Skocz do zawartości

Nowe prawo jazdy - artykuł


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby A2 było do 37kW (49KM) to wogule nie interesowałbym się A przecież motocykl tej mocy spokojnie daje radę na drogach poza obszarem zabudowanym nawet z pasażerem, w mieście i terenie mocy ma aż nadto. Na autostrady za słabe ale niema ich zbyt wiele i nie zapowiada się żeby się to szybko zmieniło. Tak więc A zostało by dla prawdziwych turystów i autostradowiczów :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przesuniecie granicy wieku dla mocnych sprzetow jest madrym rozwiazaniem. Sprawdza sie w kupie miejsc swiata to czemu tu nie mialo by sie sprawdzic.

Mysle ze w tym wieku bardzo zmienia sie podejscie do wszystkiego, czlowiek trosze dojrzewa. Trosze bo troszke ale mimo wszystko.

Wystarczy jak pomysle jak autem jezdzilem zaraz po zrobieniu prawka w wieku 18 lat. Teraz tylko lapie sie za glowe i dziekuje ze ani sobie ani nikomu innemu fartem nie zrobilem krzywdy, z czasem sie wyszumialem i jest spokojniej. Mam wrazenie ze z moto tez tak bedzie przy wielu osobach.

A nawet takim 50 konnym sprzetem mozna calkiem przyjemnie posmigac a i nawet poszalec :) Wystarczy popatrzec co zawodnicy na torze wyczynaja na 125 czy 250ccm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram przedmówce. Ja zacząłem w wieku 17 lat od VN750 bo jakos tak wyszło i teraz moge powiedziec ze jakbym miał komus doradzic to powiem zeby sobie na poczatek wział cos mniejszego, a mysle ze spokojnie mozna znalesc cos fajnego 125-250. Bo teraz niejeden 18latek nawet na nóżki nie potrafi swojego moto postawic a myśli ze potrafi na nim jeżdzic. A jak ktos uważa ze gs500 to za mało na początek dla 18latka to dziwny jest ten świat... pozdro dla wszystkich, 2 lata szybko zlecą i sobie kupicie to chcecie, to przeciez przede wszystkim o wasze (nasze) bezpieczeństwo chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam,że gdyby mnie to dotyczyło to bym się z leksza zdenerwował.... Ale dołoze jeszcze do tego, że przydałoby sie podniesienie wieku do góry, jazda każdym motocyklem od 24 lat....Wiem, że sie moze narażam na lincz, ale np choćby to co pisze w "motocykliście doskonałym", najwiecej wypadków jest własnie po 3-4 latach uzytkowania motocyla, gdzie ludzie myslą że juz nabrali doswiadczenia i wszystko wiedzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przydałoby sie podniesienie wieku do góry, jazda każdym motocyklem od 24 lat....

 

Nie wydaje mi sie aby bylo to najlepszym pomyslem. Najlepiej uczy sie zawsze czlowiek mlodszy. Nakaz robienia najpierw PJ kat. A 1 moze juz godzic w ograniczenie swobod obywatekskich., mimo, ze bylby najrozsadniejszy.

 

Wiem, że sie moze narażam na lincz, ale np choćby to co pisze w "motocykliście doskonałym", najwiecej wypadków jest własnie po 3-4 latach uzytkowania motocyla, gdzie ludzie myslą że juz nabrali doswiadczenia i wszystko wiedzą

Motocyklista doskonaly nie jest wykladnikiem czegokolwiek, mimo, ze pisal go czlowiek ktory.....

 

Nie wiem chy ktos nakraca 100 000 km w ciagu 3 - 4 lat, bo dopiero po takim dystansie mozna stwierdzic, ze jakos tam sie jezdzi. tak wiec to raczej indywidualna sprawa mentalnosci motocyklisty, przyslowiowy olej w glowie :biggrin:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...