Skocz do zawartości

DRGANIA KIEROWNICY W SV1000S PRZY OKRESLONYCH OBROTACH


Złoty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam problem z moja svka :( przywiozlem ja wczoraj z francji i chyba cos jest nie tak(nie jestem pewien bo nie mialem 1000-ca w V-ce) otoz gdy obortomierz przekracza 3tys oborotów do 4tys to moto strasznie drga az odczuwalne jest to na kierownicy i slychac brzeczenie owiewek:/ czy to normalne w duzych Vkach??przy nizszych i wyzszych obtotach jest wszystko ok jedynie pomiedzy3tys a 4tys sa drgania tak mocne ze az wszystko sie trzesie....silniczek ten tez wystepuje w TL oraz Vstorm...prosze o pomoc:(

 

nikt nic nie wie na ten temat:((?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie cieżarki na kierownicy masz?

 

Pozatym duze dragnia powoduje czasem uszkodzony łańcuch(bardzo niesymetrycznie wyciagniety) nastepna sprawa to poluzowane łaczenia, dziwne sprayw złozyskiem główki ramy. Wywalone silentblocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie moto miales wczesniej? byla wsrod nich jakas Vka? ja tez po przesiadce na Hawka bylem zdziwiony jak sporo srub samo sie wykrecilo, w tym klemy od akumulatora i tablica rejestracyjna...

 

moze po prostu wszystko jest w porzadku tylko ujezdzajac wczesniej rzedowke nie miales takich "atrakcji"?

 

pracujacy buell na niskich obrotach trzesie tak kierunkami ze maja z poltora czy dwa centymetry skoku... to jest dopiero widok.

 

chociaz z drugiej strony obroty 3-4K to juz nie sa takie niskie...

 

 

 

pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moto jest na wtrysku i komputer nie pokazuje żadnego błędu wiec raczej układ paliwowy jest ok...dzisiaj posprawdzam czy silnik jest dokręcony dobrze może to jest powodem takich wibracji, jakieś 3 lata temu miałem sv650 który tez drgał ale nie aż tak ze owiewki wpadają w wibracje i wszystko dzwoni w moto....co do ciężarków to mam założone jakieś akcesoryjne ale to chyba nie to bo gdyby były złe to by kiera cały czas drgała,na początku myślałem ze to łańcuch bo nie był naciągnięty ale po naciągnięciu i nasmarowaniu jest to samo....zauważyłem jeszcze jedno ze gdy moto stoi to i robię przegazówki to tez jest to odczuwalne ale mniej gdy wcisnę sprzęgło to nie czuć nawet tych lekkich drgań.....poruszyłem ten temat na forum sv i podobno te moto tak ma , osobiście uważam ze coś jest nie tak lecz mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszyłem ten temat na forum sv i podobno te moto tak ma , osobiście uważam ze coś jest nie tak lecz mogę się mylić

Skoro inni uzytkownicy SV twierdza ze ten typ tak ma, a Ty nadal wiesz swoje-to mozna Tobie tylko zyczyc powodzenia w poprawieniu fabryki :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz ty czasem jakiś poprzewiercanych wydechów albo innych atrakcji ?

 

Skoro wciszniesz sprzegło i wibracje ustaja to znak ze coś tam jednak nie gra. Niewiem może ja to tak odczuwam ale ostatnio japończycy przestali dbać o wygode zajeli sie za to walka o 2KM... Wszystko na tym świecie schodzi na psy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewna teorie i przydał by sie ktoś z wiekszym doświadczeniem. Wydech= zubożenie mieszanki co prowadzi do twardej i niestabilnej pracy silnika która jest prowodorem drgań. To też wyjaśniało by ustepowanie drgań przy nacisnietym sprzegle, lekkie obciazenie jakie powoduje rozłaczenie sprzegła stabilizowało by prace. Nieznam dokładniej budowy tego wtrysku ale czy jest tam jaks sonda lambda? jesli nie to jedynm domowym sposobem zmiany mieszanki jakim znam jest podanie ECU fałszywej wartosci o temp. silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...