Skocz do zawartości

Zakup spodni - "wysokie" wymagania


Rekomendowane odpowiedzi

bzdura, membrana (dobra!) nie pozwoli koszulce się zmoczyć, bo wilgoć ze skóry wydalana będzie i koszulka nie będzie miała co chłonąć, termobielizny wcale nie trzeba mieć

Dobre :icon_mrgreen: Ty jakies nowe prawa fizyczne wygłaszasz :D Jak bawełna która CHŁONIE wilgoć ma być sucha?? Zaletą bielizny termoaktywnej jest to ze NIE CHŁONIE wilgoci i wydala ją na zewnatrz.

Poczytaj sobie najpierw jakies artykuły na temat nowoczesnej odzieży z mambraną. Bo na razie to robisz z siebie pośmiewisko.

żółw

Zoofil jakis czy co? :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, membrana (dobra!) nie pozwoli koszulce się zmoczyć, bo wilgoć ze skóry wydalana będzie i koszulka nie będzie miała co chłonąć,

Jasne, przecież wilgoć się teleportuje poza koszulkę bezpośrednio do membrany. Jakie to proste!

Dla twojej wiadomości, zwykłe ubrania chłoną wilgoć szybciej niż są ją w stanie odparować, dlatego używa bielizny termoaktywnej.

termobielizny wcale nie trzeba mieć

W każdych masz. Pisałem że membrana ogranicza wentylację, a nie że w ciuchach z membraną nie ma wentylacji.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kupię coś z membaną, to tylko taką co ją można wypiąć ;) - to tak apropos Waszej dyskusji.

 

Dziś sobie pojeździłem po różnych sklepach i bieda jest. Najbardziej mi się podobały STR-y Lizard, ale kurde rozmiarówka... nie znalazłem żadnych spodni, które by były na 80-85 w pasie i na 188 cm wzrostu. Kurde, nie jestem jakiś nienormalnie zbudowany :P a wszystkie spodnie albo krótkie, albo dość długie, ale na pana z brzuchem jak fiat 126p. Lizardy po maksymalnym ściągnięciu na ściągaczach były jeszcze jakie-takie, ale już BF Desert były za krótkie nawet w XL-u, a z dupy to mi już zjeżdżały. Czy jakaś firma poza Modeką robi spodnie w rozmiarach L ale przedłużanych?

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 80-85 w pasie i na 188 cm wzrostu. Kurde, nie jestem jakiś nienormalnie zbudowany :P

BF Desert były za krótkie nawet w XL-u, a z dupy to mi już zjeżdżały.

pozdr

LYsY

No właśnie miałem Ci pisać o BF, bo spełniają wszystkie Twoje wymogi, poza kolorem! BTW. czemu na lato chcesz czarne spodnie?? :icon_eek:

 

Ja mam BF Desert'y i nie narzekam jak narazie. Mam 195 wzwyż i 92 w pasie i poniżej 90 wagi, a BF w rozmiarze 106 (nie wiem jakiemu rozmiarowi w L-kach to odpowiada :rolleyes: ) są dla mnie tylko trochę za krótkie (przy butach górskich za kostkę, wyższe motocyklowe spokojnie dadzą radę :lalag: ), a po ściągnięciu pasków w pasie z tyłka nie uciekają. Poza tym można do nich założyć szelki! :icon_mrgreen: Z wad tych spodni mogę podać prujące się szwy przy paskach ściągających w pasie (drobna interwencja krawcowej załatwiła problem :wink: ) oraz jakoś dziwnie układające się ochraniacze kolan (układają się trochę do wewnętrznej strony kolana, a nie zewnętrznej). Mają wypinaną membranę i "ocieplacza", pojemne kieszenie i dawały radę przy listopadowym wypadzie na mazury przy kilku st. na +.

 

Niestety mi też już mówili, że będę miał problemy z ciuchami na moto, bo nie dość, że jestem wysoki to jeszcze szczupły, a dziś jest moda na brzuchatych tatusiów! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dość długie nogi i efekt jest taki, że te BF w XL nie dość, że były krótkie, to jeszcze ochraniacze w dosiadzie motocykla zaczynały się sporo nad kolanem (na udzie w zasadzie), a kończyły tuż pod rzepką. Powinny być niżej i to mi też nie pasowało..

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial dokladnie ten sam problem. jest wysoki (ok 186cm) a przy tym bardzo bardzo szczupły. spodnie ktore na niego pasowaly to buse paso.

 

A co do ozywionej dyskusji o membranach to ja mam niewypinana i tragedii nie ma. fakt, przy bardzo wysokiej temp. jest goraco ale mialem spodie bez membrany i bylo tak samo albo i jeszcze gorzej.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dość długie nogi i efekt jest taki, że te BF w XL nie dość, że były krótkie, to jeszcze ochraniacze w dosiadzie motocykla zaczynały się sporo nad kolanem (na udzie w zasadzie), a kończyły tuż pod rzepką. Powinny być niżej i to mi też nie pasowało..

pozdr

LYsY

Hmmm...nie możliwe, żebyś miał tyle dłuższe nogi ode mnie!! Moje codzienne dżinsy mają nogawki 95cm od kroku (i są nawet lekko przydługie), a BF 90cm. Są takiej długości, że przy butach górskich kończą się równo z nimi, więc dodatkowe 5 cm by się przydało, ale jak zaopatrzę się w dłuższe buty to problem zniknie. ;) A co do ochraniaczy, to u mnie są dobrze na kolanie. Mają lekką regulację w kieszonce, można je trochę opuścić lub podnieść.

 

Cały czas mnie zastanawia to, że ja mam rozmiar liczbowy, a Ty mierzyłeś L-kowy, coś się zmieniło od jesieni? Żeby nie było, że się upieram przy tych spodniach na siłę, tylko może jakąś inna rozmiarówkę mierzyłeś? :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos STR, czy innych Halvarssons to najlepiej gadać bezposrednio przez kobi sklep. nietypowe rozmiary też powinni mieć a na pewno dobrze doradzą.

fajne są jeszcze Vanucci Ventus ale nie maja kieszeni bojówkowych

 

a na allegro rzuciły mi się kiedyś w oczy dżinsy z membraną... pewnie ciężkie po deszczu musza być.

 

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...