Skocz do zawartości

Norwegia, Nordkapp 2009


IT_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretna maszyna :clap: .

 

Myślę, że będzie mi na niej bardziej do twarzy niż na poprzedniczce :icon_mrgreen:

 

http://picasaweb.google.com/KrzychGPz/NaRy...318243040477234

 

 

„Na rybkę” na Nordkapp – jeszcze się okaże, że dużą część uczestników będą stanowić rybkowicze :smile: .

 

A czemu nie? The more the merrier :crossy: :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lefthandy, to moze sie gdzies spotkamy po drodze ;)

 

Kurcze Yeuop, zaczalem czytac czeska wersje! Nawet dobrze mi szlo, ale zaciekawilo mnie ile dni i ile km zrobiles. Zjechalem troszke nizej, patrze... a tam po polsku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It,proponowalbym Ci odwrocic przebieg trasy.Najpierw poleciec wschodem na Nordkapp a z tamtad wracac zachodnim wybrzezem Norwegii.Poczatkowe odcinki mialbys dosyc monotonne i plaskie prawie do samego Nordkappu,wiec moglbys robic duuuze przebiegi,a potem powolny zjazd na poludnie po wybrzezu.

Widze ,ze "zadanie domowe"z przewodnikami odrobiles i jedyne co moglbym Ci zasugerowac to zmiana trasy od lofotow(Andoy)do Torsken.Plynie tam prom(4-5h koszt ok500nok) i dalej ladem do Tromso.Poza tym jezeli interesuja Ci morskie zyjatka to z andoy mozesz sie wybrac na whalesafari i poogladac wieloryby z bliska.Robi wrazenie.Koszt ok700nok

Jezeli mialbys jakies pytania to pisz na pw.

Pozdrawiam i zycze spelnienia planow.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotrze za cenne informacje. Przemysle Twoje sugestie :).

 

Jak wiadomo, warto zmienic opony na nowe przed wyjazdem. Myslalem o Conti Road Attack, gdyz niezle spisuja sie na mokrej nawierzchni. Jednak niektorzy mowia, ze szybko sie konczy.

Czy ktos moglby to potwierdzic lub polecic opone, ktora wytrzyma na skandynawskim asfalcie 8-9 tys. km i jednoczesnie da rade w deszczu?

Edytowane przez IT_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jak tam bylem - jezdzilem GSem 500 na oponach... Heidenau ;). Maja one niezwykle zle opinie, jesli chodzi o ich zachowanie sie na deszczu, a mimo to czulem sie na nich nadspodziewanie pewnie. I mysle, ze to nie byla zasluga opon, a... skandynawskiego asfaltu. Naprawde maja tam bardzo ostry, przyczepny asfalt nawet w deszczu, wiec mysle, ze cokolwiek zalozysz na felgi - da rade.

Polecam wiec cos wytrzymalego, w stylu Michelin Pilot Road 2. Pancerna opona...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyliscie MEGA wazna kwestie.Opony w norwegii znikaja w oczach.Moja pokazala plutno po ok 6 tys przebiegu z czego 3 tys w norge a wcale nie szalalem.Na taka wycieczke TYLKO nowe zalozone przed wyjazdem.Wymiana opon w norwegii w moim przypadku byla droga przez meke.Warto miec klucze do kol bo "panowie mechanicy" w warsztacie z reguly twierdza ze nie maja.Wymiana opony z tylu trwala pol dnia i byla poprzedzona zjechaniem calego Bodo,pozyczaniem kluczy w innym zakladzie ( prawko w zastaw) i kupnem klucza przez przypadkowego norwega,ktorego cala sytuacja mocno zdenerwowala :banghead:

Pozdrawiam.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że po osiągnięciu Nordkapp masz w planie wracać do domu jak najkrótszą drogą, a szkoda bo Finlandia też jest niczego sobie i ma znacznie przyjemniejszy klimat niż surowa Norwegia. Proponuję chociaż trochę zmodyfikować drogę powrotną i wracając w miejscowości Lakselv skierować się na Nesseby (droga 98) a następnie wzdłuż wybrzeża Morza Barentsa drogą E6, dalej odbić na 893, która w Finladii zmieni się na 971 biegnącą wzdłuż jeziora Inari do miejscowości Inari. Piękna droga - kwintesencje Laponii (nie taka cepelia jak Rovaniemi, tylko prawdziwa dzika przyroda. Naprawdę warto nadrobić ten kawałek żeby przejechać się tą drogą.

 

 

Edytowane przez rafalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalek, tez kombinuje zeby jeszcze troszke Finlandii ciekawszej zwiedzic, tj. jej wschodniej czesci, zalezy od czasu jaki zostanie

 

jesli czas na to pozwoli to skorzystam z Twojej propozycji :)

 

z Rovaniemi 78 do Paltamo, dalej E63 do Kuopio, moze jeszcze po drodze sie cos urodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Czy ktos moglby to potwierdzic lub polecic opone, ktora wytrzyma na skandynawskim asfalcie 8-9 tys. km i jednoczesnie da rade w deszczu?

 

Byłem kilkukrotnie w Norwegii i dwa razy zmienialem opony na trasie. Kosztowna to operacja ;)

 

Nie wchodź w żadne opony typu sport czy pół sport.

 

Opony, ktore przetrwały to Pirelli Diablo Strada i Metzeler Z6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czytając relacje szanownych kolegów z podróży po Skandynawii zwróciłam uwagę na to, że wielu z was narzekało na komary przy wieczornym piffku i znalazłam takie coś: http://www.e-biwak.pl/kategorie-dodatkowe-..._l_165_196.html

Myślicie, że warto zainwestować? :icon_biggrin:

 

Ewentualnie taki hamaczek, ale boję się, że na północy mógłby być za chłodny: :)

http://www.e-biwak.pl/kategorie-dodatkowe-...-o_165_479.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...