Skocz do zawartości

Podróż dookoła Polski szlakiem ZAMKÓW 15-27.08.2006


Sobota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

chciałam się pochwalić podróżą, która w prawdzie miała miejsce w 2006r, ale dopiero udało mi się ją opisać i poukładać (tak to jest jak się z tym zwleka, potem ciężko dopasować zdjęcia do wydarzeń).

Tak więc zachęcam do obejrzenia podróży i oczywiście podobnych wypadów na 2 kółkach :)

 

Jeśli ominęliśmy jakieś ciekawe miejsca z przyjemnością je nadrobimy w kolejnej podróży.

 

podróż -> http://mapness.net/journey/562

 

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilometrów wyszło jakieś 3410, (na stronie wyliczyło nam niecałe 3000, ale kręciliśmy się i jak widać więcej nabiliśmy na licznik) :)

Jechaliśmy te 13 dni, czasem mniej czasem więcej w ciągu dnia, zależy ile mieliśmy zaplanowane do zwiedzenia i jak daleko wyznaczyliśmy kolejny nocleg.

'Odpoczęliśmy' powiedzmy dopiero na zlocie w Zdyni, ale co to za odpoczynek :) po zlocie jeszcze został kawał drogi do domu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie w końcu pojadę na południe Polski, bo jeszcze mam tyle zamków do obejrzenia.

 

heh, jak widzę więcej osób ma takiego fioła :icon_mrgreen:

zapraszam w moje okolice: do zwiedzania conieco jest - część można poczytać na motogenie (zbieram się jeszcze do opisana okolic krakówka, to może będzie w sam raz)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamków w Polsce mamy tyle, że musieliśmy niestety przebierać jadąc, bo nie wiem kiedy byśmy do domu wrócili :) dodatkowo na zwiedzenie każdego z osobna też przydałaby się przynajmniej doba :) Następną wyprawę planujemy na Krzyżtopór. Na zdjęciach wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, jak widzę więcej osób ma takiego fioła :icon_mrgreen:

zapraszam w moje okolice: do zwiedzania conieco jest - część można poczytać na motogenie (zbieram się jeszcze do opisana okolic krakówka, to może będzie w sam raz)

jsz

A bunkry i forty też lubisz :P ??

No właśnie zamków w Polsce mamy tyle, że musieliśmy niestety przebierać jadąc, bo nie wiem kiedy byśmy do domu wrócili :) dodatkowo na zwiedzenie każdego z osobna też przydałaby się przynajmniej doba :) Następną wyprawę planujemy na Krzyżtopór. Na zdjęciach wygląda super.

 

A w Zawieprzycach byliście :biggrin: bo jak nie to wstyd i hańba bo to 20 km od Lublina :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Zawieprzycach byliście :biggrin: bo jak nie to wstyd i hańba bo to 20 km od Lublina :bigrazz:

 

kurka.. no widzisz, "cudze chwalicie..."

ale nadrobię! właśnie przeczytałam ciekawą legendę o zamku Zawieprzyckim

( http://powiatleczynski.pl/strony,show,244,zawieprzyce.html )

 

wybierzemy się tam w lecie, szczególnie, że to tak blisko :)

szkoda, że tak mało zdjęć jest na internecie...

 

dzięki Aftys za informację ! :) może się ustawimy gdzieś i nas zaprowadzisz tam jak będzie ciepło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki Aftys za informację ! :) może się ustawimy gdzieś i nas zaprowadzisz tam jak będzie ciepło ???

 

ależ proszę :bigrazz:

 

dodam że oprócz zamku, który jest na wzgórzu niedaleko znajduje się stara stajnia, gdzie powiesiła się córka włodarzy zamku.

Kazano jej ponoć wyjść za starego, paskudnego Hrabiego :bigrazz:

Od tamtego czasu ponoć zawsze w noc świetojańską spaceruje nad brzegiem Wieprza i dodam że jest ponoć bardzo piekna :biggrin:

 

No i warto także obejrzeć sobie akwedukt - twór epoki PRLu z lat 70-tych, niestety nigdy nie był używany bo jak się okazało woda za cholerę nie chciała płynąc pod górę :bigrazz:

 

Ale to tylko część z perełek naszej okolicy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...