Skocz do zawartości

Osłona na kolektor.


Rekomendowane odpowiedzi

Wtam dzis przegladając neta trafiłem na zjdęcie http://bikepics.com/pictures/1582534/ zaciekawiła mnie osłona na kolektor wydechowy. Widziałem takie ale tylko na dyfuzory. Wiecie może ile takie ustrojstwo kosztuje i gdzie to dostać?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam dzis przegladając neta trafiłem na zjdęcie http://bikepics.com/pictures/1582534/ zaciekawiła mnie osłona na kolektor wydechowy. Widziałem takie ale tylko na dyfuzory. Wiecie może ile takie ustrojstwo kosztuje i gdzie to dostać?

to jest fajniejsze... a jak Ci chodzi konkretnie o to co na zdjęciu , to zadzwoń do tegohandlarza z allegro, wiem że on ma dokładnie to co na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat.

Mi pomimo osłony na tylnej części kolektora topią się nogawki jak trzeba moto ściągać z drzewa etc.

Zastanawiałem się nad niepalną owijką, taką jaką stosuje się w armaturze łazienkowej (czopery).

Można by owinąć rurę już od samej głowicy do osłony.

 

5m owijki na alledrogo kosztuje 69zł więc trochę lipa.

 

Co koledzy na to?

 

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat.

Mi pomimo osłony na tylnej części kolektora topią się nogawki jak trzeba moto ściągać z drzewa etc.

Zastanawiałem się nad niepalną owijką, taką jaką stosuje się w armaturze łazienkowej (czopery).

Można by owinąć rurę już od samej głowicy do osłony.

 

5m owijki na alledrogo kosztuje 69zł więc trochę lipa.

 

Co koledzy na to?

 

yo

wytrzyma temperature kolektora rozgrzanego do czerwoności ?czy nie spowoduje to zbyt mocne nagrzewanie innych części wydechu ? w sumie owinięcie kolektora takim czymś powoduje że ciepło nie będzie z mega gorącej rury oddawane do otoczenia tylko przeniesie na jakiś inny element. chciałbym usłyszeć wypowiedzi innych . ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akurat tak się składa że jestem właścicielem husaberga z pierwszego linka,

osłona kosztowała mnie 80zł wraz z przesyłką z UK,zostało mi jej jeszcze z 40cm,które zarezerwował kolega :wink:

Osłonę można wyginać we wszystkie strony modelując ją do kształtów kolektora,przypinana jest za pomocą aluminiowych opasek tak więc nie dotyka bezpośrednio kolektora i nie nagrzewa się do takich temperatur żeby zjarać gacie czy buty kierowcy.

Ogólnie jest to bardzo dobra sprawa i mogę spokojnie polecić.

 

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...