Skocz do zawartości

kortka skorzana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem jakis czas temu(okolo 3 m-ce) kortke skorzana nowa.Po dokladnym obejrzeniu juz w domu okazalo sie ze jest robiona w Pakistanie.Ale to nie robi mi roznicy.Problem w tym ze jest ona chyba czyms zakonserwowana i wydziela wciaz niemily zapach.Sporo juz w niej jezdzilem i nie pomoglo przewietrzenie jej a nawet jazda po deszczu niczego nie zmienila.Prosze o rade jak pozbyc sie tego smrodu.A tak przy okazji to czym moznaby ja zmiekczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to zapach?

 

mam rekawiczki skorzane utiki tez z pakistanu i wogole nie przypominaja zapachu skory ale to jest autentyczna skora,

ale mi to nie przeszkadza ;)

 

z czasem coraz słabiej to czuć, powieś kurtke gdzies w korytażu gdzie jest przewiewne miejsce i zeby byla odkryta, nie w szafie to sie wywietrzy troche

 

 

a zeby zmiękczyć to najlepiej krem nivea w tym malym okraglym plaskim pudełku :D sprawdzone

 

natrzyj kurtke cieńko z dwa razy i bedzie mięciutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to zapach?

 

mam rekawiczki skorzane utiki tez z pakistanu i wogole nie przypominaja zapachu skory ale to jest autentyczna skora,

ale mi to nie przeszkadza ;)

 

z czasem coraz słabiej to czuć, powieś kurtke gdzies w korytażu gdzie jest przewiewne miejsce i zeby byla odkryta, nie w szafie to sie wywietrzy troche

a zeby zmiękczyć to najlepiej krem nivea w tym malym okraglym plaskim pudełku :D sprawdzone

 

natrzyj kurtke cieńko z dwa razy i bedzie mięciutka

Dzieki za odpowiedz.Nie wiem jaki to zapach a raczej niemila won.Ostatnio pani w banku patrzyla na mnie jakbym sie tydzien nie myl.Kurtka wisi caly czas na balkonie bo w domu caly czas czuc jej "zapach".

Z kremem nivea zaraz zaeksperymentuje.Myslalem tez zeby zasiegnac porady w jakims sklepie ze skorzana odzieza.

Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pani w banku patrzyla na mnie jakbym sie tydzien nie myl.

A to na pewno kwestia kurtki? :biggrin:

Hi... Hihi... Hihihi...

 

No dobra, żartowałem. Znajomy płakał kiedyś, że kupił skórę, która mu się podobała, ale zawsze po deszczu, jak złapała wodę, to wydzielała woń... boczku. Opowiadał, że najgorzej było w środkach komunikacji miejskiej (kurtka była zwykła, nie na moto).

W jego przypadku była to najprawdopodobniej kwestia złej obróbki, niewłaściwego garbowania.

Twoja waniała już tak w sklepie, przed zakupem? Może spróbuj ją reklamować? Bo jeżeli to kwestia obróbki materiału, to dupa, nic raczej nie da się z tym zrobić. Jeżeli natomiast problem tkwi w środkach użytych do impregnacji/konserwacji skóry, to może środki do czyszczenia skór pomogą.

 

Tak czy inaczej, zapytaj tam, gdzie ją kupiłeś, czy mieli już podobne przypadki, ewentualnie jak wygląda kwestia reklamacji.

Jaka to kurtka? Znaczy producent i model?

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tradycyjnym, nieprzemysłowym procesie garbowania skóry używany jest mocz.

Podejżewam że skóra wali szczynami talibów i ich przyjaciółek ... wielbłądami czy osiołkami ... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzieki za zainteresowaniem tematem.

Kurtka jest firmy LEATHER, a kupilem ja na motobazarze w Poznaniu. A pozatym gosciu wystawiw te kurtki na allegro.Generalnie jestem z niej zadowolony, gdyby nie ten zapach.Jeszcze z nia troche powalcze a jak nic nie pomoze to chyba naprawde trzeba bedzie ja reklamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...