Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam problem z moim taczkowozem (czyli Tico). W listopadzie miałem wymieniany moduł zapłonowy. W grudniu zaczęły się problemy z niedoładowanym akumulatorem :/. Akuś kupiony w czerwcu 2008, firmy 4max z Intercarsa. Stwierdziłem, że pewnie aku wadliwy albo mechanik co mi wymieniał moduł zrobił jakieś mikrozwarcie. Jako że byłem w trakcie przeprowadzki, remontu mieszkania itd zwlekałem z tym do teraz.

Sprawdziłem napięcie ładowania, wyszło 14V.

Pojechałem do Intercarsa, żeby sprawdzili akumulator. Stwierdzili, że jest ok.

Pojechałem do mechanika, co mi wymieniał moduł. Gościu pogrzebał, posprawdzał i stwierdził, co następuje:

akumulator jest ok, zwarcia żadnego nie ma, altek daje 14V bez świateł, przy włączonych światłach daje 13,5V. Czyli - jak zawyrokował - alternator do wymiany lub regeneracji.

Kumpel miał bardzo podobną sytuację w Accencie, jeden mechanik twierdził, że jest do wymiany altek a drugi wymienił regulator napięcia i jest ok. Niespecjalnie mam czas i chęci na jeżdżenie od jednego mechanika do drugiego, więc może ktoś z Was poradzi - co i jak posprawdzać, żeby nie ładować kasy niepotrzebnie w złoma?

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez forum ciężko jednoznacznie określić co jest przyczyną.

Na jakiej podstawie powiedzieli że akumulator jest OK? Otworzył ktoś maskę i powiedział jest ok?:D sprawdzili gęstość elektrolitu? Ja osobiście nie wierzę w firmę 4MAX...sama nazwa wskazuje mi na "4 dni MAX nie dłużej" :]

 

Wueska dobrze mówi. Albo sam zmień regulator ze szczotkami. Jaki to koszt 30zł? To tak dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez forum ciężko jednoznacznie określić co jest przyczyną.

Na jakiej podstawie powiedzieli że akumulator jest OK? Otworzył ktoś maskę i powiedział jest ok?:D sprawdzili gęstość elektrolitu? Ja osobiście nie wierzę w firmę 4MAX...sama nazwa wskazuje mi na "4 dni MAX nie dłużej" :]

 

Wueska dobrze mówi. Albo sam zmień regulator ze szczotkami. Jaki to koszt 30zł? To tak dużo?

Gość podłączył do aku tester i mu wskazało 100%. Mechanik co mi powiedział o altku do regeneracji też jakoś ten aku sprawdził (nie było mnie przy tym) i stwierdził że dobry.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam problem z moim taczkowozem (czyli Tico). W listopadzie miałem wymieniany moduł zapłonowy. W grudniu zaczęły się problemy z niedoładowanym akumulatorem :/.

Po jakich objawach stwierdziles ze akumulator jest nie doladowany. Bo nie koniecznie moze to byc wina ladowania czy akumulatora. Jesli tester akumulatora pokazal ze jest naladowany to nie koniecznie masz problem z ladowaniem. Jesli stwierdziles to na podstawie slabego krecenia rozrusznika to moze byc po prostu do regeneracji sam rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem to na takiej podstawie, że po paru dniach postoju rozrusznik pokręci parę razy i zdycha, potem jak nie odpali nie ma siły się obrócić. Po doładowaniu aku problem znika.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Oddałem samochód do mechanika (innego niż poprzednio, ponoć lepiej się orientującego w elektryce) i stwierdził: altek dobry, aku do dupy. Akumulator się wziął i rozładował podczas... kilkuminutowej regulacji świateł na wyłączonym silniku. Żeby było ciekawiej - gwarancja na ten syf skończyła mi się 2 tygodnie temu. Moja wina, bo za długo z tym zwlekałem (na zasadzie póki jeździ to niech jeździ). Nigdy więcej 4maxa.

 

Tak btw: części do altka w Tico są tanie, ale robocizna droższa, bo trzeba mieć małe, koreańskie łapki żeby tam dotrzeć.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...