Skocz do zawartości

spawarke kupić chcę. Pytanko mam.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

JEstem laikiem. Niegdy nie spawałem. Proszę Was o porade.

Będe potrzebował spawarki do stopów aluminium ( ramy rowerowe, siluminy ) oraz do stali niskostopowej.

Potrzebuje spawarki w cenie do 3500 zł.

 

Przeczytałem już troche materiałów na temat spawania.

Wydaje mi się że powinienem wybierać spośród:

- inwertorowej MMA

- "klasycznego" migomatu

- inwertorowego migomatu

 

Tig odpada ze względu na cene ( sprzęt AC do aluminium to większy wydatek niż 3.5 tyś )

 

Zrobiłem mały przegląd rynku i kurcze najbardziej podoba mi się MINARCMIG ADAPTIVE 180 Kemppi

 

 

Nie wiem czy mam racje, bo nie jestem praktykiem, ale chyba lepiej wydać więcej kapusty i wejść w lepszą jakość spawania. Uciec od "starego" mniej precyzyjnego migomatu i wejść w urządzenia inwertorowe. Co myślicie ?

A może na moje potrzeby wystarczy inwertorowa MMA za ~1500 złoty ?

 

Poradzcie coś

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie spoiny chcesz uzyskać i jakie grubości materiału chcesz spawać do tego TIG będzie chyba najlepszy, wygląd spoiny, przetop jest lepszy niż w MIGu , grubości materiału zależne głównie od ąmperów urządzenia zobacz np. TIG HF

przypuszczam że taki może być bo nie wiadomo co będziesz spawał w przyszłości i w Twojej cenie

Ew, popytaj tu

 

a spawanie aluminium to jak malowanie jedni umieją "od zawsze" a innym do końca życia wychodzą zacieki i pomarańcze.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko TIG.

Jak na prawdę chcesz spawać a nie rzeźbić.

Niby kupisz tanio zaoszczędzisz a później będziesz żałował.

Jak kupować to coś dobrego.

 

Sam opis tego co wybrałeś wystarcza aby tego nie kupować:

 

Zastosowania:

- spawanie cienkich blach - cienkich

- szczepianie grubych rur i blach - nie spawani tylko szczepianie

- prace instalacyjne i utrzymanie ruchu

- hobby

- prace naprawcze

- druty pełne i rdzeniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wolałbym TIGa, alee ... po coś te migomaty jeszcze produkują, prawda ? :smile: Marzy mi się dobry TIG, ale trzeba dać za niego 3 razy tyle kapusty. Mówię tu o takich markach jak Kemppi, Esab-ozas, Lincoln elektric. Myślałem też o Besterze ale nie widziałem żeby robili migomaty lub tigi AC inwertorowe.

 

Ten magnum jest cenowo przystępny dla mnie ale nie mam zaufania do marki. Nie wiem kto to produkuje, od kiedy i najważniejsze - jak się na tym pracuje i jak długo do awarii ?

 

 

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gość mi spawał aluminiową podnóżkę migomatem, nie byłem zadowolony bo wyszło bardziej przyklejone niż przyspawane. Później dałem innemu i spawał elektrodą aluminiową zasilaną inwerterem, wyszło o wiele lepiej. Natomiast spaw TIG-iem jest już prawie jak fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten magnum jest cenowo przystępny dla mnie ale nie mam zaufania do marki. Nie wiem kto to produkuje, od kiedy i najważniejsze - jak się na tym pracuje i jak długo do awarii ?

 

 

Nowy, kup w sklepie gdzie dają gwarancję a co do marki to firmowe też składają w różnych "dziwnych"krajach.To ma spawać i mieć gwarancję a jak się na tym pracuje to zadaj pytanie tu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem tam to samo pytanie co tutaj i jeszcze czakam na odpowiedz.

 

Żeby z tym Magnumem nie było jak kiedyś z Samsungiem, że psuł się zaraz po upływie gwarancji. Serwis też jest ważny.

Ty VIKI musisz mieć coś wspólnego z tym magnumem bo za mocno mnie do niego zachęcasz :biggrin: mam racje ?

 

 

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----Nie ta branża----- złapałem na allegro coś w twojej kasie i przyzwoitych parametrach nazwa i firma nie ma znaczenia kupisz co zechcesz-ma byc TIG o odpowiednich parametrach zebyś później nie załował. MIG z linka odpada ze wzgędu na kasę i opis tego co potrafią migi jak kolega Raczek 6 napisał.

A popsuć się może wszystko niezaleznie od firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten migomat kemppi to inwertorowa zabawka. A inwertorem spawa się lepiej. Znalazłem ten model w cenie 3800 zł brutto. Czytałem pozytywne opinie użytkowników o tej spawarce.

Boje się wydać 3 tysie na niesprawdzoną marke. Musze poszukać opinii ludzi w internecie o tym magnumie.

 

dzięki za informacje.

 

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...