Skocz do zawartości

łądowanie w honda x11 bardzo dziwna sprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc!!! znikło mi ładowanie w mojej maszynce. z dnia na dzień padł mi aku, myślałem że aku zwarcia dostało to kupiłem nowy ale on taż padł więc mierze napięcie a tu tylko 13v, dalej kopę mierze napięcie prosto z dynama i tam od 13 w górę nawet do 80 chyba i równiutko między każdym uzwojeniem tak samo, dalej regulator wpiołęm do innego moto kumpla i tam ładowanie 14,2 czyli regler ok, od kumpla moto wpiąłęm regler do mnie i tak samo 13V.

i teraz takie pytanie do redulatora wchodzi napięcie z aku po włączeniu zapłonu, kiedy to odłącze to mam napięcie ładowania do 16v czyli za dużo kiedy podłącze ten przewód znów 13v.

Przeczyściłem wszyskie bezpieczniki wszyskie kostki i połączenia z masą wypsikane kontaktem S,

Jak macie jakieś skojarzenie z taką sytuacją to piszcie! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy polaczenia masowe rozbierales, czy tylko wypsikales z wierzchu ?

Daj dodatkowy kabel miedzy mase regla i minus aku i sprawdz ladowanie.

Czy przewody wchodzace do kostki laczacej regulator z altkiem nie sa sztywne, a kostka przegrzana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mase odkręciłem przetarłem papierem posmarowałem wazeliną techniczną,

przeprowadziłem nowe przewody bezpośrednio od regulatora + i _ do aku i też tylko 13V

mam zamiar jutro podłączyć prąd z mojego dynama w instalację kumpla moto i sprawdzić jakie będzie ładowanie, a po co w ogóle wchodzi prąd do regulatora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...), a po co w ogóle wchodzi prąd do regulatora??

Do pomiaru napięcia. Mierzy je w instalacji, przez co kompensuje w pewnym stopniu spadki napięcia na kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie! zrobiłem takie próby! 1: podłączyłem swoją prądnice czyli te 3 żółte przewody do instalacji kolegi motocykla czyli podmieniłem jego prądnice na swoją odpaliłem swoje moto i patrzyłem ładowanie na jego instalacji( czyli jego regulator i reszta odbiorników jego silnik też był odpalony-ale jego prądnica wyłączona z instalacji) ładowanie 14,2V czyli ok!

2: podłączyłem jego pradnice pod moją instalację( czyli mój regler i reszta odbiorników śiatła itp)moja prądnica odłączona od instalacji. I teraz łądowanie 14,2V spoko ale do chwili kiedy odpale swój silnik, później tak jak zwykle czyli nie całe13V

Kumpel mi mówi że regler ale ja nie daje się przekonać? co myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na regler, ale na razie proponuje poprowadzic dodatkowa mase z regla do minusa aku i sprawdzic jeszcze raz.

 

wcześniej już tak robiłem z plusem na aku też i również lipa.

a regler musi być oryginał czy można od czego innego ?? czytałem gdzieś że od r1 zakładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie regler.

Nie ma znaczenia jaki, byle byl 3 fazowy, czyli najmniej 5 przewodow ( 3 altka, masa i pradowy ) i duza chlodnice. Rownie dobrze moze byc rzemieslniczy z allegro.

 

no ale piasałem już wcześniej że zakładałem na 100% dobry regler od kumpla suzuki Dr i było tylko 13V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zrobiles w koncu test z pomiarem napiecia swego alternatora przy 5 tys obr ?

Moze byc tak ze trzeba ten test zrobic na rozgrzanym silniku, bo np przerwa w izolacji pojawia sie dopiero ze wzrostem temperatury.

To ze altek zadzialal na kumpla silniku to pieknie, ale jak dlugo twoj silnik w takim polaczeniu chodzil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...