Skocz do zawartości

Zanikajaca iskra honda Cr 125 99r POMOCY!:(


konik553
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam maly problem z mim motorkiem problem polega na tym iz gubi sie iskra (motor zapala bez najmiejszych problemow jednak tylko na pare sekund po czym gasnie czego powodem jest brak iskry ) na poczatku myslalem ze jest to problem zwiazany z cewka jednak po zakupie cewki wraz z kablem WN i fajka

problem dalej jest taki sam

nie wiem co moze byc tego powodem a nie chce wydawac kolejnych pieneidzy na nowe czesci skoro to nie one ulegly usterce

prosze o szybka pomoc .Pomóżcie

dla wyjasnienia sprawy dodam jeszcze iz motor zapala dopiero po pewnej przerwie czasem jest to 2 min a czasem 15 i dalej tak samo choc raz przejechalem nim jakies pol kilometra i zgasl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszlem do tego w ten sposub iz w monencie gdy motor gasnie i nie chce zapalic ponownie, wykrecajac swiece i ruszajac kopka nie ma iskry nawet po wsadzeniu jakiejkolwiek innej dobrej swiecy a swiecajast bankowo dobra. ja myslalem ze moze to byc spalona kturas z cewek <tam na magnecie> co wy o tym sadzicie?? czy to moze byc to :icon_question :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że usterka jest spowodowana:

1. Przebiciem na wyłączniku zapłonu (najlepiej go odłączyć)

2. Uszkodzeniem cewki zasilającej moduł (zwarcia międzyzwojowe) - usterkę można wykryć mierząc rezystancję cewki gdy jest iskra i gdy jej nie ma (duża rozbieżność wskazuje na uszkodzenie).

3. Uszkodzeniem izolacji przewodów, zawilgocenie i tym samym przebiciem w przewodach zasilajacych moduł.

4. Uszkodzenie modułu zapłonowego, ale w to jednak wątpię.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wkoncu doszlem do tego co ulego usterce okazalo sie ze powodem jest impulsator to cos takiego zamiast przerywacza z tym ze polozone poza kolem magnetowym .doszedlem do tego gdy gosciu udostepnil mi swoje moto z tego samego rocznika po przelozeniu czesci znalazlem usterke . jednak w tym momencie mam nastepujacy problem z kad mozna dostac taki impulsator powterzam honda cr 125 1999r , szualem na allegro w google i bez skutku znalazlem cala cr 250 z 2001r na czesci i nie wiem czy moze by z tego moto nie podzeszedl ten impulsator do mojego ?? a moze ktos ma cos takiego w domu i chcialby opylic < prosze o kontakt i pomoc :(

Edytowane przez konik553
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...