Skocz do zawartości

pomocy.CBR RR 2008 CZY R1 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Subbar, powycinałeś kilka zdań z kontekstu i próbujesz nimi ośmieszyć ogół moich dwóch wypowiedzi. A ja się pytam, w jakim celu? Twoja 29 letnia duma poczuła się urażona?

 

Przyznam, że trochę mnie tym ubodłeś, jest to zagranie poniżej pasa :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trochę mnie tym ubodłeś, jest to zagranie poniżej pasa :icon_evil:

WOW tacy delikatni tu są niektórzy jak prawdziwy hodowca jedwabników :biggrin:

może poszukać jakiegoś psychoterapeuty ???? :biggrin:

to takie małe żarciki ale na temat -

pisząc o turystyce mamy na myśli wypad np na tydzień dwa czy trzy w góry lub tak z 500-800 km od domu z tobołami , namiotami ew plecaczkiem . Czasami po drogach lepszych czasami (częściej ) gorszych . jesteś to w stanie osiągnąć na np R1 ??? ciekawe jak bardzo podobałaby ci się np Fireblade z kompletem kufrów ??? że juz nie wspomnę o możliwości ich zamontowania i nośności motocykla

Turystyką nie jest przejechanie jednego dnia np 100 km :biggrin:

sam piszesz że jeździsz spokojnie a te motocykle są konstruowane do zap....a po torze i tu wywiązują się z tego celująco (i chwała im za to bo sam dużo latam po torze :bigrazz: ) ale na dłuższe wypady są w h... nie wygodne , twarde zawiasy , małe zbiorniki paliwa + duże spalanie = konieczność stosunkowo częstego tankowania i stosunkowo drogie w utrzymaniu (drogie opony napęd , klocki itp )

Oczywiście nikt tu (w każdym razie nie ja :biggrin: ) nie zabrania tobie kupić R1 czy gixera 1000 czy jakiegokolwiek innego sporta i jechać nim dookoła świata . Moim celem jest tylko żebyś nie wykluczał z "grona swoich zainteresowań" motocykli turystycznych lub jak kto woli "sportowo turystycznych" bo one są po prostu lepiej dopasowane do twoich potrzeb (tzn do tego jak opisałeś swoje latanie ) . A w temacie lasek - nie ma czym się przejmować , laski i tak nie wiedzą czy motór którym podjechałeś to sport czy turystyk :biggrin: one widzą tylko plastik :biggrin: i ew odróżniają R1 i R6 (chociaż za h... nie wiedzą czym się różnią te dwa modele :biggrin: )

Śmigałem za to na kilku innych sprzętach (w zasadzie na każdym z wielkiej piątki)

sory może to głupie ale jakie marki zaliczasz do wielkiej PIĄTKI ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to , nie wiesz ?? Honda , Suzuki , Yamaha , Kawasaki , Jincheng

 

Nieeeeee... Zipp, Kingway, Moto Magnus, Arkus i Romet. Przecie w moim wieku to dopiero karty motorowerowe wydają, aj? :icon_mrgreen:

 

A tak serio: i widzisz Kiler, można przekazać to co Subbar, ale normalnie, nie? W powyższych wypowiedziach chodziło mi o podejście do jazdy. Pewnie, że wygodniej jest nakręcić kilkaset kilometrów na turystyku niż na sporcie i nigdzie nie napisałem, że tak nie jest. Ale nie widzę nic złego w tym, że ktoś wybiera się na dalsze wypady na ścigu. Jeżeli zdaje sobie sprawę z niewygód z tym związanych i w pełni świadomie decyduje się na coś takiego, to nie widzę żadnych przeszkód :) A cała dyskusja wywiązała się od tego, że któryś z moich przedmówców stwierdził, że to dziwne.

 

Swoją drogą, sam planuje śmignąć w wakacje do Francji (i szukam frajera, który pojechałby ze mną :cool: )

 

Co do lasek: ja tam nieeee wiem, wyrywam laski na przerzutki w BMX :icon_mrgreen:

 

PS: Triumph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio: i widzisz Kiler, można przekazać to co Subbar, ale normalnie, nie?

no już Cię za to przeprosiłem a Ty się dalej czepiasz ... ale skoro mnie dalej wywołujesz do tablicy zamiast wreszcie przestać opowiadać treść książek które czytałeś to masz ...

 

Pewnie, że wygodniej jest nakręcić kilkaset kilometrów na turystyku niż na sporcie

ale wyjaśnij mi proszę w świetle Twoich wcześniejszych wypowiedzi skąd wiesz o tym ? a no tak zapomniałem z książek.

 

Ale nie widzę nic złego w tym, że ktoś wybiera się na dalsze wypady na ścigu.

no nikt nie widzi - nazywa się to jakoś nawet ... wolność ?

 

A cała dyskusja wywiązała się od tego, że któryś z moich przedmówców stwierdził, że to dziwne.

dziwne, nie wygodne, nie wskazane może nawet śmieszne czasami ale zabronione nie jest tak jak i pisanie nie na temat postu.

 

PS: z góry kolejny raz przepraszam jeśli niszczę wartość Twoich wypowiedzi ale cały czas nie rozumiem jak można opowiadać o czymś nie mając o tym pojęcia, nigdy tego nie doświadczając i twierdząc że irytują Cię wypowiedzi osób które mówią o czymś o czym nie mają pojęcia - to mnie ubodło chcesz żeby wypowiadali się doświadczeni a sam masz dość - powiedziałbym wątpliwe doświadczenie.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepiam? :icon_rolleyes:

 

ale wyjaśnij mi proszę w świetle Twoich wcześniejszych wypowiedzi skąd wiesz o tym ? a no tak zapomniałem z książek.

 

Logika? Jeżeli coś zostało stworzone do turystyki to musi spisywać się w tym lepiej niż coś, co zostało stworzone do ścigania się. I nigdy nie napisałem, że jest inaczej. Nie stwierdziłem również, że jestem mentorem dwóch kółek i nigdy się na takiego nie kreowałem. Więc błagam, przestań już. Ty masz swoje doświadczenie, ja mam swoje książki i wszyscy są szczęśliwi.

 

dziwne, nie wygodne, nie wskazane może nawet śmieszne czasami ale zabronione nie jest tak jak i pisanie nie na temat postu.

 

Być może niewygodne, ale czy śmieszne i dziwne? Mamy inne poczucie humoru. Btw- nie jest zacząłem offtop. Co więcej, jego początek był pisany bardziej żartobliwie niż serio. Ale jak już wspominałem, mamy inne poczucie humoru.

 

z góry kolejny raz przepraszam jeśli niszczę wartość Twoich wypowiedzi ale cały czas nie rozumiem jak można opowiadać o czymś nie mając o tym pojęcia, nigdy tego nie doświadczając i twierdząc że irytują Cię wypowiedzi osób które mówią o czymś o czym nie mają pojęcia - to mnie ubodło chcesz żeby wypowiadali się doświadczeni a sam masz dość - powiedziałbym wątpliwe doświadczenie.

 

Oh, jak Ty subtelnie operujesz ironią, jestem pod wrażeniem. Nie jeździłem na turystykach, ale jeździłem na wielu sportach, więc mam podstawy głosić stwierdzenia pokroju "nie widzę nic dziwnego w jeździe turystycznej na sportowych motocyklach". Nie napisałem również, jak co kto powinien robić, wyraziłem jedynie opinię, że "spokojniejsza, nastawiona na turystykę jazda uczy więcej niż bezmyślne dzidowanie" w skróconej wersji.

 

Swoją drogą, na jakiej podstawie oceniasz moje doświadczenie? Nicku, wieku czy avatara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw- nie jest zacząłem offtop.

Swoją drogą, na jakiej podstawie oceniasz moje doświadczenie? Nicku, wieku czy avatara?

Jak o mnie chodzi Twój awatar dla mnie nie znaczenia, wieku - możesz mieć 6 lat i mieć większe doświadczenie niż ja, avatara - sorry ale dla mnie nie ma znaczenia.

 

Twoje doświadczenie mój drogi oceniłem na podstawie POZIOMU Twoich wypowiedzi, braku podstaw motocyklowych których brak w "gazetowych" testach i braku konsekwencji i spójności w wypowiedzi (przeczytaj literalnie co sam napisałeś a ja zacytowałem o co miałeś takie pretensje)

 

Dla mnie eod dalsze wymienianie pretensji na PW lub zgłoś adminowi że moja wypowiedź Cię obraziła choć nie to miałem na celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie zamiast dyskusja zrobił się :spam:

generalnie nikt nie przekona kolegi Czupryna do tego zeby zmienił zdanie więc nie ma o co tu kruszyć kopii .

po prostu ze tak posłużę się porównaniem - w wieku ....nastu lat ludzie wybierają dziewczyny ładne a jakiekolwiek inne zalety czy wady schodzą na dalszy plan . w miarę nabywania wieku i doświadczenia (i zaliczonych różnych modeli :biggrin: ) pomału zaczyna sie człowiek przekonywać że sam wygląd to nie wszystko i liczą się jeszcze inne aspekty :biggrin: (takie prawa młodości ) tak więc jeśli kolega Czupryna utrzyma swoja moto-pasje jest bardzo prawdopodobne że w miarę nakręconych kilometrów i zmian modeli (kobiet i moto :biggrin: ) sam dojdzie do tego o czym piszemy wcześniej :biggrin:

 

żeby ładnie podsumować całą ta niepotrzebną wymianę zdań

TEMAT JEST ZUPEŁNIE O CZYMŚ INNYM A DYSKUSJE JEŚLI CHCECIE KONTYNUOWAĆ LEPIEJ ZACZĄĆ W INNYM DZIALE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie :biggrin:

 

Następnym razem w imię spokoju postaram się omijać tematy, które nie dotyczą ładnych lasek i szybkich motocykli;) A teraz wywal ten cały offtop w cholerę i pokój :buttrock:

 

PS: To kto jedzie do tej Francji? Mam fajną kuzynkę na wydaniu :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...