Skocz do zawartości

Fajne trasy koło Wrocławia


blondi_2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Niskich Łąk na Siechnice też czasami zdarza mi się przelecieć, szczególnie, że można nad rzekę się przebić.

Do całości pomysłu dorzucił bym jeszcze "informator skrótowy" dla tych co poruszają się po mieście, tzn. gdzie i jak ominąć korki.

Przykład wjazd od strony Strzelina przez Buforową, od wiaduktu przy kościele jest zwykle korek w obie strony, droga wąska i do tego fatalna nawierzchnia -> objechać można na 2 sposoby:

- przez ulicę klasztorną (droga polna wersja bardziej off-road)

- przez ulicę terenową (ładny asfalt tylko sporo "leżących policjantów")

Obie drogi prowadzą do Pawiej a tam już rzut beretem do Borowskiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przez ulicę terenową (ładny asfalt tylko sporo "leżących policjantów")

Jechałem ostatnio tamtędy z mapą. Nie sugerować się nazwami ulic "Asfaltowa" i "Terenowa". Na Terenowej jest asfalt (tylko hopek co parę metrów), na Asfaltowej nie ma.

 

Jak przejechać z okolic browaru (pl Kromera itd) na Trzebnicką. Kasprowicza jest zapchana równo na ogół:

 

http://www.zumi.pl/trasa.html?&xs=17.05272...&type=1&scale=4

 

google nie wie o tej drodze, zumi wie od niedawna.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, faktycznie nie do końca łapie.

Więc opisowo:

z Jedności Narodowej skręcić w prawo w Rychtalską (na światłach, skrzyżowanie Jedności z Daszyńskiego w jedną stronę, Rychtalska w drugą) lub w ulicę Ustronie i tamtędy przejechać na Rychtalską w prawo - omijamy światła.

Dojeżdżamy kostką brukową do skrzyżowania, tam w lewo. Przejeżdżamy przez otwartą bramę, jedziemy dziurawą drogą (po jakimś betonoasfalcie, dziur sporo ale da radę przejechać), przejeżdżamy drugą otwartą bramą. Jesteśmy na ul Zakładowej koło Leclerca, a stamtąd na Trzebnicką bez problemu idzie wyjechać.

 

Teraz jeszcze jak przejechać stamtąd na pl. Staszica: z Zakładowej w Trzebnicką w lewo, potem DRUGA w prawo w Kleczkowską, z Kleczkowskiej w lewo na światłach w Reymonta, prosto i jesteśmy na Staszica. Bardzo ważne jest, żeby na Reymonta wyjeżdżać przez Kleczkowską a nie przez Kraszewskiego (więc można w Kraszewskiego a potem którąś mniejszą w lewo przejechać na Kleczkowską) - na skrzyżowaniu Kleczkowska - Reymonta są światła, na skrzyżowaniu z Kraszewskiego nie. Czekać na możliwość skrętu w lewo można tam długo :)

 

 

Jeżdżę tamtędy regularnie z pracy i jest dużo szybciej niż przez Kasprowicza.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj w nocy przez pl. legionów przejechać - to dopiero rzeźnia - skrz. równorzędne i jedzie odważniejszy - a tak naprawdę nikt nie wie jak ma jechać

W nocy jak w nocy... Spróbuj przejechać w dzień jak światła wysiądą :buttrock:

A przypadkiem Piłsudskiego nie jest główna?

 

Kiedyś tam zabłądziłem, chcąc dojechać do EnergiiPro hehe. Tylko nie polecam tej trasy w nocy :)

Hehe, fakt, chyba że się jeździ codziennie i zna się większe dziury na pamięć :D

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem Piłsudskiego nie jest główna?

Niestety - obczajałem całe skrzyżowanie (mieszkam obok) i kiedyś obszedłem całe z ciekawości. Co do skrzyżowań kiedy światła padną to chyba najbardziej przerąbany jest pl. Grunwaldzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką traskę jak mnie najdzie wieczorkiem chęć żeby się jeszcze przejechać kawałek :crossy: .Z Radwanic poprzez Św.Katarzynę,Żerniki Wr.do Wojkowic (wyjazd Wrocław wschodni na A4) i A4 ile fabryka dała :eek: do zjazdu Bielany Wr. następnie koło TV do Powstanców Śląskich,Wiśniowa,Armii Krajowej,Opolska,Wrocławska i Radwanice. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przekornie napiszę że się cieszę że nie mieszkam w dużym mieście.... No żeby robić trasy po mieście??? Dla mnei miasto jest po to żeby z niego wyjechać, no ale ja zamieniłem perspektywy lepszej pracy (np we wrocku) na lepsze trasy :D :D

Nieustająco zapraszam w Karkonosze :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem z Dzierżoniowa. Okolice fajne, ale drogi do bani. Może ktoś jest chętny i zorganizujemy spotkanie na Orlenie w Łagiewnikach i polatamy w sobotę w koło komina. Jakieś Duszniki, ewentualnie winkle w rejonie. Sztolnie, Przełęcz Walimska. Koło Sobótki są Tąpadła. Jakiś pstrąg w okolicy. Możemy zaliczyć forty w Srebnej Górze. Pomysłów pełny full.

Jak coś to czekam na propozycję.

90-110KM/h VZ800

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem z Dzierżoniowa. Okolice fajne, ale drogi do bani. Może ktoś jest chętny i zorganizujemy spotkanie na Orlenie w Łagiewnikach i polatamy w sobotę w koło komina. Jakieś Duszniki, ewentualnie winkle w rejonie. Sztolnie, Przełęcz Walimska. Koło Sobótki są Tąpadła. Jakiś pstrąg w okolicy. Możemy zaliczyć forty w Srebnej Górze. Pomysłów pełny full.

Jak coś to czekam na propozycję.

90-110KM/h VZ800

 

Ja bym była chętna na okolice Sobótki, ale nie w ten, a w następny weekend :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...