Skocz do zawartości

Dwa znaki ustawienia rozrządu


Arni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż dziś trafiłem na ciekawą rzecz - dwa oznaczenia ustawień rozrządu na kole zamachowym ( znak T ) Przy prawidłowym ustawieniu, znak T pokrywa sie ze strzałka w deklu, znaki na wałkach pokrywają sie ze znakami na głowicy, tłok pierwszego cyl. jest w gmp i jest ok, tak jak było.

 

I teraz krecąc dalej wałem, za jakąs chwile w okienku w deklu pojawia sie drugi znak T. (Nie jest to znak H dot. zapłonu tylko ewidentnie T ) W jakim celu? Czy ten znak bedzie odpowiadał gmp tłoka po przeciwnej stronie? O to pytam z ciekawosci juz, a niestety nie mam kompletnej seriwsówki zeby mogła cos wiecej wyjasnić na ten temat. Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnosc punkt zapłonu / gmp podałem obrazowo tak, bo nie o te dw mi chodzi. ale normalnie jest tak - najpierw punkt zapłonu - H, zaraz po nim gmp, znak T, i długo nic i kolejny znak T gdzies tam przy połowie obrotu wału i to ten mnie własnie zastanawia.

Motocykl to Yamaha FZ 750 20v.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak , to zapłony (i wykorbienia na wale) nie są co 180stopni jak w każdym 4-cylindrowym silniku tylko 180+/- kąt między znacznikami na końcu wału. Jeżeli to prawda to zawory też trzeba regulować w odpowiedni sposób, a nie tak jak w zwykłym rzędowym 4-cylindrowcu. Bardzo ciekawe.

A silnik pracuje normalnie po takim ustawieniu rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jakas bzdura.

Wykorbienia sa normalnie jak w kazdym 4 cylindrowcu, mnie sie popieprzylo, bo znak T dotyczy rozrzadu nie ustawienia zaplonu, tymczasem chodzilo mi o ustawienie zaplonu dla drugiej pary cylindrow ( 2-3 / 1-4 ).

Czyli nie wiem po co drugi znaczek T, bo powinien byc ewentualnie drugi H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...