Skocz do zawartości

Poziom paliwa Pomocy !


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie sklada ze jestem bardzo dobrze rozeznany z tym silnikiem,spoko to mozna ustawic do pracy bez EXUP,ktory tak na marginesie wcale nie jest taki rewelacyjny.Dobry pelny wydech z przelotem zapewni lepsza osiagi niz EXUP z przelotem.

 

Z tego co napisales na 98% potrzebujesz wieksza dysze paliwa biegu jalowego,tzn jak jest np 37.5 to nalezy sprobowac 42.5.

 

 

 

troszke mnie zaskoczyłes ze moze byc lepiej bez exupa, Co masz namysli mowiac dobry pełny wydech ? czy chodzi ci o kolektor 4-2-1 ? i z tymi dyszemi to tez sie troszke zdziwiłem , bo wydaje mi sie ze on sie poprostu zalewa na niskich obr, bo jak sie powoli odkreca gaz (naprawde powoli ) to nie ma zmulenia, a swiece są czarne, co do dyszy to jest 40 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie zaskoczyłes ze moze byc lepiej bez exupa, Co masz namysli mowiac dobry pełny wydech ? czy chodzi ci o kolektor 4-2-1 ? i z tymi dyszemi to tez sie troszke zdziwiłem , bo wydaje mi sie ze on sie poprostu zalewa na niskich obr, bo jak sie powoli odkreca gaz (naprawde powoli ) to nie ma zmulenia, a swiece są czarne, co do dyszy to jest 40 .

 

Tak, 4-2-1 spokojnie zapewni lepsze osiagi w przypadku twojego silnika.EXUP w przypadku pieciozaworowych Yamah to totalna porazka,wyjatek to 2002-2003 R1.W duzym skrocie jest on uzyty do ulatwienia silnikowi przejscia homolagacji na halas i toksycznosc spali.Jezeli "rozmydlimy" swieza mieszanke spalinami to efektem koncowym sa czystsze spaliny.Oczywiscie oficjalna wyrsja jest za poprawia to osiagi,ale to jest bzdura.Fabryczny EXUP to 4-1 z klapka pomiedzy przejciem 4-1,tragiczne rozwiazanie z punktu widzenia dynamiki przeplywu gazow.

Czarne swiece moga byc spowodowane bogata mieszanka,ale nie w tym zakresie ktory sprawia ci klopoty.Rozumiem ze przytkanie wydechu powoduje poprawe w tym zakresie co by sugerowalo raczej zbyt uboga mieszanke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze jestem bardzo dobrze rozeznany z tym silnikiem,spoko to mozna ustawic do pracy bez EXUP,ktory tak na marginesie wcale nie jest taki rewelacyjny.Dobry pelny wydech z przelotem zapewni lepsza osiagi niz EXUP z przelotem.

 

Z tego co napisales na 98% potrzebujesz wieksza dysze paliwa biegu jalowego,tzn jak jest np 37.5 to nalezy sprobowac 42.5.

 

 

 

Kolego tomkud piszesz ze znasz ten silnik , a robiłes cos z gaznikami ? bo w koncu sam juz nie wiem jak ten poziom paliwa ma byc ustawiony , a wypowiedzi innych były ruzne . :bigrazz: jak pisałem wczesniej mam serwisówke, ale nie da sie ustawic tak jak w niej pisze ,(poziomu paliwa nie da sie na 11 mm od kreski ustawic, a gdy ustawiłem pływaki wg serwisówki to było za mało paliwa i moto bardzo słabe było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...