Skocz do zawartości

Bandit 650 - bardzo nietypowy problem.


Spnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy problem z Bandziorem 650 z 2005 roku (gaźnik, chłodzony olejem). Kiedyś złapał mnie deszcz podczas powrotu ze zlotu, na co motocykl zareagował nierówną pracą i nietrzymaniem wolnych obrotów. Jakoś udało mi się dotoczyć do domu, odstawiłem furę do garażu, a następnego dnia wszystko wróciło do normy. Uznałem, że to jakiś paproch w gaźniku, i nic nie sprawdzałem. Wczoraj znów jeździłem w deszczu, objawy powtórzyły się w stu procentach. Znów odstawiłem moto do garażu, jednak tym razem to nie pomogło. Wyczyściłem świece (były czarne i suche, co wskazywałoby na niespalanie mieszanki), odpaliłem moto, pochodziło jakieś dwie minuty, początkowo trzymając obroty, by w końcu zgasnąć. Kolektor wydechowy od drugiego cylindra był gorący, reszta tylko ciepła.

 

Wnioskuję, że to cewka zapłonowa, ale może macie inne koncepcje? Mój kłopot polega na tym, że MUSZĘ mieć moto na sobotę, a żaden ze znajomych mechaników nie chce się za nie zabrać do tego terminu, więc staram się sam zaradzić temu problemowi. Macie jakieś dobre pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Macie jakieś dobre pomysły?

 

Kable. Zamknij garaż, odpal moto i po ciemku zobacz czy nie mają przebicia.

Oczywiście miej na uwadze rosnący poziom CO w garażu i nie zaśnij ;)

Czasem wystarczy, że jest wilgoć w powietrzu - nie musi wcale padać.

Kabel, który raz miał przebicie będzie w takich warunkach wielokrotnie i niekontrolowanie szwankował.

Jeśli to kabel, to można go jedynie wymienić.

Taki jest mój dobry pomysł - na wcale nie taki nietypowy problem ;)

Pozdrawiam,

Jarek

Edytowane przez foxriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Sprawdzę to jutro, bo dziś jestem już tak wymięty, że nie mam na nic ochoty. Też myślałem nad przewodami, ale zauważyłem po południu, że wariują zewnętrzne cylindry, co wskazywałoby na cewki, jako że jedna obsługuje cylinder 1 i 4, a druga 2 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...