Skocz do zawartości

Kupię Enduro (używane)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym amatorem Enduro i chciałbym kupić coś na początek. Jakieś używane ale sprawne enduro, najlepiej z silnikami 125 lub 250. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Chodzi mi o konkretne ogłoszenia jak również rekomendacje używanych enduro. Najchętniej Suzuki DR125, Kawasaki KLR 250, ale nie tylko. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :buttrock: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witam i pytam:

2T czy 4T?

Czy ma być zarejestrowane, czy chcesz tylko na tor?

Jakie pieniążki?

Do jakich celów chcesz używać ten motocykl - wyczynowo, pośrednio, czy tylko na grzyby do lasu (to jest tekst Enduromana - mnie powalił :buttrock: )

Ogłoszenia znajdziesz na www.enduro.pl dział giełda i na www.motoindex.pl oraz allegro rzecz jasna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Jako że jestem początkujący to na początek do lasu... może nie koniecznie na grzyby... ale do lasu (mam go 2 m od domu) i chyba pozostanę przy jeździe po lesie, na tor raczej nie... 4t chyba ciężko będzie kupić za te pieniądze więc raczej 2t. ale nei wiem.. Interesuje mnie DR 350... :buttrock: 4t i chyba można dostać za takie pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z 4T kupisz za te pieniądze starszą zarejestrowaną DR. Ciężka, ale na początek OK. Byleby dobrą sztukę trafić, bo kupa złomów akurat w tym segmencie jest.

Z 2T na pewno wyrwiesz w dorbym stanie nowszą aprilię RX125, ew. gorsze RMX125 lub 250. W zasięgu jet także CRM125. Wszystkie sympatyczne w użytkowaniu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy dobrze rozumiem ale do gaszenia enduro masz taki przełącznik przeważnie z prawej strony kierownicy, crosy przeważnie jak puścisz gaz to gasną, a jak nie to masz taki guziczek z prawej strony który odcina zapłon.

 

Dominik w 2t zapomniałeś o Yamasze DT 125 a to tez fajne moto :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zdusić?

Tak jak Strzałek powiedział - jest zwieracz na kierownicy. W takich motocyklach rzadko spotyka się stacyjki (DR ma).

W 4T niekiedy zdarza się wygaszanie silnika dźwignią dekompresatora. Może o to chodziło z tym "zduszaniem".

Aha - Strzałek ma rację - DT do lasu też jest dobra. Tylko nie skacz na niej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki wielkie.. Jak tylko uda mi się coś kupić to napiszę..

 

Z innej beczki..

Ten dział jest naprawdę genialny.. pozdr dla Twórców jak też dla wszystkich Użytkowników.. :buttrock:

 

Zanim coś kupisz pytaj, pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj. Każdy Ci tu chętnie pomoże, doradzi. Wierz mi, ludzie w tym dziale wiedzą co to cross i enduro. Także na pewno zyskasz pełną wiedzę.

A jak już trafisz na wypatrzone moto nie zawadzi spytać na forum, czyby ktoś z forumowiczów nie doradził, nie obejrzał osobiście (robimy tak na forum).

Także trafiłeś w miejsce, w którym wszyscy sobie wzajemnie pomagają.

Powodzenia w enduro. To wspaniała przygoda. Zerkinij na wyprawy mojego TSM Sokół na www.sokol.poznan.pl żeby poczuć smak prawdziwych enduro wypraw.

Dla takich chwil się żyje!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...