Skocz do zawartości

vat-24, skarbówka


młodymz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem 929 od Polaka zam. w Anglii i na angielskich blachach. Spisaliśmy umowe w Polsce z jego polskim adresem i teraz skarbówka nałozyła vat2% od czynności cywilno prawnych zawartych na terenie RP. Ale urząd miasta do rejestracji potrzebuje jeszcze deklaracje odnośnie vat-24 <zaświadczenie potwierdzające brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkoskiego srodka transportu>

Urząd miasta twierdzi że vat-24 powinien opłacic ten polak od którego to kupiłem w jego urzędzie skarbowym.

Natomiast jego urząd skarbowy nie potrafi sie jasno określic. poprostu urzędy skarbowe nie wiedzą kto ma vat-24 odprowadzić i czyim to jest obowiązkiem.

jutro ide do naczelnika urzędu skarbowego nie bede gadał z tymi babami w przerwie miedzy ciastkami.

Naczelnik urzędu miasta ds. komunikacji powiedział że vat24 musi być przy rejestracji i raczej powinien go polak przywożacy to odprowadzić.

jak to ugryść, cały dzień zmarnowany

w życiu już nie napisze że umowe sporządzono na terytorium RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? może najpierw przeczytasz ze zrozumieniem to, co masz w nagłówkach dokumentów?

vat 2% od czynności cywilno-prawnych? ROTFL

 

BTW jesteś zarejestrowany na forum od 4 lat, w dziale jest multum tematów o rejestracji. nie mogłeś przeczytać któregoś PRZED podpisaniem umowy..? :P

jsz

 

ps.

1. podatek od czynności cywilno-prawnych to nie vat!

2. AFAIK deklarację vat-24 składa ta osoba, która przewiozła pojazd przez granicę

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem sie że deklaracje vat-24 składa sie na wniosek zainteresowanego, a nie jest jednogłośnie powiedziane że na osobe która przywiozła pojazd, bo co jesli przywozu dokonała firma transportowa, tak mi to miła pani wytłumaczyła szkoda że każdy US interpretuje to na własny sposób

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobnie kupilem od Polaka mieszkajacego w anglii moto, ktore bylo tam na niego zarejestrowane. Ja kupilem na umowe kupna sprzedarzy spisana w Polsce. Poszedlem zlozyc deklaracje Vat-24 a tam mi zaspiewali jeszcze 2% od czynnosci cywilno prawnych. Na nic tlumaczenie ze mimo ze wlascicielem bym Polak ale moto zarejestrowane w Anglii i to ja jestem pierwszym wlascicielem w kraju. 2% trzeba placic bo umowa spisana w kraju.

To powiedzialem ze nic nie mam zamiaru skaladac i wyszedlem.

Zmienilem umowe na spisana w Anglii i dzisiaj zanioslem jeszcze raz vat-24 i juz o zadne 2% sie nie czepiali.

 

Z tym 2% to dales sie sfrajerowac niestety a vat-24 musisz zaplacic ty jako pierwszy wlasciciel pojazdu w kraju (zakladajac ze to moto bylo zarejestowane w anglii na tego polaka od ktorego kupiles).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 929 od Polaka zam. w Anglii i na angielskich blachach. Spisaliśmy umowe w Polsce z jego polskim adresem i teraz skarbówka nałozyła vat2% od czynności cywilno prawnych zawartych na terenie RP. Ale urząd miasta do rejestracji potrzebuje jeszcze deklaracje odnośnie vat-24 <zaświadczenie potwierdzające brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkoskiego srodka transportu>

Urząd miasta twierdzi że vat-24 powinien opłacic ten polak od którego to kupiłem w jego urzędzie skarbowym.

Natomiast jego urząd skarbowy nie potrafi sie jasno określic. poprostu urzędy skarbowe nie wiedzą kto ma vat-24 odprowadzić i czyim to jest obowiązkiem.

jutro ide do naczelnika urzędu skarbowego nie bede gadał z tymi babami w przerwie miedzy ciastkami.

Naczelnik urzędu miasta ds. komunikacji powiedział że vat24 musi być przy rejestracji i raczej powinien go polak przywożacy to odprowadzić.

jak to ugryść, cały dzień zmarnowany

w życiu już nie napisze że umowe sporządzono na terytorium RP.

 

 

to ze cie odsylali wynika tylko z Twojej niewiedzy, sam bylem w US bo chce zarejestrowac moto. jesli kupiles go od czlowieka z angli tak jak ja, spisujesz umowe z jego tamtejszymi danymi, i placisz u nas 150 zl za pierwsza rejetracje w kraju a jesli umowa jest w polsce to 2% od wartosci jako kolejna rejestracja. najlepiej spisac jeszcze raz umowe i bedzie bez problemow.

 

 

Edytowane przez Kacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...