Skocz do zawartości

Szkocja - maj 2009


Boowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w maju, konkretnie 20. strzelam (samodzielnie) z Polski do Londka, gdzie dołączam do ekipy 3-4 moto i lecimy na północ wyspy, żeby objechać, jak się uda, całe wybrzeże Szkocji i napatrzeć się na te cudne widoki i zamki na klifach.. potem Loch Ness i powrót do Londynu, gdzie rozstaje się z ekipą i wracam jeszcze bliżej nie określoną trasą do Polski.

Czasu będę miał sporo, także po głowie chodzi mi Amsterdam, ale też Szwajcaria, Rumunia..

 

Jeżeli macie uwagi, sugestie albo chęci dołączenia, to walcie smiało :) Noclegi w Szkocji pod namiotem, potem w Europie jak się trafi..

 

Ja lecę na swoim niezawodnym bandziorze, który dostanie wszystko co trzeba nowe na tą trasę.

 

Pozdro wielkie

Buła :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze się więc składa..

 

rzuć mi dyziu jakieś namiary na miejsca, które koniecznie trzeba tam zobaczyć, tak jak napisałem będziemy smigac wybrzeżem, także żebyśmy największych atrakcji nie przeoczyli

 

pozdro

 

 

EDIT:

+ jeszcze info o pogodzie jakiej należy sie spodziewać tam w końcówce maja

 

Edytowane przez Boowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy co lubisz...

jesli chcesz zaczac na wschodnim wybrzerzu, Edynburg (niech sie jakis "miejscowy" wypowie), bardziej na polnoc Costal tourist trail, trasa biegnie po wybrzerzu, mozesz zachaczyc St. Andrews, Arbroath...

Okolice Aberdeen tez sa ok, kilka zamkow itp.

Do zwiedzenia szlak destylarni whiskey, trasa obowiazkowa do zrobienia ,

Jak macie czas, to trasy na polnoc i polnocny zachod od Inverness sa rewelacja, zreszta mozna powiedziec to o wiekszosci zachodniego wybrzerza.

Jesli pojedziesz obok Loch Ness zachacz o Ellen Donan castle (Niesmiertelny ;)), Glenfinnan Monument.

 

Drogi sa dobre, wez dobra mapa to nudzuc sie nie bedziecie :)

 

Co do pogody, to zasada jest jedna: Jak Ci sie pogoda nie podoba, to zaczekaj 5 minut :P

 

A prawde mowiac to zabierz kombi przeciwdeszczowe i olejek do opalania, nie zartuje :)

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Swego czasu bardzo chciałem pojechać do Szkocji, w tym roku wypadło na Czechy ale wszystko przede mną:) Ile mniej więcej km chcecie nawinąć? Jaką kasą trzeba dysponować żeby taki wypad był mozliwy?

 

Pozdrawiam

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy co lubisz...

jesli chcesz zaczac na wschodnim wybrzerzu...

 

 

 

 

dzięgi wielkie za info dyzio..

Ellen Donan na pewno będę chciał zobaczyć :) większe miasta jak Edinburgh raczej ominiemy..

 

będziemy celować właśnie w bardziej dziewicze regiony, północna i północno-zachodnia część wyspy :)

 

co do pogody to szykuje się na deszcze, a zobaczymy jak to wyjdzie z tymi namiotami :)

 

jakby Ci coś dostrzeliło do głowy gdzie koniecznie pojechać, to pisz

 

POZDROO

 

Witam!

 

Swego czasu bardzo chciałem pojechać do Szkocji, w tym roku wypadło na Czechy ale wszystko przede mną:) Ile mniej więcej km chcecie nawinąć? Jaką kasą trzeba dysponować żeby taki wypad był mozliwy?

 

Pozdrawiam

 

kilosów nawinie się sporo.. 1400km do Londynu, później trasa po wyspie wyjdzie 3500km, powrót do Polski (planuje w ciekawszej wersji niż tylko najkrótsza droga do domu) do 1800 km, czyli razem do 7000km..

 

kasy na dzisiaj myślę że w kieszeni koło 4000 PLN, chociaż już ją wydaje przygotowując się na ten wyjazd (tego nie wliczam).. kupiłem sakwy, tankbag, musze sprawić sobie przeciwdeszczowe dobre wdzianko, moto musi dostać nowy olej w silniku, olej w lagach + uszczelnienia, nowy łańcuch + zębaty, nowe opony, itd, itp..

aaa i jeszcze coś ważnego...

LATARKA :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox,

Jesli chcecie jechac w "dzicz" ;) to zachod, polnocny zachod was raczej interesuje, samemu nie zapuszczalem sie (jeszcze) dalej niz Ullapool i Cromarty, moze rada, uwazaj na paliwo, male stacje moga byc zadkie i zamkniete w niedziele, ale to tylko na odludziach.

 

Jak masz wiecej czasu to pomysl o Mull i Isle of Skye.

Pola namiotowe mozesz znalezc w googlu, lub na np takiej stronce

 

Jak nie chce Ci sie babrac z namiotem to wigwamy robia sie popularne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandzior na pełnym baku pociągnie jakieś 360km, ale nie będę tego tam sprawdzał :)

 

wigwamy wyglądają spoko, pewnie zdarzy sie w czymś takim przekimać żeby sprawdzić jak to jest..

 

wielkie dzięki za pomysły i info

 

na dziś starczy.. wale w kimono...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na takim bandziorze będzie Ci wygodnie? jednak troche km dziennie walniecie, a to niema ani owiewek ani nic. Zapytam z ciekawości, jaką mozesz utrzymać prędość przelotowym tym moto?

 

bandziorem często trzaskałem już powazniejsze trasy, czasami wypad weekendowy po Czechach i Polsce (dziennie po 400-500km), prędkność 120-130 spokojnie do zniesienia, ale powyżej to rzeczywiście ściąga z bike'a.. planuje jechać sobie bez szaleństw, właśnie z prędkością do 120 km/h i dla bezpieczeństwa i ze względów czysto ekonomicznych, bo przy 7 tys km spalanie o 1litr więcej na 100km = +70 litrów do zakupienia..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z przyśpieszeniem kiedy moto jest załadowane? Chciasz tu chodzi o zwiedzanie, a nie szaleństwa. A jakie moto jeszcze z Tobą jedzie?

 

przyspieszenie? prawie albo nawet w ogóle nie odczywam że mam coś za sobą.. nie ma o co się martwić.. to tak jak byś sobie chudą laske wziął na moto

 

moto do jakich dołączam w Anglii to gsx-r 600, FZ6, 2x v-strom 650

 

pzdr

Edytowane przez Boowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox,

Jesli chcecie jechac w "dzicz" ;) to zachod, polnocny zachod was raczej interesuje, samemu nie zapuszczalem sie (jeszcze) dalej niz Ullapool i Cromarty, moze rada, uwazaj na paliwo, male stacje moga byc zadkie i zamkniete w niedziele, ale to tylko na odludziach.

 

Jak masz wiecej czasu to pomysl o Mull i Isle of Skye.

Pola namiotowe mozesz znalezc w googlu, lub na np takiej stronce

 

Jak nie chce Ci sie babrac z namiotem to wigwamy robia sie popularne :D

 

Bardzo polecam Mull i mala wysepke na jej koncu o nazwie Iona. Jest tak mala ze nie wpuszczaja na nia samochodow :) Fajna jest dolinka na drodze A82 pomiedzy Clifton a Ballachulish. Poezja widokow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszenie? prawie albo nawet w ogóle nie odczywam że mam coś za sobą.. nie ma o co się martwić.. to tak jak byś sobie chudą laske wziął na moto

 

moto do jakich dołączam w Anglii to gsx-r 600, FZ6, 2x v-strom 650

 

pzdr

 

Zadych lasek... a masz jakieś fotki zrobione z dotychaczowych wypraw? chętnie bym obejżał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...