Skocz do zawartości

Aprilia pegaso 125 zapytanie


jgdarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam moto jak w temacie i moje pytanie to czy ktoś potrafi opisać działanie (pneumatyczny) tego zaworu?Większość ma elektryczny i o nim jest wiele napisane ale o pneumatycznym nic a właśnie taki jest u mnie.Drugie pytanie to czy można zastąpić jeden drugim? i czy są konieczne przeróbki instalacji elektrycznej?Trzecie pytanie to po co jest podłączona linka od hamulca nożnego do tego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zadałeś pytanie kolego. Swego czasu się nad tym sam głowiłem- po co ta linka przy hamulcu. Swoją drogą skąd wiesz, że to jest właśnie zawór pneumatyczny? U mnie przy pociągnięciu tej linki zawór się otwierał, natomiast normalnie podczas jazdy nie wiem. Dodam, że miałem moduł od zaworu, kostkę do elektromagnesu, natomiast samego elektromagnesu nie było. Podłączenie go do tej linki nie skutkowało niczym dobrym, więc zostawiłem tak jak w fabryce wyprodukowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pneumatyczny ponieważ nie dochodzą do niego żadne kabelki,i jak dobrze się mu przyjrzeć od strony gaznika to przez szparę w obudowie widać jak podczas dodawania gazu podnosi się to coś w środku,a jak rozebrałem obudowę to nie było żadnego systemu hydraulicznego i stąd mój wniosek.Ale dalej niema nikogo kto by się na tym znał a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pyt

Taki zawór stosuje się w wydechach gdzie silnik jest dwusuwowy aby mieszanka nie "ulatywała" do wydechu. Dzięki takiemu zaworowi tłumik może być "prawie" pusty gdyż strona odpowiedzialna za cofanie/zapobieganie wylatywaniu mieszanki przejmuje owy zawór a nie gruszka.

2. pyt

Zapewne tak, pytanie po co?

3. pyt

To tylko domysły, ale jeżeli naciśniesz hamulec to zawór jakoś na to reaguje. Powiedź nam co się dzieje gdy np. na hamulcu od którego idzie linka będziesz dodawał gazu. Wcale bym się nie zdziwił jak zacznie się dławić. Może zawór wtedy się domyka kiedy naciskasz na hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...