Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy na moto


zygizz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar na wiosne zbudować przyczepę do przewozu motocykla, dwoch czy nawet trzech.

Materiały, zawieszenie, zaczep wszystko mam.

Ale nie wiem jak to jest z rejestracją takiej przyczepy jako SAM.

Z tego co się dowiadywałem to trzeba dostać pismo od rzeczoznawcy, z przeglądu i wtedy urząd komunikacji.

 

No ale nie wiem co taka przyczepa musi spełniać, jakie są wymagania co do przyczepy SAM ??

Kto orzeka ładowność takiej przyczepki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejone:

 

 

"Musisz mieć:

-gotową przyczepkę;

-skierowanie z wydziału komunikacji do odpowiedniej stacji diagnostycznej;

-rysunek poglądowy przyczepki;

-4 zdjęcia (z każdej strony);

-urzędowy kwit z ważenia przyczepki;

Z tym wszystkim jedziesz na stację i tak po oględzinach diagnosta nabija numery wydaje zaświadczenie o dopuszczeniu pojazdu do ruchu. Na tej podstawie w wydziale komunikacji dokonujesz rejestracji przyczepy "SAM" Całkowity koszt ok 500zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepiej poszukać używanej lub nowej.

http://sklep.campotur.pl/kat256,pod-motocykle-i-quady.html

 

http://www.przyczepy.com.pl/

 

Kumpel bawił się w przeróbkę Niewiadowa 401 i 1400PLN poszło na same materiały do przeróbki, robociznę wykonał sam.

Przyczepa była zarejestrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"orzeszek" a co z rzeczoznawcą?? Czy nie jest potrzebna jego opinia dopuszczajaca pojazd do ruchu??

I jak z tym rysunkiem:>? Czy to ma byc rysunek taki mniej wiecej przedstawiajacy zarys przyczepy czy idealny rysunek techniczny ze wszytskimi wymiarami itp??

 

A mam prawie wszystkie materiały do zrobienia takije przyczepki, wystarczy złożyć wszytsko do kupy.

I planowałem zrobienie przyczepy zwykłej towarowej, z dokręcanymi Szynami do mocowania motoru, ponieważ też często sie przydaje przyczepa towarowa. A taką nową głupio przerabiać dokręcać podłoge, robić burty itp.

 

Co musi spełniać taka przyczepa, żeby przejść przegląd ?? Czy są jakieś wymagania co do tego ile i gdzie mają być odblaski, gdzie mają być lampy, długość dyszla itp? czy moge złożyć przyczepe według własnego planu, a na porzeglądzie tlyko sprawdzą jej sprawność ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec problem jezeli bedziesz chcial aby wpisano Ci ta a ta ladownosc przyczepy, moze wypasc duzo mniejszy niz ten ktory sam sobie zazyczyles. Moze wiec nie warta skorka za wyprawke.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...