Skocz do zawartości

Nowe opony z 2007?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W jednym z warsztatów robiłem ostatnio pare rzeczy i dodatkowo zmieniałem opony.

W sobotę po odebraniu motocykla i zwiezieniu przyjrzałem się dokładniej i obie opony mają oznaczenie XX07 co, jak rozumiem znaczy, że zostały wyprodukowane w 2007 roku. Wcześniej - przed założeniem widziałem te opony i były zapakowane w foli. Na pewno nie były używane bo mają włoski na całej szerokości, jednak kupując NOWE opony spodziwałem się maksymalnie z drugiej połowy roku 2008.

 

Pytania - czy zostałem zrobiony w ch..? Czy opony nowe znaczy sprzed kilku miesięcy maks (ja tak uważam) czy nieużywane, ale mogą być np. sprzed 1,5-2 lat?

 

W serwisie w którym robiłem powiedziano mi że:

- opona ma gwarancję 5 lat od czasu produkcji i rok od montażu na 100% zwrotu kosztów, a później z mniejszym udziałem

- że opony "leżakowane" są nawet lepsze od świeżych (bez większego uzasadnienia i jak dla mnie to ściema)

- że opinie o starzeniu się opon są nieprawdziwe, chyba że opona leżała na słońcu/wodzie itp.

- że prawdą jest to, że ludzie się obawiają opony sprzed roku, ale niepotrzebnie

 

Ponieważ już je miałem założone i nie sprawdziłem przy odbiorze a dopiero w domu - odpuściłem walkę, chociaż pewna doza niepewności została - czuł bym się chyba faktycznie lepiej jakby były z końca 2008. Oponki jednak jak dla mnie trzymają się lepiej niż poprzednie (zobaczymy jeszcze na deszczu ), o ile mogę oceniać po 50 km. Zresztą trudno się dziwić - tylnia wcześniej była mocno zjechana, więc każde się lepiej trzymają.

 

Proszę o komentarz i opinię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania - czy zostałem zrobiony w ch..? Czy opony nowe znaczy sprzed kilku miesięcy maks (ja tak uważam) czy nieużywane, ale mogą być np. sprzed 1,5-2 lat?

 

 

Za granicą sprzedaje się klikanaście razy więcej opon niż w PL i nie ma problemów z rotacją w magazynie, więc ciężko trafić opony starsze niż rok.

U nas niestety nie ma tak różowo - opon sprzedaje się nieprównywalnie mniej i jak nie trafimy przy zamawianiu z ilością to może się okazać że dziś zamówione opony u importera będą wyprodukowane właśnie w 2007 roku.

 

Do tego dochodzi jeszcze problem cyklu produkcyjnego - przecież fabryki nie produkują codziennie wszystkich rozmiarów i bieżników, może się okazać że ostatnia produkcja szła rok temu i dopóki opony są w magazynach nie będzie wznowiona.

 

Na Twoim miejscu bym się tym nei przejmował, ale IMO sprzedawca powinien Cię poinformować że opony mają DOT z 2007.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nową oponę uważa się taką która nie jest starsza niż dwa lata.Więc w Twoim przypadku wszystko jest w porządku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem do bandita nowe opony z 2007 roku, tylko że płaciłem za nie 204 złote w detalu w Intercars.

150/70r17 Dunlop, nic się nie dzieje z racji rocznika, tylko powinny być tańsze od 2008/09

 

Moje tańsze nie były, ale najważniejsze, że pełnowartościowe.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie przejmuj, w konia Cię nie zrobili. Opona jest pełnowartościowa.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...