Skocz do zawartości

Kask integralny bez zbędnych "bajerów"


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę nabyć kask integralny jakiejś markowej firmy za rozsądną cenę max 600zł. Zależy mi na w miarę dobrej wentylacji i najlepiej żeby miał anitifoga.

Niby zadanie wydaje się łatwe ale nie akceptuję w kaskach:

- deflektora na nos (mam długi nos, deflektor denerwuje mnie)

- podbródka (utrudnia zakładanie)

- trudnego zakładania

- pin locka jeszcze jak zacisnę zęby to może zaakceptuje

W ten sposób wyeliminowałem HJC CS R1, masę Uvexów itd :icon_mrgreen:

Bardzo odpowiadał mi pod względem wygody nakładania Nolan N62 ale za ponad 500zł nie miał ani pin locka w zestawie i był w jednolitym czarnym kolorze. Spotkałem się z opinią ze N62 to raczej średni kask, i za tą cenę można wybrać lepiej. Pomóżcie proszę :notworthy:

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szybkiej jeździe wcale nie marznie mi broda od wiatru dlatego że:

1. Nie mam odstającej brody

2. Przy szybkiej jeździe mam głowę pochyloną w lekko w dół

3. Przy dobrej szybie to najwyżej w górnej części kasku panuje huragan przy dużych prędkościach

 

Natomiast nie znoszę podbródka gdyż zarówno przy nakładaniu jak i zdejmowaniu kasku, stanowi on dla mnie dodatkowe utrudnienie!

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Białymstoku jest marny wybór albo Tiger, Dragon, Naxa itd albo Shoei-e za około 2000zł, wiec żeby nie kupić kasku firmy no-name i nie wydawać na orzecha 2 tys zł to trzeba do Warszawy uderzać.

 

Wybrałbym się do Warszawy po kask ale muszę mieć rozeznanie które kaski nie mają deflektorów, podbródków i ciężko się zakładają (żeby nie mierzyć wszystkich niepotrzebnie). Na aukcjach allegro roi się od błędów dotyczących wyposażenia kasków!

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Białymstoku jest marny wybór albo Tiger, Dragon, Naxa itd albo Shoei-e za około 2000zł, wiec żeby nie kupić kasku firmy no-name i nie wydawać na orzecha 2 tys zł to trzeba do Warszawy uderzać.

 

Wybrałbym się do Warszawy po kask ale muszę mieć rozeznanie które kaski nie mają deflektorów, podbródków i ciężko się zakładają (żeby nie mierzyć wszystkich niepotrzebnie). Na aukcjach allegro roi się od błędów dotyczących wyposażenia kasków!

 

Samolot, chciałbym mieć takie problemy jak Ty :biggrin: :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a zastanawiales sie nad firma Marushin ?? fakt najtanszy kosztuje 700 zlotych ale ma wszystkie elemnty ktore chcesz i nie ma tych ktorych nie chcesz a wedlug testow zderzenieowych wypada bardzo dobrze jesli chodzi o bezpieczenstwo nawet lepiej od shoei :D:D tylko nie wiem ile w tym prawdy ale jak co to przejrzyj sobie ta stronke :)http://sharp.direct.gov.uk/

i jak bys chcial pomacac przymierzyc itd to salony motorista maja je w swojej ofercie ja za model 777 samura red w poniedzialek placilem 690 zeta

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...