Skocz do zawartości

Lakiernictwo farba akrylowa ???


BARTEK1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich moze da mi ktos pare skazuwek jak postepuje sie z farba akrylowa kiedys juz malowalem baza a na to nakladalel lakier. Z farba akrylowa z tego co wiem jest troche inaczej bo ona ma juz w sobie lakier czyli podejzewam od perwszej fasy musze ja nalewac na element i chyba dluzej czekac miedzy warstwami a moze mi ktos to wytlumaczy lepiej z gory dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wcześniej napisał akryl jest to kolorowy klar. Tak w skrócie.

Odnośnie malowania to rozrabiasz z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem w proporcji podanej przez producenta. (100% akrylu + 50% utwardzacza + 10-20% rozpuszczalnika) Jest to bardzo ważne bo w przeciwnym razie mogą dziać się dziwne rzeczy - lakier nie rozleje się, może nie stwardnieć, albo po wyschnięciu będzie pękać lub może wystąpić tzw. gazowanie powłoki. To tylko kilka wad które mogą powstać przy niewłaściwych proporcjach.

Malujesz na ogół dwie warstwy w odstępach 10-20 minut. (możesz więcej, ale przerwa przy trzeciej warstwie dłuższa, aby odparował rozpuszczalnik.

powodzenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za podpowiedzi, a jeszcze jedno jezeli ktos zazyczy sobie np. 5-6 warst lakieru na baze to czy po trzecim razie czeka sie asz wysknie lakier matuje sie i znowu nakladamy reszte warstw czy jak to sie robi chodzi mi tez o to czy po zmatowaniu lakieru mozny dalej nakladac lakier z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmatowieniu mozna nakladac kolejna warstwe ale ja bym polecal robic to po min 48 godz od pierwszej.

Mysle ze najlepiej poprostu klasc pokolei te 6 warstw odczekujac po kazdej warstwie te 15-30 min. A tak wogole to po co chcesz tyle warstw klasc?? Lakier bedzie chyba bardziej podatny na pekanie choc pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...