Skocz do zawartości

Prawo jazdy od 24 lat prawda czy fałsz


Rekomendowane odpowiedzi

a jednak chyba prawda smutne to ale to ostatni dzwonek kto chce mieć prawo jazdy kat. A , przepis ten ma wejść jakoś na wakacje. dlatego sam właśnie zacząłem kurs na moto :) innym tez polecam.

oczywiscie niejest to koniec marzen o prawku kat. A bo przepis ten ma wygląda następująco:

- moto o pojemności silnika do 50 cm3 może prowadzić każdy z dowodem tożsamości

- moto powyzej 50 do 125 cm3 tu potrzebne jest prawo jazdy ale osoby ktore maja powyzej 18 roku zycia

moto powyżej 125 do 400cm3 może prowadzić osoba ktora ukończyła 20 lat

i bez ograniczen osoba która ma skończone 24 lata

ps. może ten temat był poruszony ale przezorny zawsze zabezpieczony :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt poczytalem teraz z linka ale wiesz ;p ja tam juz sie zapisalem i chcial bym ju z na nastepny sezon jezdzic ;) a jak bymmial czekac jeszcze 2 lata to masakra teraz juz nie moge wytrzymać jak inni jeżdżą az zazdraszczam :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak chyba prawda smutne to ale to ostatni dzwonek kto chce mieć prawo jazdy kat. A , przepis ten ma wejść jakoś na wakacje (...)

 

ps. może ten temat był poruszony ale przezorny zawsze zabezpieczony :P ;)

 

sprecyzuj "jakoś w wakacje" i podaj źródło takiego twierdzenia. kolesie spod trzepaka, wujek heniek i tzw. wieść gminna się nie liczą

 

no fakt poczytalem teraz z linka ale wiesz ;p ja tam juz sie zapisalem i chcial bym ju z na nastepny sezon jezdzic ;)

 

gdyby się przepisy zmieniły, też mógłbyś. tylko słabszym motocyklem, co większości wyjdzie na dobre

jsz

 

ps. sugeruję szybko przywyknąć do korzystania z wyszukiwarki. przy ponad 2mln postów wiele tematów było już poruszanych i jest wyjaśnionych

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przepis ten ma wygląda następująco:

- moto o pojemności silnika do 50 cm3 może prowadzić każdy z dowodem tożsamości

 

Totalna BZDURA tak jest teraz, w przyszlosci ma obowiazywac kat. AM

 

- moto powyzej 50 do 125 cm3 tu potrzebne jest prawo jazdy ale osoby ktore maja powyzej 18 roku zycia

 

Nastepna BZDURA obowiazywalo i ma obowiazywac osoby ktore skonczyly 16 lat przy zalozeniu ze motocykl nie przekracza mocy 11 kW = 15 KM

 

moto powyżej 125 do 400cm3 może prowadzić osoba ktora ukończyła 20 lat

 

Znowu BZDURA, mozesz podac zrodlo z ktorego to wytrzasnales ? ? ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moje źródło to nauka jazdy hmmmm no to już sam nie wiem kogo mam się słuchać... masakra

a wakacje gość mówił ze koniec czerwca początek lipca.

Czyli wniosek jest taki nie ma co panikować jak i tak nie wiadomo co i kiedy bedzie...

i coś o kładach gadał ze przepisy też si maja zmienić ze kat B nie będzie dokumentem upoważniajacym do jazdy kładem ale pewnie to też chyba pomówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gadał ze przepisy też si maja zmienić ze kat B nie będzie dokumentem upoważniajacym do jazdy kładem

 

Znasz quady o ciezaze wiekszym niz 3,5 t ? ? ? Ze niby ile kol ma quad ? ? ? Poczytaj lepiej kodeks, tam wszystko jest napisane :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko pisze co mi mowil instruktor a co do kladow to pojazd samochodo-podobny cztero kolowy i takie tam bzdety no ja tylko pisze co uslyszalem ale skoro bzdury to sorrka a instruktora strzele w pape ;) :P nie no żart taki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko pisze co mi mowil instruktor

 

W stosunku do quadow ? jezeli tak, to zmien szkole, bo ta nie warta jest Twoich poieniedzy :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider to, że jesteś trochę starszy to nie znaczy że musisz się zachowywać jakbyś pozjadał wszystkie rozumy...

 

Z tego co się dowiedziałem u zaznajomionych policjantów, u znajomego który prowadzi szkołę jazdy i jeszcze kilku osób jest to wszystko prawda. Zwłaszcza z quadami (mają wprowadzić nową kategorię) i w dodatku mają też wprowadzić kategorię na skutery o pojemności do 50cm3 z tego względu, że to że ktoś posiada Dowód Osobisty wcale nie znaczy że zna przepisy ruchu drogowego a co za tym idzie wyjeżdżając na ulice stwarza czynne zagrożenie.

 

Więc proszę Cię nie per..ol mi tu farmazonów o quadach powyżej 3,5T, o tym ile mają kół a zwłaszcza o kodeksie bo w nim też są zaplanowane zmiany...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem u zaznajomionych policjantów, u znajomego który prowadzi szkołę jazdy i jeszcze kilku osób jest to wszystko prawda. Zwłaszcza z quadami (mają wprowadzić nową kategorię) (...)

 

odeślij wszystkie te osoby do lektury, konkretnie tego dokumentu

"nowa kategoria" na quady to wymysł dziennikarzyny, który w jakimś artykule popisał się kompletnym brakiem umiejętności zrozumienia słowa pisanego w języku ojczystym. nie ma takiej w projekcie - treść powyżej

na przyszłość sugeruję również sięganie do źródła prawa, a nie wiedzy "zaznajomionych policjantów" i innych niedouczonych person...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider to, że jesteś trochę starszy to nie znaczy że musisz się zachowywać jakbyś pozjadał wszystkie rozumy...

 

Wiesz czym sie od siebie roznimy ? Ty grasz w lidze amatorskiej :biggrin:

 

Zwłaszcza z quadami (mają wprowadzić nową kategorię)

 

Jaka ? ? ? AB ? BAS ? a moze C1BA ?

 

Podaj jaka, bo jezeli cos twierdzisz to poprzyj jakims projektem ustawy

 

w dodatku mają też wprowadzić kategorię na skutery o pojemności do 50cm3

 

Widzisz znowu cos slyszales ale nie wiesz co mowisz o kat. AM.

 

Więc proszę Cię nie per..ol mi tu farmazonów o quadach powyżej 3,5T, o tym ile mają kół a zwłaszcza o kodeksie bo w nim też są zaplanowane zmiany...

 

Moze w takim razie podasz jaka bedzie prawna roznica miedzy quad'em powyzej 50 ccm a pojazdem kat. B czy B1 ? ? ?

 

Jak na razie to Ty walisz tu farmazony. Pierwsza zasada forum, nie wiesz / nie znasz sie to nie klep po klawiaturze tylko czytaj.

 

Jak dotej pory nigdzie nie slysalem o tym aby quad mial podlegac pod nowa kategorie PJ. Zmiany w kodeksie beda ale nie takie o ktorych TY tu mowisz.

 

Bardzo dobrze powiedziane :lalag:

 

 

o nastepny amator :biggrin: Swoja wypowiedzia wniosles cale mnostwo wiadomosci do tematu i rozwoales wszelkie watpliwosci zwiazane z tematem :lapad:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co sie tu tak gryść co

 

Kolego, tu sie nikt nie gryzie :biggrin: Przeczytales wypowiedz kolegow amatorow, przeczytales kolegi Jeszua'y i moja, o ile koledzy amatorzy nie wniesli do tematu nic poza zaslyszanymi od panow instruktorow ktorzy ..... ( konkurencji sie tylka nie obrabia, o ile cos takiego mozna wogole nazwac konkurencja :icon_mrgreen: ) czy policjantow ktorzy jak widac tez nie sa w temacie, wiec io czym my tu rozmawiamy

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...