jest najblizsza i najlepsza droga omijajac Ukraine, aby nie zapuszczac sie daleko w glab Wegier ?

Ogladalem mapy - najgorzej jest w okolicach granicy Slowacko Wegierskiej, gdzie wszystkie drogi wylatuja na Ukraine.

Czy bedac w Bieszczadach najblizsza droga na Slowacje jest przez Barwinek, czy mozna jeszcze gdzies przejechac w okolicy Komańczy i Nowego Łupkowa ?

Chcialem jeszcze zapytac czy viniete na Rumunie mozna kupic u nas w PZM bo podobno na granicy sa spore kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczaj w Barwinku a potem cyrkluj na Satu Mare. Granicę słowacko węgierską przekraczaj w satorlouehei :banghead: :banghead: :banghead: nie do wymówienia w każdym razie tam gdzie stacjonowali CK Dezerterzy :wink: Potem, węgry, Dombra, kisvarda, Pejes i już granica Rumuńska.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...63&hl=trzykawki

 

to link do mojego wyjazdu. w opisie jest link do forum bmw. warto sie zapoznać z relacją Pana Mazby - nie jest on moim faworytem ale wiedze ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc - jesli mam jechac przez Tokaj to juz musze bardziej okreznie przez Nyiregihaza, ale jesli bedzie pora noclegowa to bardzo przydatna wiadomosc.

Nie wiem jak najlepiej wybrnac z wymiana pieniedzy. Euro drogie i kurs skacze wiec kantory srubuja ceny. Mysle aby tu tkupic wegierskie forinty, ktore przydadza sie na przejazd przes wegry a na granicy kupic za nie lewy. To podwojna wymiana, ale itak nieunikniona.

A opowieść o wyprawie oczywiscie czytalem juz pare miesiecy temu, dzieki czemu zdecydowalem sie nie jechac scigaczem tylko kupic Enduro.

Edytowane przez MichałKaczmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A dlaczego nie chcesz jechac przez ukraine??

2. jesli koniecznie chcesz ominac UA to kieruj sie z bieszczad na pierwsze przejscie ze slowacja (od mojej strony ja jezdze zawsze w krynicy Mnisek n.Popradem)a potem w strone rumuni :-) Co do Tokaju to tez bardzo polecam :-) przy wyjezdzie z miasta masz most a pod nim 2 wielkie campingi9ten po lewej jest drogi, ja zawsze w tym po prawej nocuje - domek troche drozszy od namiotu:-). Do przejscia z rumunia kieruj sie na przejscie w okolicy Satu-Mare - nie ma kolejek!! W Oradei zawsze jest masa tirow i osobowek, tak ze czasem trzeba swoje wystac. Co do waluty...Kupuj u nas i TYLKO dolce albo Euro!! nie kupuj zadnych lewow ani lei czy forintow bo poprostu sie nie oplaca! kupujac dolce zwroc uwage aby byly po 2000r czyli z duzym portretem, bo starszych moga nie przyjac ci w rumunii, no i postaraj sie kupic jakas czesc w drobnych nominalach(5-10 E/$) na jakies nieprzewidziane "wydatki" typu oplata za prom na dunaju, czy inne mandaty :-) na kazdej granicy jest kantor 24/h tak ze bez problemu wymienisz walute na miejscowa:-)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kupilem wegierskie forinty - to jedna z walut gdzie kantory nie biora kosmicznej marzy, a wiadomo przy podwojnej wymianie tez sie cos traci.

Przez Ukraine nie chce jechac z powodu opini ktore slyszalem - to moze lek przed nieznanym. Dlugie i niemile odprawy na granicy a do tego policja z absolutna wladza wyludzajaca lapowki. Wole nie ryzykowac skoro jest inna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kupilem wegierskie forinty - to jedna z walut gdzie kantory nie biora kosmicznej marzy, a wiadomo przy podwojnej wymianie tez sie cos traci.

Przez Ukraine nie chce jechac z powodu opini ktore slyszalem - to moze lek przed nieznanym. Dlugie i niemile odprawy na granicy a do tego policja z absolutna wladza wyludzajaca lapowki. Wole nie ryzykowac skoro jest inna droga.

bez sensu to kupowanie forintów

paliwo -karta, na wegrzech akceptuja wszystko

jak potrzebuje korzystam z bankomatów, przeliczenia wychodza przyzwoicie

w rumuni troche gorzej z kartami na stacjach dziłaja tylko te z PINem i to chyba tylko płaskie

jak potrzeowałem LEI brałem z bankomatu zreszta w rumuni jak nie masz LEI prawie wszedzie da sie dogadac i zapłacic w euro i przeliczja to w miare uczciwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc Oleska ! Juz wrocilismy milo byldo sie spotkac. Dzieki Waszym wskazowka wyjechalismy na Urdele ktore nas takze deszczem przywitaly. Droga w remoncie i w jednym miejscu musialem nogami przekopywac wal zrobiony przez spychacz bo byl w poprzek drogi wysoko w gorach.

Dla tych ktorzy sie wybieraja na 67 C to rzeczywiscie ostatni dzwonek, bo kiedy poloza tam asfalt to juz nie bedzie to samo. Przeprawe przez rzeke mam upamietniona w obydwie strony na filmie - za kazdym razem zfasl mi silnik w najglebszym miejscu i najszybszym nurcie - tam byly wielkie diury pomiedzy kamieniami i trzeba bylo duzo ognia aby sie wydostac a balem sie szybciej jechac aby sie nie wyglebic i nie zalac silnika woda. Zaraz po nas jechal gosc osobowka i mu zgasl samochod na srodku, nie mogl odpalic i tak sobie stal w potoku :).

Jeszcze z formacji - nie ma viniet dla motocykli w Rumunii - pytalismy w miejscach sprzedarzy, sa jedynie na Wegrzech na autostrady - na tyle tanie ze warto kupic - ok 760 CHF na 4 dni.

Co do wymiany... trudno powiedziec - karta dobrze sie placi ale nie wszedzie mozna. My wymienilismy troche dolarow i euro - dolary wyszly bardzo niekorzystnie na stacji przy granicy 2.7 a w kantorach w miastach placili nawet 2.98 ale tak to jest kiedy nie wie sie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...