Skocz do zawartości

CBF 1000 ABS


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie - kupił ktos z was w koncu ten tylny błotnik zintegrowany z osłoną łancucha ?

 

Ja kupiłem PUIGa. Jeśli chodzi o osłonę amora spisuje się dobrze (jest dłuższy od hondowskiego), chociaż

sam błotnik jest po deszczu brudny po obydwu stronach ale amor jest czysty. Nie do końca natomiast

dobrze osłania łańcuch. Osłona łańcucha jest trochę za krótka i za wąska. Zawsze parę kropek smaru z łańcucha

gdzieś pryśnie (głównie od spodu na plastik z boku kanapy oraz na spód kufra). Tak więc cudo to to nie jest (choć wygląda pięknie) ale zadanie swoje spełnia. Jest dostępny w kolorze czarnym-pięknie lśniącym lub w imitacji karbonu.

Pzdr. Klemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zestaw narzedzi dostal nozek i sie schowal na amen:)

 

moze ktos w wolnej chwili podeslac mi spis (rozaj, wielkosc itd itp)

zestawu narzedziowego podkanapowego?

z gorki dzieki..

 

aha, chetnie wyporzyczylbym klucz do zwieszenia celem dorobienia lub chociaz zwymiarowania;]

 

sowa czyha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, chetnie wyporzyczylbym klucz do zwieszenia celem dorobienia lub chociaz zwymiarowania;]

 

Sowa

jak potrzebujesz tych kluczy jeszcze to mogę ci pożyczyć na parę dni

Widur.

Edytowane przez widurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, smigam na CBF od ponad 2 lat ( 42kkm ) ale dopiero niedawno dołączyłem do forum. Przy okazji miałbym do was pytanie w związku z problemem jaki mi się pojawił o jakim pisałem juz na tym forum:

 

http://forum.motocyklistow.pl/CBF1000-stuk...c--t132790.html

 

Czy u was też coś taiego występuje ?

 

Przy okazji zapytam o 3 tematy które były już poruszane wcześniej ale nie znalazłem odpowiedzi:

 

1. Xenon do CBF :) czy mógłby ktoś podać producenta/model czegoś co warto założyć ( linki do aukcji na allegro wygasają )

 

2. Zębatka 17 na przód - czy ktoś założył ? gdzie coś takiego kupić, bo z tego co próbowałem dopasować to standardowo występują tylko mniejsze ? czy trzbea cos przerabiać ??

 

3. Wyświetlacz biegów - tani wyświetlacz + kostka do gniazda diagnostycznego - czy zostało to sprawdzone, bo nie znalazłem zakończenia tego tematu ? :)

Edytowane przez gddemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja mam ten model xenona:

http://www.allegro.pl/item1086331504_hid_x...w5w_gratis.html

 

Na pol z kims kup, to Cie to niecale 90zl wyjdzie :].

 

U mnie swieci jak wsciekly, choc dzis pierwszy raz zaobserwowalem, ze cos sie zesralo i nie swiecil. CBF przy rozruchu odcina chyba prad zarowek, wiec przypuszczam, ze po wlaczeniu stacyjki gazy xenonowe zaczely sie rozswietlac i zostalo to przerwane uruchomieniem silnika i... nie rozswietlily sie juz, jak prad wrocil. Po zgaszeniu stacyjki i ponownym rozruchu xenon ozyl.

Ja tam jestem zadowolony.

 

Co do cykania w silniku, to juz Ci odpisalem w drugim watku. U mnie tez cus cyka, zawsze wydawalo mi sie, zeto zawory. Szczegolnie slyszalne, jak sie hamuje silnikiem. I mam to w dupie ;). Mam teraz 56300km, rozrzad (lancuszek) jeszcze cicho siedzi.

 

O zebatce i wyswietlaczu nic nie wiem.

 

Pzdr

 

PS

ku*wa, dzis w robocie motocykl mi sie wypierdolil. Stopka zapadla sie w rozgrzanym ubitym frezie, ktorym jest wysypany parking. Zgiela mi sie klamka sprzegla, porysowala i popekala lewa owiewka, porysowal kufer i zdarlo mocno lakier z gmola. ku*wa!

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Szanownych Kolegów po długiej nieobecności na forum .

Sezon! bardzo dużo jeżdżę , zaniedbałem forum - ale się poprawię !

Zbychu - łączę się w żalu po parkingówce , niestety to boli !

Wracając do ksenonów - z doswiadczeń moich i moich kolegów wynika niezbicie - że żarnik powinien kosztować co najmniej 90 zł - wszystkie tanie działają nie dłużej niż trzy miesiące (ja kupiłem firmowy Philipsa) z przetwornicami bywa różnie , ale te bardzo tanie z reguły działają trochę ponad sześć miesięcy .(opinia zaprzyjaźnionego sprzedawcy : na dziesięć sprzedanych siedem-osiem wraca).

Kupiłem nowe opony (Motoivan-dziękuję , naprawdę świetny namiar - są zdecydowanie tańsze niż w Netcarze czy w Oponeo)- ale jeszcze nie zamontowałem , dodzieram stare (na te temperatury slicki lepiej trzymają i z racji wieku są twardsze!).

Klemens ! pozdrawiam

- małe moto na wertepach sprawuje się wyśmienicie - jestem w nim zakochany - chyba kupję drugie 250-400 ccm , tamto syn mi podkrada .

Teraz sprawa najważniejsza - organizuję wyjazd do Rumuni przez Ukrainę i być może przez Mołdawię .

Chcemy wyjechać około 29 sierpnia - powrót nieustalony może 13-09 , może 19-09 .pełna dowolność . Trasa nie ustalona - może nad Morze Czarne , a być może w połowie Ukrainy skręcimy do Rumuni . Nie chcę nic zaplanować na pewno . W trasie się okaże czego nam trzeba i co chcemy zrobić . Ma to być wyprawa bez ustalonych z góry przebiegów 200 czy 400 km.bez założonego planu - że coś musimy! - gdzieś dojechać ! . Jeśli spodoba nam się miejsce - zostajemy dzień lub trzy , bez limitu. A jeśli dojedziemy tylko w dwa tygodnie do Lwowa albo Targoviste(Rumunia) to też OK! - reszta trasy w przyszłym roku - a może w październiku ?

Jest tylko jedna żelazna zasada - Trzymamy się w grupie , jedziemy grupą , obozujemy w grupie i wspieramy się mimo przeciwności. Dostosowywujemy się do najsłabszego w grupie - amen !

Mam kilku chętnych - ale nie jest to niedzielna szkółka jazdy i nie wszyscy się nadają . Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć - to nie jest żadna ekstrema , ale człowiek , który przejechał na motocyklu w całym swoim życiu 2tys.km nie może z nami jechać (może za rok).

Trzeba mieć namiot (oczywiście wolę przespać się w łóżku i wziąć prysznic , będziemy do tego dążyć - ale

nie wszędzie można na to liczyć ). Poza tym zachody słońca na Ukraińskich stepach - nad Donem lub nad Morzem Czarnym przy butelce tamtejszego wina na gorącym piasku są urocze , ludzie przyjaźni i kobiety gorące .

hough !

Koledzy ! to może być wyprawa życia ! BEZ ZOBOWIĄZAŃ - BEZ TRASY - BEZ TERMINÓW i taniocha !

(jeszcze nie skalkulowałem - ale wyszły jakieś śmieszne pieniądze - właściwie najdroższe paliwo , ale i tak bardzo tanio {w porównaniu do zachodniej europy-czterokro-pięcio-krotnie taniej}i jaka dzika , naturalna część świata ( ostatnia chwila na zwiedzenie takiego WSCHODU , za pięć lat będą tam wszędzie Niemcy i drożyzna)

Nie chcę robić karawany myślę , że sześć motocykli to jest to maksimum panowania nad grupą ( z drobną korektą)

Czekam na chętnych i ewentualnie inne propozycje .

pozdrawiam ,

Marek.

PS. Jedzie z nami mechanik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Zbyhu, po twojej pargingówce zwracam uwagę na stopkę i ostatnio w słoneczku nieźle mi sie zapadła na rozgrzanym asfalcie (smole). chyba trzeba sobie kupić taki krążek aluminiowy (podstawka pod stopkę i) widziałem gdzieś w necie. Co do ksenona to mam go rok i wszystkie elementy w porządku ! Ale trzeba zwracać uwagę na jedno !!! Jechałem w trasie i omijałem koreczek w pewnym momencie przy ruszaniu (za szybko sprzegło i za mało gazu) zgasł mi motocykl. Stacyjki nie ruszałem - cały czas pozycja "ON". Po szybkim zakręceniu rozrusznikiem moto zapaliłem i pojechałem a światełko się już nie zapaliłoPowoli wyprzedzałem kolumnę samochodów stojącą w korku a ludzie palący fajeczki przy swoich autach machali do mnie łapami. No i ściąłem się o co chodzi. Wystarczyło wyłączyć/włączyć stacyjkę i się zapaliło. Wniosek - trzeba być czujnym czy się pali !

 

Na taką wyprawę bym pojechał ale niestety brak czasu. Ciekawy jestem ile faktycznie pojdzie na to kasy ?

 

pozdr.wszystkich

Edytowane przez widurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałeś link do zestawu H1, z tego co wiem CBF na H7 - jakie te xenony mam kupować ?? Z H7 znalazłem taką aukcję:

 

http://www.allegro.pl/item1090385124_zesta...gdynia_led.html

i jest jeszcze taniej :)

Mam to sam zestaw od początku sezonu i jest o.k . SynekM zazdroszczę wyprawy , ja niestety muszę zostać w domu :banghead: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RANY!!! Ale bym pojechał! Jest również jeden problem. Wypsztykałem się już prawie z urlopu. Ale w moim przypadku może się to jakoś da załatwić. No i nie wiem, czy byście mnie zabrali... Na razie piszę pod wpływem emocji, bez konsultacji z żoną. Pzdr.Klemens.

 

Aha! Jeździłem kiedyś trochę po Ukrainie (ze 20 lat temu, he he) i pamiętam, że były tam odcinki dróg dla cbfki raczej nieprzejezdne. Nie wiem, jak jest teraz. A były to drogi oznaczone grubą linią na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechał bym bo CBF jako dalekodystansowiec sprawuje sie doprawdy epicko. Ale zaliczyłem juz w tym roku Korsyke i Sardynie ( http://picasaweb.google.com/michal.sielicki/2010Korsyka# ) i wstyd by mi było prosić cieżarną żone o kolejna 2 tygodniową nieobecnośc.

 

Za rok planuje bułgarie i rumunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Klemens nie ma co się zastanawiać bierz urlop i lecimy , a żonę przygotuj - małymi kroczkami , jest jeszcze trochę czasu . Poza tym to prawie wrzesień - czas poza urlopowy - weź na konto przyszłego roku.

Trollsky z moich obserwacji wynika , że kobieta ciężarna najlepiej czuje się pod opieką matki - pomyśl czy żona nie chciałaby odpocząć od Ciebie - wyjazd dopiero w ostatnie dni sierpnia.

Drogi na Ukrainie są zdecydowanie lepsze niż kiedyś . Moi klubowi koledzy jadą na przełomie lipca i sierpnia (wtedy jest najbardziej gorąco) na chopperach Yamaha Virago . Będę miał relacje prawie na żywo .

Przeczytajcie proszę !

http://www.jacz.za.pl/Wyprawa2008.htm

Bardzo podobała mi się ta wyprawa . Myślę , że nasza będzie równie atrakcyjna i może odrobinę bardziej luksusowa - bardzej skłaniałbym się do noclegów w pensjonatach , agroturystyce - ale reszta OK .

pozdrawiam

Marek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chciałbym wrócić do tematu większej zębatki na przód. Znalazłem takie zębatki:

 

- 16 zębów:

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/produkt-...ka-przednia.pdf

 

 

- 17 zębów:

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/produkt-...ka-przednia.pdf

 

 

jedyna róznica między nimi to łańcuch, czy to wazny parametr, czy można je stosować zamiennie ?? Czy może są jeszcze inne kwestie które mogą utrudnić taką zamianę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...