Skocz do zawartości

Kupiłem małego Zippa


PawelKSL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać :)

Chyba zwariowałem bo po wielu latach bujania się różnymi pojazdam czterokołowym postanowiłem spróbować zapoznać się z urokami jazdy motocyklem :bigrazz: .

I zakupiłem w wieku dobrze po 40-stce swój pierwszy motorek. Początkowo, głównie z racji wieku rozglądałem się za jakimś niedużym chopperkiem. Oczywiście ze względu na cenę - z chińskim rodowodem. :wink: Oglądałem różne maszynki jak choćby Rometa R250, Zippa Raodstara i Ravena czy Keewaya Supeshadow. Muszę się tu przyznać (bez bicia), że jakkolwiek prawo jazdy kat. A mam od niemalże 30 lat (robione jeszcze za głębokiej komuny na poczciwej WSK-125 :smile:) to nigdy nie miałem swojego bika. Co więcej nigdy na motocyklu nie jeździłem (poza kursem na prawko oczywiście). Moje jedyne doświadczenia z silnikowym jednośladami ograniczały się do pomykania w latach mocno szczenięcych na poczciwych komarach (2, potem 3), no i wspaniałej jak na owe czasy Jawie 50 Mustang. I cóż... ze względu na te moje dosyć ubogie doświadczenia i umiejętności, po wykonaniu kilku kółek na placu chopperami i porównaniu tego z jazdą małym motocyklem klasyczny stwierdziłem, że dużo lepszym wyborem, przynajmniej na początek, będzie ten ostatni. Wybór padł na Zippa Manica 125, bo po prostu bardziej mi się spodobał od Rometów ;) . Osobiscie wolałbym taki motorek z silnikiem 250, ale cóż, ani Zipp ani Romet póki co takich nie robią. Na początek musi więc wystarczyć 125-tka, która w sumie jak na moje dotychczasowe doświadczenia jest i tak masznką dość żwawą. Zrobiłem już jakieś 250 km, jestem w fazie docierania (jeżdżę z zawrotnymi prędkościami 50-60 km/h. :icon_mrgreen: ) Niebawem czeka mnie pierwsza wymiana oleju. Jak dotychczas motorek sprawuje sie bez zarzutu. Czy ktoś z szanownej braci motocyklowej buja się takim sprzętem jak mój i ma jakieś większe doświadczenia? Będę wdzięczny za wszelakie wskazówki i porady - choćby jak to docierać, bo w instrukcji obsługi ten temat jest potraktowany przez producenta trochę po macoszemu.

Pozdrowienia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te motocykle rzeczywiście są ładniejsze od Rometów ale mówią, że, Romety trwalsze - sam jestem ciekawy jak to z tym jest.

 

Romety Z125 i K125 rzeczywiście wyglądają solidniej. Głównie ze względu na grubszą oponę z tyłu ;) Ale jak do tej pory u mnie też wszystko OK, nic sie nie zepsuło, wszystko gra i buczy. Buczy jakby nawet ciszej niż na początku i drgania ze wzrostem kilometrów coraz mniejsze ;) . Obecnie mam na liczniku ok. 600 km, jestem po pierwszym przeglądzie. W miarę możliwosci będę relacjonował swoje doświadczenia z użytkowania tego motorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W miarę możliwosci będę relacjonował swoje doświadczenia z użytkowania tego motorka.

 

Hej

Może podzielisz się doświadczeniami po pierwszym sezonie na Zippie.

Jak się sprawuje, jakie ma osiągi itp.

W necie poza wyprawą 125 praktycznie brak informacji na jego temat.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...