Skocz do zawartości

Norwegia, Nordkapp 2009


IT_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Planuję podróż na Nordkapp w czerwcu lub na przełomie czerwca/lipca tego roku. Jeśli dostanę odpowiednią ilość dni urlopu, chciałbym na ten wyjazd przeznaczyc 3 tygodnie. Większość tego czasu zarezerwowana jest na piękną Norwegię.

 

Trasa w kierunku Nordkapp: Niemcy, Dania, Norwegia.

Trasa powrotna: Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa.

 

Ponizej załączam mapkę poglądową trasy:

Warszawa-Bergset

Bergset-Nordkapp

Nordkapp-Warszawa

 

Oczywiście trasa może ulec modyfikacjom zarówno przed jak i w trakcie podróży. Jestem otwarty na propozycje :)

 

Jeśli ktoś ma podobne plany, zapraszam do wspólnej wyprawy :) Jak wiadomo, więcej osób to zawsze raźniej i weselej :crossy:

Edytowane przez IT_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Umknela Ci po drodze Szwecja ;).

Chyba, ze z Danii walisz promem do Norwegii, omijajac dosyc ciekawy most laczacy Danie i Szwecje...

 

Polecam wybrac sie tam jednak w lipcu :].

I polecam zahaczyc o Lysefjord na poludniu Norwegii - zobaczyc Kjerag:

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&lr=&r...F-8&sa=N&tab=wi

 

Pozdr

 

PS

Bylem w Norwegii i powiem ta... Mokro jak cholera ;).

Zaplanuj sobie trase tak, by zobaczyc jak najwiecej ciekawych miejsc po drodze, zeby potem nie jechac jak glupi na sam Nordkapp. Tam w zasadzie nic nie ma, wiec traktuj Nordkapp jako wisienke na szczycie tortu, a samego tortu zjedz jak najwiecej.

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja? O faktycznie, nie zauwazylem ;) Zgadza się, mam zamiar uderzyć z Danii od razu do Norwegii. Ale przemyśle ten most, dzięki za wskazówke :)

 

Kjerag i Preikestolen jak najbardziej są w planie. Bazą wypadową będzie Lysebotn :) Masz rację, piękne miejsca...

 

Mam nadzieję, że deszcz jeśli już będzie musiał padać to w nocy (chociaż tam podobno nocy de facto nie ma) ;)

 

Dzieki za rady zbyhu :)

Edytowane przez IT_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No o tej porze roku noc przychodi dosyc pozno i generalnie to w nocy jest jak u nas w lecie pod wieczor ;).

 

Most jak most, mozna na niego rzucic okiem z polwyspu Amager na poludnie od Kopenhagi - dobrze go z tamtad widac. A czy jechac... Prom bezposrednio do Norwegii da spora oszczednosc czasu i km.

 

Ja bylem w Norwegii na poczatku sierpnia i na 7 dni tam spedzonych - 5 lalo mniej lub bardziej intensywnie. Przeciwdeszczowka Louisa mi przemokla. Bez mozliwosci wysuszenia (namiot na dziko) to bylo za duzo na moje nerwy ;). Na 4 dzien mialem serdecznie dosc.

No i niestety krecilismy sie po Norwegii bez ladu i skladu, bez planu, nie wiedzac co gdzie ladnego jest... Wiec musze tam kiedys wrocic ;). Nordkapp chodzi mi po glowie, ale w tym roku nie dam rady.

 

Z tego co czytalem, ludzie najbardziej polecali wyprawe w tamte rejony pod koniec czerwca i w poczatkach lipca. Jak bylem w sierpniu, to juz bylo zimno i deszczowo, a najdalej zajechalem tylko pod Bergen.

Zreszta, mozesz poczytac:

http://zbyhu1.republika.pl/moto/sk16.htm

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej!

Bylem tam w 2005 roku. Moja pierwsza dluzsza wycieczka ;)

Mostek z Danii do Szwecji to fajna sprawa. Szwecje mialem w obie strony tylko do szybkiego przejazdu. Chociaz np w Helsingborgu fajnie jest.

No a Norwegia - musze tam kiedys wrocic ;) Genialnie jest. Jak zle trafisz, to non stop leje. Ceny wszystkiego koszmarne, ale takie klimaty i krajobrazy, ze ech.. ;)

 

No a sprawa Nordkappu - samo miejsce jest przyjemne, chociaz bardziej cieszy jego 'zdobycie', niz sam fakt czegos szczegolnego w tym miejscu. W moim wypadku oznaczalo to dwa tygodnie ostrej jazdy w jedna strone, by tam na chwilke pobyc i wrocic.

 

Ponoc fajnie jest w Lofotach i Vesterallen - ale mi akurat lalo, wiec tam nie jechalem.

 

Jakis opis mam tutaj: yeuop.unas.cz

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! Gratuluję! :D To już jest kawał drania!

 

Na wiosnę planuję intensywnie jeździć "na rybkę", żeby zaznajomić się z nową Hondzią, a potem już chyba nic mnie nie zatrzyma. :biggrin: Przez święta obejrzałam 4 seriale o podróżach motocyklowych oraz całą masę filmików na youtube i nie powiem, nosi mnie :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro tak ładnie prosisz :)

 

http://www.bikepics.com/pictures/1515614/

Konkretna maszyna :clap: .

 

„Na rybkę” na Nordkapp – jeszcze się okaże, że dużą część uczestników będą stanowić rybkowicze :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też marzy podróż do Skandynawii. Tylko ja chcę jechać odwrotnie: przez kraje bałtyckie, Rosję, Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy i Polska. Trudny odcinek wybrałem na początku jak nie będę jeszcze zmęczony i miał sporo kasy. Na Norwegię raczej nie starczy mi już sił i od Szwecji raczej będę już myślał o powrocie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...