Skocz do zawartości

Rozmiary tłoków


lepi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

akurat rozebrałem moto (EXC 250 2006r). Oczywiście czeka mnie pomierzenie cylindra średnicówką ale już teraz chcę o coś zapytać.

Serwisówka podaje:

 

Engine Cylinder Ø Piston size

 

66,340 - 66,350 1

66,351 - 66,360 2

 

No więc zakładam, że oryginalny cylinder na początku swojego życia ma średnicę 66,34 mm. Dobre założenie?

Na tłoku, który wyjąłem jest nabite 66,34 i jest to pierwszy, seryjnie montowany tłok. Więc co oznacza napis 66,34? Gdyby to była jego średnica to nie pasowałby do cylindra.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że masz cylinder z powłoką nicasilową, nie ma tłoków nadwymiarowych (na szlif), jednak cylindry mogą się różnić jedną setną milimetra średnicy więc również mają swoją selekcję.

Odpowiednio do selekcji cylindra należy dobrać tłok o właściwej selekcji. Innymi słowy dobiera się średnice tak, aby powstał prawidłowy luz montażowy. Załóżmy że ma on wynosić 0.05mm, cylinder ma selekcję 66,40 mm więc należy zastosować tłok o średnicy 66,35mm

Na Twoim miejscu założyłbym tłok o tej samej selekcji czyli 66.34mm.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z serwisówką musi być cos nie teges. Wszystkie tłoki rozpoczynają się najwcześniej od 66,34.

Średnica cylindra musi mieć oryginalnie 66,40 tak jak poprzednie roczniki.

Luz montażowy 0,06.

Ponieważ cylinder nie wykazuje żadnego zużycia (tłok zresztą też) nie będę bawił się w pomiary. Zamówiłem selekcję A bo taka była poprzednio. Przypominam, że jest to pierwsza wymiana tłoko i niema co kombinować. Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...