Skocz do zawartości

co wlać do baku?


piotrok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie nietypowe pytanie - kupiłem Hondę Shadow VT750C z 1985 roku. Nie mam do niej instrukcji obsługi a czas było by zatankować - co mam wlac do baku? Zatankować po prostu NoPb 95/98 czy do paliwa dodać dodatek przeciwstukowy? Czy te silniki były przystosowane do paliwa bezołowiowego czy też istnieje ryzyko wypalenia zaworów i trzeba stosować "uzdatniacz" jak np w polonezach czy innych autkach nie przystosowanych do NoPb? Sprawa dość pilna - świeci się rezerwa :biggrin: a nie chciałbym zwalić silnika..... Pomocy..... :notworthy: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz czy poważnie pytasz? :biggrin:

Jak poważnie to lej czystą bez żadnych dodatków.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: poważnie pytam - silnik na 24 lata a ja zatrzymałem się na samochodach - te starsze musza mieć jakieś dodatki do paliw żeby im nie wypaliło zaworów..... Stad moje pytanie - bo nie mam pojęcia czy w 1985 były paliwa NoPb i czy one nie zaszkodza silnikowi z tych lat. Sorry za pytanie - lepiej je zadać niż potem płakać - te dodatki kosztują grosze.... Sasiad leje to do malucha :wink:

Czyli - czysta NoPb 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad jest "dziwny" ;) Jakby ten maluch był z 1950r to rozumiem ale silniki z lat '80tych nie wymaga żadnych dodatków.

 

Możesz lać zarówno 98 jak i 95. Twoje moto na 100% jest przystosowane do paliw bezołowiowych.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej czystą 95 a nie 98.Jest droższa i nic więcej Ci nie da.Mocy nie przybędzie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś oglądałem bebechy silników po długich testach różnego paliwa. Pb 98 mniej syfu w silniku zostawia a nawet potrafi oczyścić pozostałości po Pb95 a o silniczek trzeba dbać i te parę groszy więcej można wydać choć mocy więcej nie wyczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Dobra Rada informuje:

 

Jadąc z kumplami wlej do baku w motocyklu ON.

Ksywa Diesel i ciągnięcie łacha przez wiele sezonów bezcenne. :bigrazz:

Za wszystko inne nie zapłacisz kartą bo kumple pomogą.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem bebechy silników po długich testach różnego paliwa. Pb 98 mniej syfu w silniku zostawia a nawet potrafi oczyścić pozostałości po Pb95 a o silniczek trzeba dbać i te parę groszy więcej można wydać choć mocy więcej nie wyczujesz.

Ale dodaj że chodzi tu o Polskę. W cywilizowanych krajach ten problem nie występuje. Widać to BARDZO wyraźnie jak się jedzie w trasę i widać ile samochód (czy moto) przejeżdża na polskiej a ile na np. hiszpńskiej czy włoskiej czy austriackiej benzynie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dodaj że chodzi tu o Polskę. W cywilizowanych krajach ten problem nie występuje. Widać to BARDZO wyraźnie jak się jedzie w trasę i widać ile samochód (czy moto) przejeżdża na polskiej a ile na np. hiszpńskiej czy włoskiej czy austriackiej benzynie.

Tak masz rację,ich benzyna ma 95 oktan,a nasza może ok 90.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A instrukcję użytkowanego motocykla warto przeczytać. Nawet bez znajomości języka angielskiego łatwo "wyłuskać" informację, że do np. mojej Hondy (rocznik 1996) należy lać paliwo MAKSYMALNIE 95 oktanów.

Adam Andryszczyk
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...