Skocz do zawartości

Przeróbka skutera chińskiego 4T na 80cm


Doofus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad przerobieniem mojego skuterka na 80cm, na allegro mozna dotac całe komplety rozem z głowicą za nie całe 200zł. Może ktoś już robił takie cuś. Chodzi mi dokładnie o wytrzymałość takiego silnika, czy orginalny wał i pozostałe elementy przystosowane do 50cm to wytrzymają? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad przerobieniem mojego skuterka na 80cm, na allegro mozna dotac całe komplety rozem z głowicą za nie całe 200zł. Może ktoś już robił takie cuś. Chodzi mi dokładnie o wytrzymałość takiego silnika, czy orginalny wał i pozostałe elementy przystosowane do 50cm to wytrzymają? pozdrawiam

Ja mam ( miałem , ale dalej moto śmiga u znajomego ) przerobiony skut z 50 ccm na 80 ccm . Nie polecam zakupów na allegro za 200 zł , mniej wydasz krócej pojeździsz , wymieniłem cylek na Naraku 80ccm głowica standardowa , gażnik naraku do 80 ccm wario i roleczki Malossi odpowiednie do pojemności , przebity tłumik , można by było jeszcze wymienić sprzęgło na sportowe np.: Malossi albo Naraku i głowicę ze sportowym wałkiem rozrządu , wał nie wymaga wymiany , jak na razie moto ma przejechane ponad 18000 km i kierowca bardzo jest z niego zadowolony v-max około 85km/h . Ach zapomniałem dodać jeszcze że wymieniłem także moduł zapłonu , kabel do świecy i świecę na sportowe . Poza tym dobrze jest wymienić orginalne żarówki w pozycjach na diodowe pozwala to troszkę zaoszczędzić prądu . :buttrock:

Edytowane przez sebulba1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już cos :bigrazz: Podejrzewam ze zakupy na allegro sa jak cale te skutery, JEDNA WIELKA LOTERIA! hehe, mnie sie trafil taki seryjnie ktory od nowosci poleci ok 70 km/h, nawet sprzedawca byl w szoku jak sie przejechal, napewno warto zainwestowac w markowe czesci tylko czy to jest wspolmierne do efektu, mam pewne watpliwosci czy chinol wytrzyma zmiane wszystkich czesci na sportowe, tzn:sprzegla,wario,rolek,modułu,cylka,głowicy,wydechu itd. Myslicie ze to sie po prostu nie rozleci? W koncu to chinska mysl techniczna no i co najwazniejsze chinskie wykonanie! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl ze Chińczycy robią złe oni zrobili tanie :icon_exclaim:

 

I na pewno ci sie szybciej wał wykończy od tych tuningowych bajerów w koncu jest zrobiony z mniej wytrzymałych materiałów i z mniejsza dokładnością :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie=niska jakość, wszystko made in china jest takie no a technologia pewnie zerżnieta od japońców, jeżeli chodzi o wał to właśnie zdania są podzielone, podobno wał wytrzymuje cylinder do 80 cm, myślę że przy ostrożnym użytkowaniu to może mieć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem moje moto ma już na szafie 18000 km i nic się nie dzieje niedobrego . Tak naprawdę to siadają tylko te żeczy do których się nie dotykałem ze względu iż nie występują w wersjach powiedzmy tuningowych np: silenblocki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz przy takim przebiegu można powiedzieć ze to są częsci ekspoatacyjne :wink: Ja za zeszły sezon moim scootem zrobiłem tysiąc kilometrów takze chyba pokuszę się na zestaw z allegro, patrzyłem na graty Naraku ale troszkę drogie :cool: Fajny zestawik kosztuje kolo 700 zł :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że wał nie jest jedynym podzespołem, który będzie musiał przenieść dodatkowe obciążenia. pasek, pewnie jakieś łożyska, nie mówiąc o takim banale jak koła, hamulce czy rama, które mogą nie podołać większej prędkości i wynikającym z nich siłom. niestety marna jakość materiałów potrafi dać w kość już przy przewidywanych warunkach eksploatacji, a co dopiero po takich zmianach

nie mówiąc o tym, że te zmiany będą kosztowały więcej, niż wart cały sprzęt :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...