Skocz do zawartości

Audio w Venture


intruder750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, z interkomu jestem bardzo zadowolony.

 

Co do zmieniarki, to nie ma modelu do naszych sprzętów.

Dostępne są emulatory do kwadratowych wtyczek, my w motorach mamy okrągłe.

Wpadłem na pomysł, że przelutuję wtyczkę, ale niestety nie da się, ponieważ komunikacja odbywa się w innej postaci i sprzęt nie zadziała :(

Oczywiście szukam dalej…

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ten schemat który zamieścił kolega sawtom jest dobry

 

W ubiegłym roku zsiadając z moto zapomniałem wypiąć wtyczke od kasku i tym oto sposobem przestał mi grać jeden głośnik , rozebrałem zestaw i zlutowałem od nowa wszystkie kabelki a że nic to niestety nie dało , więc zacząłem szukać przyczyny -doszedłem do wniosku że musiałem żle połączyć kabelki

Postanowiłem sprawdzić to organoleptycznie, czyli mając kabel zakończony na obu końcach wtyczkami tzw piątkami przeciąłem go na pół zalutowałem końcówki a następnie wpiąłem go do gniazda w moto i po kolei dotykałem kabelkami od głośnika zalutowanych kabelków i wyszło mi że

 

pin nr 2 centralny - jest wspólna masa do głośników

pin nr 3 lewy kanał (lewy głośnik)

pin nr 5 prawy kanał (prawy głośnik ) można zamienić lewy z prawym i nic sie nie stanie :)

pin nr 1 i4 to mikrofon

celowo nie podaje kolorów kabelków , ponieważ nie rozbierałem gniazda w motocyklu , tylko w zestawie słuchawkowym a kolory mogą sie różnić (choć nie powinny )

Jeśli chodzi o nadawanie CB to wszystko działa jak trzeba , reszte przetestuje podczas jazdy :)

Edytowane przez zajcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmieniarki, to nie ma modelu do naszych sprzętów.

Dostępne są emulatory do kwadratowych wtyczek, my w motorach mamy okrągłe.

Wpadłem na pomysł, że przelutuję wtyczkę, ale niestety nie da się, ponieważ komunikacja odbywa się w innej postaci i sprzęt nie zadziała :(

Oczywiście szukam dalej…

 

Znalazłem takie cudo do Hondy Goldwing:

 

http://www.motomoto....-produkty!374#0

 

Na zdjęciu widać że wtyczka jest zupełnie inna, ale może to tylko kwestia przelutowania kabelków. Gdzieś czytałem że elektronika audio w venturach i hondach goldwing to te same rozwiązania.

 

Jest jeszcze jeden patent, tym razem od Yamahy:

 

http://www.starmotorcycles.com/star/accessories/acscitemdetail/5/4/83/18654/all/1/11029/0/detail.aspx

 

Według opisu ze strony jest to interfejs umożliwiający podłączenie iPoda zamiast zmieniarki. Współpracuje ze sterowaniem przyciskami na kierownicy. Pasuje do wszystkich modeli Venture wyprodukowanych w latach 1998-2011.

Yamaha wprowadziła ten moduł ponieważ Clarion w 2010 przestał produkować zmieniarki CD dla Yamahy.

Wygląda obiecująco, tylko ta cena - ponad $220...

Edytowane przez sawtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebijam:

http://isimplesoluti...on-GateWay.aspx

 

Tyle, że ten sprzęt nie ma gniazda USB.

 

Napisałem do Wujka i Kolegi, którzy zajmują się tego tupu rzeczami, aby poszukali mi sprzętu.

Zadzwonię do Wojtka z Polkomu i zapytam, czy ma coś takiego na stanie i czy można przetestować.

Wpadłem na pomysł zrobienia przejściówki i sprawdzenia czy to zadziała...

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, z interkomu jestem bardzo zadowolony.

 

Co do zmieniarki, to nie ma modelu do naszych sprzętów.

Dostępne są emulatory do kwadratowych wtyczek, my w motorach mamy okrągłe.

Wpadłem na pomysł, że przelutuję wtyczkę, ale niestety nie da się, ponieważ komunikacja odbywa się w innej postaci i sprzęt nie zadziała :(

Oczywiście szukam dalej…

 

Dziękuje Dyzio za info. Sprawdzę na necie czy Twój zestaw jest jeszcze dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny, ostatnio z Gościem gadałem, bo będę Mu wysyłał centralkę od zestawu głośnomówiącego NOKIA, aby zrobić sobie zestaw głośnomówiący do motoru po bluetooth. Jak się Mu wysyła zestaw, to wychodzi to taniej o około 200,- pln, a ja mam takowy zestaw w garażu i wiem, że jest sprawny :)

Nie lubię się zatrzymywać w pośpiechu i szukać telefonu, albo oddzwaniać, ponieważ niektórzy mają spust do gadania...

Poza tym mam nerwową Żonę, jak za długo jest cisza to się kobita martwi, szczególnie po wypadku z 2010 roku, kiedy to Gość z puszeczki mnie nie zauważył i mnie strącił z drogi. Ostatnim powodem jest gadżeciarstwo :)

Edytowane przez Dyzio77

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze abyś Ty czuł się komfortowo Dyzio. Żonka nie będzie sie martwić a Ty będziesz miał dodatkowy, bajerancki i praktyczny bajer - czyli podróżujesz bez stresu. Jak sprawdzi się u Ciebie ten system to napewno zachęcisz innych kolegów.

Co do zestawu to tak jak mówisz - jest dostepny. Zamówiłem dzisiaj. Żałuję, że nie zrobiłem tego tydzień temu, bo był tańszy o 35 zł. Cena wzrosła na dniach bo początek sezonu i lepszy popyt. Trudno - przyroda: małe, zielone i rucha :biggrin: Najważniejsze, że zestaw idzie. Nie wiem jak zrobić ze strojeniem CB bo z tego co widzę na forum Ty i Arturo zawoziliście do machera camo CB a potem dojeżdżaliście ponownie juz Ventką na strojenie anteny (chyba,że cos pokręciłem).

I jeszcze jedno, które śruby w kufrze centralnym odkręcić aby go zdemontować i łatwo dostac sie do CB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam właśnie dlatego bo chciałem swojemu majstrowi zawieźć samo CB radio (nie chcę u niego demontować kufra). Z czego Arturo wynika ta druga wizyta? Czy znowu będzie coś lutował, czy tylko dostroji antene kręcąc tymi śróbkami na zgrubieniu w połowie anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, mam prośbę. Jak juz zrobisz CB to napisz co macher robił przy drugiej wizycie. Z tego co widze nawet na ogólnym Ventkowym temacie to najlepiej bedzie do machera na moto pojechać, aby w jednej wizycie temat zakończyć, Koledzy co śmigają na innych moto mówią, że antenę "trzeba skróćić" kręcąc tymi śróbkami przy cewce (zgrubienie na antenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie, ja byłem tylko raz w serwisie CB, odkręciłem kufer, wyjąłem radio, rozkręciłem je, Gość zabrał jedną płytkę do środka, przyniósł, podłączył sprawdził, zabrał, aż skręciliśmy wszystko na fabrykę, podłączył SWR miarkę, posprawdzał, skrócił antenę, zestroił skręcił antenę i śmiga.

Ta sama operacja była u Maciejki, stał koło mnie cały czas ;)

Dla tego pisałem, że trzeba jechać motorem i załatwić wszystko za jednym zamachem, trwało to może 30 min.

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj jak działa cały zestaw robiony przezemnie (słuchawki , mikrofon z odzysku komputerowego )

i musze stwierdzić że jak już wcześniej pisałem , nagłośnienie super (głośniki działaja rewelka )

ale niestety mikrofon nie :((

za to ten w drugim kasku , z zestawu profesjonalnego z firmy z Łodzi działa dobrze

i teraz nie wiem czy może coś nie łączy na lutowaniach , czy może mikrofon od komputera nie jest kompatybilny ze sprzetem w naszych motocyklach

w poniedziałek to będę sprawdzał i poinformuje Was o wynikach :)

Edytowane przez zajcow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...