Skocz do zawartości

Ciemny, twardy osad w silniku vl 1500


symonik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No z tym zapalaniem, czy tez przepychaniem silnika przy 10 litrach nafty w silniku to radze uwazac :icon_exclaim: bo moze w silniku miejsca nie starczyc :rolleyes:

Słuchaj dobrej rady 10 litrów w silniku to nie żarty przy próbie obracania wałem nawet rozrusznikiem tłok może zostać w górze cylindra a karbowód pójdzie swoją drogą.

IHMO tylko czas i ew. poruszanie motongiem. Jak zalałeś 10 litrów to nafta na bank wpłynie we wszystkie kanały do poziomu do którego zalałeś. Niestety do głowic nie dopłynie. I to może być problemem.

Jeżeli chcesz kręcić rozrusznikiem to zalej rzadkim, tanim olejem i wykręć świece aby było mu lżej.

 

pzdr

Edytowane przez jacq64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem się odezwać więc się odzywam. Nafta niestety nie dała rady całem syfowi więc musiałem odkręcić dekiel jeszcze raz i okazało się, że tak naprawdę osad był tylko na sprzęgle co wskazuje na totalne przegrzanie tarcz sprzęgłowych i spalenie oleju na tych właśnie elementach. Po wymianie oleju część tego osadu odpadła i poprostu zapchała i to solidnie sitko smoka pompy olejowej (minimalne ciśnienie oleju na manometrze). To jest na razie tylko moja teoria i wiele bym dał, żeby była prawdziwa. Jutro odstawiam moto do mechanika na czyszczenie i się okarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Tak jak obiecałem daję znać jak sprawy się potoczyły. Może kiedyś komuś to się przyda. W efekcie płukanki naftą nie pomogły, ciśnienie oleju było zerowe więc mechanik musiał rozebrać silnik na kawałeczki i okazało się, że moja teoria była trafna - sitko pompy olejowej było zarośnięte do tego stopnia, że trzeba było osad ścinać nożem. Na szczęście silnik nie ucierpiał i po złożeniu tyka jak zegarek. Nara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...