Skocz do zawartości

Magna VF 750c 98r.


ARh-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów motocyklistów :crossy: mam problem z moją Magną, maszyna w czasie przyspieszania na każdym biegu muli się do 4-5 tyś. obr/min a potem ciągnie, że ciężko ją opanować :notworthy:

 

Może ktoś miał podobny przypadek i sobie poradził (silnik taki sam jak w VFR), dodam tylko że przez zimę wymieniłem świece na irydowe, filtr powietrza na K&N, sprawdziłem membrany w gaźniku i luzy zaworowe, zrobiłem synchronizacje a problem pozostał...

 

Pomocy...sezon idzie....

 

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Piotra, na starym filtrze objawy były takie same...

Szczerze mówiąc to nie miałem okazji porównać silników między vf i vfr, gdzieś tylko czytałem, że silnik do magny został zapożyczony od vfr-a.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

 

PS; wydechy są fabryczne, zapomniałem dodać, że kable do świec zakładałem inne i bez poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśli Pan, że synchronizacja została źle wykonana?

Kupiłem zegary spróbuje sam wyregulować gaźniki...

Kolega Adam podpowiada żeby gaźniki wsadzić do myjki ultradzwiękowej, niestety nie mam dostępu do takiej.

O efektach synchronizacji napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ubogiej mieszanki to czy zdziałam coś śrubką pod pływakiem, z tego co pamiętam ma być wykręcona 2,5 obr, bo to już też ustawiłem, jeżeli dobrze rozumuję po wkręceniu tych śrubek np. po pól obrotu mieszanka będzie bogatsza...

czy jednak będzie konieczne rozbieranie gaźników i regulacja na samych pływakach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobic to książkowo+ wziąć korektę na filtr powietrza o większej przepustowości czyli ok 30%+

Do tego sprawdzić luzy zaworowe.Sprawdzić ciśnienie sprężania i na to też wiąć poprawkę jeśli jest duża odchyłka od normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...