Skocz do zawartości

Oszust z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem sobie na allegro zestaw chwytów wspinaczkowych - wszystko miało być super i fajnie, na aukcji było zdjęcie przedstawiające licytowany towar, wszystko ok, opis głosił, że są nieużywane i zakurzone, ewentualnie kolor może się trochę różnić ze zdjęcia z powodu aparatu i słabego światła - ok, mniejsza o kolor. Zamówiłem, zapłaciłem (niecałe 80 zeta razem z wysyłką), po dwóch tygodniach paczka przyszła - ...masakra, dostałem zestaw jakichś tandetnych samoróbek, śmierdzących jeszcze jakimś rozpuszczalnikiem czy utwardzaczem, pokruszonych, niechlujnie odlanych, słowem - nie nadających się do użytku. Napisałem do gościa dwa maile, postraszyłem go, zażądałem zwrotu kasy albo wysyłki towaru zgodnego z opisem - zero odzewu.

Te same zestawy kupiło trochę innych osób, część wystawiła oszustowi negatywy na które on odpowiada od razu negatywami zwrotnymi. Jedna z tych osób nawet skontaktowała się ze mną z propozycją jakichś wspólnych działań, ale nie jestem pewien jak się do tego zabrać.

Zgodnie z procedurami allegro sprawę trzeba najpierw zgłosić na policję, potem z potwierdzeniem wszczęcia dochodzenia (o ile zostanie wszczęte) trzeba się zgłosić do allegro i oni oddają połowę pieniędzy za towar niezgodny z opisem.

Z jednej strony strasznie chciałbym dowalić frajerowi w jakikolwiek sposób, z drugiej chodzi o głupie kilkadziesiąt zeta i nie chciałbym żeby z tego powodu potem np. ciągnęli mnie po sądach żebym zeznawał czy podobne cyrki odstawiali - mam swoją pracę, treningi, projekty i milion różnych zajęć na które nie mam czasu, więc jakieś wezwania czy jeżdżenie po sądach nie są tego warte :icon_evil:

Stąd pytanie - jak wygląda procedura zgłaszania takiej sprawy na policji i czy może wiązać się z jakimiś konsekwencjami dla mnie w postaci np. ciągania po sądach? Ew. czy są inne (formalno-prawne, gość mieszka za daleko na odwiedziny ;) ) metody żeby dowalić frajerowi? Np. z powodu że wyrabia te swoje pseudo-chwyty a ja nie dostałem żadnego paragonu itp.?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu napisał że w takim razie zgłaszam sprawe do allegro(wcale nie musi wiedzieć że nie byłeś na policji) do tego postraszył że zgłaszam sprawe do skarbówki bo gość uzyskując dochody z aukcji musi odprowadzać podatek a tego najprawdopodobniej nie zrobił.Mogę się mylić z tą skarbówka choć mówili kiedyś w tv o ludziach którzy handlują na alledrogo i nie płacą.Ja w ten sposób zmusiłem gościa do wysłania mi kasku po 1,5 miesiąca zwłoki.Pozdr i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postraszyłem w taki sposób właśnie, ale - jak napisałem - zero odzewu. Kontakt mam tylko mailowy, bo podany w profilu allegro numer telefonu gościa jest fałszywy.

Przelałem mu kasę, bo miał już trochę pozytywów wcześniej i żadnego negatywa... pierwszy raz nadziałem się na allegro.

Fajnie by było odzyskać kasę, albo chociaż jej część, ale jeszcze fajniej byłoby załatwić oszusta na dobre, żeby mu się odechciało naciągać ludzi. Jak się będzie takie sprawy puszczać płazem to się namnoży cwaniaczków, a jak jeden i drugi dostanie mocno po łapach, to może reszta się zastanowi trochę zanim wykręci numer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postraszyłem w taki sposób właśnie, ale - jak napisałem - zero odzewu. Kontakt mam tylko mailowy, bo podany w profilu allegro numer telefonu gościa jest fałszywy.

Przelałem mu kasę, bo miał już trochę pozytywów wcześniej i żadnego negatywa... pierwszy raz nadziałem się na allegro.

Fajnie by było odzyskać kasę, albo chociaż jej część, ale jeszcze fajniej byłoby załatwić oszusta na dobre, żeby mu się odechciało naciągać ludzi. Jak się będzie takie sprawy puszczać płazem to się namnoży cwaniaczków, a jak jeden i drugi dostanie mocno po łapach, to może reszta się zastanowi trochę zanim wykręci numer...

Weź dowód przelewu (kwitek z poczty czy wydruk z e-banku) i idź na najbliźszy komisariat. Powiedzą co i jak. Kolesia znajdą albo i nie ale z programu ochrony kupujących dostaniesz kasę.

Przeczytaj regulamin Srallegro.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

ukasz najpierw powinienes zamknąć kąto temu oszustowi co osukał Ciebie i innych w zakupie tego samego towaru a zatem pisz emaile to tych gosci co kupili u niego na aukcji ten badziew niech pisza do alegro o nieuczciwym sprzedawcy jak z 4 osoby napiszą do allegro o tym samym problemie z tym kanciażem to na bank mu zamkną konto tylko musicie razem to nap bo sam nic nie zrobisz im wiecej osób tym lepiej .

 

tez kiedys miałem taka ciagnaca sie sprawe z takim jednym pisałem sam do allegro i nic ale wpadłem na pomysł , i moi kolesie zakupili u niego jakis towar (nie powiem otrzymali go ) ale założenie było takie ze kupują jakies tam pierdoły po to żeby na gostka pisac skarge do allegro zeby zamkneli mu konto i sie udało jak jest was paru to zamykacie mu konto spokojnie tylko jak mówiłem musicie pisac do allegro w tej sprawie

 

a na policje to nie wiem bo nie byłem ale bede zmuszony isc bo zrobił mnie w wała gostek dostałem niesprawny pas vibroaction reklamacja juz raz była i co przysłał mi ten sam bo go se zaznaczyłem i dalej nie działa popłynełem z sianem za towar i 2 razy za wysyłke i powiedziałem ze nie popuszcze i do prokuratury nawet pójde i zobaczymy

 

A TY UKASZ TYLKO WAS TO RATUJE :lalag:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, poza skorzystaniem z programu ochrony kupujących allegro niewiele więcej można zrobić. żądanie zwrotu pieniędzy na podstawie niezgodności towaru z umową, ale chyba niewiele więcej; a i to przez sąd, jeśli gość na wezwanie (pisemne, poleconym, może jakiś zaprzyjaźniony prawnik posłałby z kancelarii) nie raczy odpowiedzieć

zgłoszenie oszustwa na komisariacie tylko po to, żeby allegro miało dla siebie papier, bo innego efektu nie oczekiwałbym...

jsz

 

ps. 7Fiodor: przed prokuraturą proponuję sąd... inaczej w zasadzie możesz być pewny, że prokurator oddali sprawę sugerując proces cywilny, a stracisz na tym i pół roku

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupiłem okazyjnie aparat fotograficzny 750 zeta tylko gosc nie miał zamiaru mi go wysyłac, nie pomagały prozby ani grożby gość wogule nie dostępny. Poszedłem na policję złożyłem zawiadomienie o przestępstwie wystarczy do tego wydruk z aukcji oraz potwierdzenie przelewu pieniędzy. Gdy dostałem numer sprawy wysłałem oszustowi maila naswietlając jeszcze raz problęm i numer sprawy co poskutkowało zwrotem pieniazków. Zyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze prościej zrobic tutaj liste banków które umożliwiają założenie konta "na ksero" dowodu wysłane do banku , bez konieczności wizyty osobistej ? Widzisz taki bank na aukcji - dzękujesz sprzedawcy(jeżeli ma wątpliwa reputację).

Ukasz , jezeli pójdziesz na policję do przynajmniej dowiesz sie na kogo jest konto bankowe na które załadowałeś kase. A wtedy puk - puk do drzwi osobiście , o ile nie są kartonowe a typ za nimi ma więcej flaszek niz komórek w mózgu , wtedy dupa ;]

I jescze jedno , gostek dalej sprzedaje ten badziew ? Czy allegro już go zbanowało?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto było zdaje się autentyczne, żony tego gościa - na przesyłce było też jego nazwisko, znalazłem go gdzieś w necie nawet. Aukcje już wycofał wszystkie, zresztą dostał parę negatywów z opisem sytuacji od różnych osób i i tak nie wiem czy cokolwiek by już sprzedał, jeżeli tylko ludzie spojrzą na te opinie.

Na policję chciałem iść, tylko miałem trochę obaw ponieważ miałem już dwie sytuacje (sąd grodzki, sprawy związane z wykroczeniami na drodze), raz jako świadek i raz jako oskarżony, za każdym razem ciągali mnie na rozprawy po parę razy, musiałem zarywać zajęcia, organizować sobie czas wolny specjalnie, itp. a potem okazywało się np. że rozprawa odroczona z różnych powodów i cała zabawa od nowa. Tak więc jeżeli teraz znowu po złożeniu pozwu miałbym być 10 razy wzywany w celu składania zeznań to chyba jednak odpuszczę i ograniczę się do wniosku do allegro oraz skontaktowania z pozostałymi poszkodowanymi. Jeżeli jest tak, że wystarczy że raz pójdę na policję i złożę zeznania, przedstawię wyciągi z konta, opis aukcji, towaru otrzymanego itp. to nawet bardzo chętnie bym się do nich zgłosił, no ale nie jestem pewien czego się spodziewać... jakie są Wasze doświadczenia w podobnych sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na policje , z tego co sie orientuje sprawe możesz zamknąć wyjaśniając policji ze sie właśnie dogadałes z oszustem polubownie i w ten sposób unikasz włóczenia sie po sądach.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na policje , z tego co sie orientuje sprawe możesz zamknąć wyjaśniając policji ze sie właśnie dogadałes z oszustem polubownie i w ten sposób unikasz włóczenia sie po sądach.

 

 

Dokładnie tak jak gość oddał mi kasę poszedłem na policję napisalem oswiadczenie ze nie mam więcej żadnych roszczeń do oszusta bo oddał kasę i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...