Skocz do zawartości

Zimowanie MZ ETZ 250


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam sobie taki garażyk na etke pod wiatą z blachy. Garażyk ma 3 ściany zrobione z blachy i jadna to jest mur ceglany, otynkowany. Blacha za gruba nie jest, aha i podłoże jest oczywiście zrobione z betonu, żeby czasem żadna wilgoć nie naszła.Co o tym sądzicie?Może tak być?Czy etka może stać w minusowej temperaturze? Co zrobić w etce na zime oprócz wymontowania akumulatora i zalania baku do pełna i co jeszcze zrobić w garażu, bo nie wiem czy ocieplanie coś da, bo w środku nie ma żadnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak a nie inaczej dobrze że masz garaż jaki masz.

Zima się już kończy ale zawsze możesz nawoskowac lakier i zabezpieczyć połaczenia alektryki, możesz też przesmarowac różne elementy (łożyska, linki...)

JEdna szkoła mówi żeby spuszczać palio z gaźnika inna zaś żeby od czasu do czasu odkęcac paliwo i "dopełniać" gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No i na zime nakretka oleju pod swiece, ruszyc dwa razy rozrusznikiem i szafa gra :D.

Moja etka stoi w nieocieplanym garazu i co jakis czas jak ja wyciagam, to odpala od kopa za drugim, trzecim razem :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie!!! Zapomniałem o wlanie troche oleju do cylindra!!!!No i od czasz do czasu trzeba go ruszyc w zime!!!! :D Tzn nie trzeba nawet odpalac wystarczy przekopac kilka razy.........i masz jak w banku ze nic Sie nie stanie :smile2:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Tzn nie trzeba nawet odpalac wystarczy przekopac kilka razy.........i masz jak w banku ze nic Sie nie stanie :smile2:

 

Tak, prawde mowi. Ja piszac, ze co jakis czas wyciagam MZte i odpalam, nie mialem na mysli, ze robie to z tym olejem pod cylindrem :lol:.

Motor kupilem w styczniu, wiec uznalem, ze juz doczekam bez konserwacji do sezonu - tylko co jakis czas motorek ruszam, odpalam, jade pare km (jak jest cieplej) zeby sie nic nie stalo :D.

 

Of korz, na zime to zalac silnik niewielka iloscia oleju, rozprowadzic na gladzi cylindra rozrusznikiem i tak motor moze stac do wiosny. Jak sie chce, to mozna co jakis czas podejsc i poruszac tlokiem, zeby ponownie rozprowadzic olej. Ale chyba i bez tego nic sie nie stanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko' date=' ale [...'] czy ocieplać garaż?

 

Znajomy ma ocieplony garaż (nie ogrzewany, kilkanaście metrów od swojego domu) - jak przyjdą mrozy, to w garażu i tak jest ujemna temperatura - miewał wtedy problemy z odpaleniem wiekowego juz fiata CC. Ocieplenie pomaga tylko wtedy, gdy w dzień jest plus a w nocy minus - wtedy garaż nie zawsze zdąży sie wychłodzić do "minusa". Jesli są mrozy - to w ocieplonym garażu jest tylko kilka stopni cieplej niż na zewnątrz - i to raczej wtedy, gdy wnętrze nagrzewa sie po wjechaniu do garażu rozgrzanym samochodem.

P.S.

Styropian nie jest drogi - jesli chcesz coś w zimie grzebać przy moto lub auto w garażu, to jednak radziłbym ocieplić - wstawiasz farelkę na dwie minuty - i masz cieplutko przez jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko' date=' ale [...'] czy ocieplać garaż?

 

 

Styropian nie jest drogi - jesli chcesz coś w zimie grzebać przy moto lub auto w garażu' date=' to jednak radziłbym ocieplić - wstawiasz farelkę na dwie minuty - i masz cieplutko przez jakiś czas...[/quote']

 

Ale zes madrosc powiedział!!! Przeciez to wie kazdy madry i rozsadny czlowiek :mrgreen:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja w kwestji zalewania zbiornika do pelna ... chyba nie mieszanka!!?? :roll: bo przeciez olej sie osadzi na dnie zbiornika ...

 

no i co pozniej z tym olejem w cylindrze ... jak juz bede chcial wyruszyc na wiosne?? :roll:

 

... az glupio sie przyznac ... ale moja maszyna juz 2 zime stoi bez jakichs wiekszych przygotowan :evil: ... ale fakt faktem ... ze ja sobie smigam co jakis czas ... jak snigi odpuszaja :(

 

pozdrowka :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

no i co pozniej z tym olejem w cylindrze ... jak juz bede chcial wyruszyc na wiosne?? :roll:

 

Absolutnie nic. Tylko wiesz, to nie ma byc wiadro oleju, tylko nakretka :evil:. Po prostu motor po zimie odpalasz. Na poczatku troche pokopci, ale sie szybko ten olej wypali.

Przynajmniej masz pewnosc, ze po zimowym zastoju przy pierwszych ruchach tloka masz dobre smarowanie :buttrock:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w sumie nie jedna nakrętka tylko ponad trzy nakrętki, no bo przecież do etki 250 stosuje sie stosunek :evil: 1:50 , czyli na 5 literków benzyny zapodaje sie setke oleju (miksol rządzi), więc jak bak ma 17l to trzeba bedzie wlac ponad 3 setki, a dokładnie jakieś 3,2. Kiepsko mi idzie szacowanie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tam nie jestem z MIXolem :| !!!!!!!! A co do tej setki to sie z Toba zgadzAM tez Tyle dolewam :roll: :D :!: :!: :!: :!:

 

Pozdro!!!!!!!! :buttrock: :evil: :(

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...