Skocz do zawartości

Stuki przy hamowaniu tyłem w Yamaha Bulldog


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

W moim moto, tzn. Yamaha Bulldog BT1100 napędzany wałem kardana pojawił się problem.

Otóż moto sprawuje się dobrze, nic nie szarpie, nie ściąga. tylko podczas gwałtownego hamowania tylko tylnim kołem słyszę bardzo brzydki stuki, gdzieś w silniku lub skrzyni biegów. Stuki te nie mają żadnego wpływu na pracę silnika, która jest cały czas równa. Gdy hamuję samym przodem - nie stuka, gdy hamuje delikantnie tyłem również nie stuka, tylko stuka gdzy gwałtownie zahamuje.

Proszę was o pomoc.

Czy może ktoś z Was spotkał się z takimi dolegliwościami?

I czy może to wina wału kardana?

 

Jest to mój pierwszy motocykl napędzany wałem kardana, ale na moje przyspiesza i jeździ bez zarzutu, a te stuki to chyba nie jest normalka przy hamowaniu :cool:

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS w Buldogu ?

Ja bym jeszcze sprawdził czy zacisk hamulca jest dobrze dokręcony.

W mojej Virago 750 słychać było stuknięcie podczas ostrego przyspieszania i hamowania. Niestety nie znalazłem przyczyny tych stuków. Kardan posprawdzałem na każde sposoby ale to pewnie on miałem gdzieś jakieś luzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pomiary będę najwcześniej robił w weekend, bo obecnie nie przebywam blisko mojego moto.

Odnośnie ABS to Bulldog nie posiada takowych.

A odnośnie zacisków hamulca, to sprawdzałem i zaciski i klocki i wszystko jest OK.

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi i proszę o więcej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Problem się już wyjaśnił. Rozbierany był kardan a tam wszystko sztywniutko. :smile: Wtedy szliśmy dalej z rozbiórką, aż dotarliśmy do łożysk wahacza i bingo. :notworthy: Stuki przy hamowaniu tylnego koła okazały się luzami na łożyskach wahacza. Wymiana łożysk, 400 polskich złotych w plecy i problem rozwiązany. Także dzięki wszystkim forumowiczom za uwagi, sugestie i dobre rady.

Pozdrawiam i zamykam temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...