Skocz do zawartości

jednakowe opony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Dowiedzialem sie od fachowca, ze do prawidlowej, bezpiecznej jazdy opony w moto powinny byc jednakowe - przod i tyl o tym samym wzorze bieznika i tej samej firmy. Opinie motywowal tym, ze opony wspolpracuja ze soba maja jednakowa przyczepnosc i dlatego jazda jest bezpieczniejsza.

Na logike - trudno dzisiaj zdobyc komplet opon za rozsadna cene. Tylnia zuzywa sie znacznie szybciej, a to oznacza, ze jej przyczepnosc bedzie mniejsza w porownaniu z przodem. Poza tym zapewne tyl sie wymienia czesciej i co - wtedy za kazdym razem wymieniac komplet ? Poslizgi przedniego kola sa znacznie niebezpieczniejsze od tylu, wiec moim zdaniem wazniejsze jest aby w przodzie opona myla w miare dobra...

Pozdrawiam i zycze przyjemnego oczekiwania na sezon - wytrwamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wazniejsze jest aby w przodzie opona myla w miare dobra...

Pozdrawiam i zycze przyjemnego oczekiwania na sezon - wytrwamy !

 

Obie opony powinny być dobre. I to nie "w miarę" dobre, a "po prostu" dobre. ... albo bardzo dobre, jak się jeździ szybko.

Opony to nasz jedyny kontakt z asfaltem (w czasie jazdy)(w jeździe po asfalcie), więc jeżeli przednia jest "w miarę dobra", a tylna gorsza ... to ja dziękuję.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej VFR ma Dunlopy 205. I co mogę powiedzieć o takim stanie rzeczy... Zajebista przyczepność na mokrej nawierzchni. Przód wybiera wodę i zarazem robi "korytarz" dla tylniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem kpl nowych .Przód D207,tył D207RR. Podobno RR jest bardzo miekka i szybko sie kończy, ale wole wydac więcej kasy i mieć "przyczepniejsze" opony.Tym bardziej że nie mam doświadczenia w powożeniu cięzkim motocyklem, a do takich należy bez wątpienia ZR7S (236kg)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię - zresztą okazuje się, że mogę mieć komplet ARROWMAX  . W marcu...

 

czy to znaczy że znalazłes jakieś dobre i tanie źródełko, czy spodziewasz sie dopływu kasy w marcu :?:

A tak na marginesie. Opony które sprawdzałem GT 501 to chyba modele diagonalne. F24 jest radialna.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy że znalazłes jakieś dobre i tanie źródełko' date=' czy spodziewasz sie dopływu kasy w marcu :?:

A tak na marginesie. Opony które sprawdzałem GT 501 to chyba modele diagonalne. F24 jest radialna.[/quote']

Nieznany osobnik :D napisał mi na PW, że mi pomoże :D . Z tyłu mam sprawną ARROWMAX i przodzik będzie do kompletu. Założę GT 501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...