Skocz do zawartości

wymiana rozrządu w hornecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio z prawej strony silnika mojego horneta zaczęły dochodzić niepokojące dźwięki (metaliczny stukot), które najbardziej dają o sobie znać na wolnych obrotach. Temperatura silnika nic nie zmienia. Motocykl ma przejechane 40 tys km. Wszystko wskazuje na rozrząd ale czy na pewno? Rozglądałem się już za kupnem nowego i wiem że są dwie firmy DID oraz Tourmax. Który jest lepszy do mojego motocykla? Słyszałem tez że wymiana samego rozrządu mija się z celem i należy tez wymienić napinacz tylko że odnośnie tej części nie znalazłem żadnych informacji pod mój motocykl. Jeżeli to rozrząd to czy motocyklem mogę się normalnie poruszać dopóki nie kupię nowych części? Czy poza napinaczem i łańcuszkiem rozrządu potrzebne mi będą jakieś inne części? Uszczelka od zaworów będzie się jeszcze nadawała? Regulacja zaworów podczas wymiany rozrządu jest oczywista a czy coś jeszcze? Pozdrawiam i proszę o wskazówki, Bartek

Edytowane przez bboolleekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łańcuszek jak nie sprawdzisz a kupisz będzie leżał w pudełeczku tak jak u mnie i czekał... miałem to samo co u Ciebie przy dokładnie tym samym przebiegu i.. wsio było ok oprócz NAPINACZA!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki więc kupię sam napinacz. Znalazłem na allegro: http://motoallegro.pl/item639869248_napina..._f3_f4_f4i.html Jest sens kupować coś takiego a może są inne zamienniki czy najlepiej od razu udać się do serwisu hondy i tam zamówić. Jeśli chodzi o wymianę samego napinacza to chyba nie jest to strasznie skomplikowane i można to zrobić samemu. Tak? Pozdrawiam

Edytowane przez bboolleekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...