Skocz do zawartości

Mienie przesiedleńcze a jednoślady


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszperałem trochę w Internecie i nie wygląda to zbyt zachęcająco, tzn. skórka może nie być warta wyprawki; chyba lepiej kombinować w inny sposób.

 

Zakładam jednak wątek, bo może ktoś z Forumowiczów przerabiał temat na własnej skórze jakoś w miarę niedawno. Chodzi mi o kilka kombinacji: przywożenie do Polski po dłuższym pobycie za granicą nowego/używanego jednośladu, który się użytkowało w poprzednim miejscu zamieszkania lub który się kupiło tuż przed/tuż po powrocie (np. w trzecim kraju - podobno rodacy kiedyś nieźle rzeźbili w tym temacie podciągając pod mienie przesiedleńcze pojazdy zakupione w kraju, w którym nigdy nie zagrzali miejsca, ale z którego wygodniej było np. przyjechać na kołach).

 

Będę wdzięczny, jeżeli ktoś zechce się podzielić swoimi doświadczeniami.

 

PS Z góry przepraszam za bombardowanie podobnymi tematami (jednoślad a powrót z zagranicy/jednoślad a działalność gospodarcza/dwa jednoślady a działalność gospodarcza, itd.) w niniejszym dziale w najbliższych miesiącach. :icon_twisted:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa. Robiłem to. Byłem w UK i miałem tam swoje moto, nie w celu tylko przywiezienia do PL na handel ale po prostu TAM nim jeździłem, pojechałem do PL na wakacje a że nie chciało mi się wracać na moto do UK to je zostawiłem w PL i później zarejestrowałem. Robisz tłumaczenia, idziesz do urzędu podatkowego i z tytułu zwolnienia od podatku jako że to mienie przesiedleńcze płacisz 150PLN za pieczątkę, może to czasem potrwać do 7dni, odbierasz kwity, przegląd robisz, lecisz po rejestrację do Wydziału Komunikacji i po bólu.

 

Zależeć może jaki kraj, o UK nawet nie pytają a z innych to może jakiś kwit będą chcieli. Na wszelki wypadek weź jakiś dokument że tam żyłeś/mieszkałeś/studiowałeś czy coś.

 

A najlepie to zapytaj w Kradziejstwie Podatkowym w Twojej okolicy o dany kraj i zasady.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem jak jeszcze były cła ale teraz to po co? Opłaca się?

 

Unia nie jest ogolnoswiatowa, cla istnieja nadal :wink: . Olsenowi chodzi pewnie o "dalsze kraje" :icon_razz: ...

Edytowane przez dr.Big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kilka kombinacji: przywożenie do Polski po dłuższym pobycie za granicą nowego/używanego jednośladu

 

Chodzi Ci pewnie o Yaponie a nie kraje Unii ? :eek:

Bo ja, tak jak qurim, sciagalem z UK swoj motocykl i zero problemu, oplata 160 zeta w skarbowce a potem tylko WK i jazda :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ściągać mienie musi być spełnione kilka warunków:

 

po pierwsze powrót do kraju po legalnym nieprzerwalnym pobycie w kraju trzecim co najmniej 12 miesięcy;

 

dwa- jedynie to mienie osobiste, które pozostawało w posiadaniu oraz było używane w poprzednim miejscu zamieszkania przez ciebie przez okres co najmniej 6 miesięcy, wiec nówka odpada.

 

trzy-Ilość i rodzaj rzeczy wchodzących w skład mienia osobistego nie może wskazywać na przeznaczenie handlowe; nie ma niestey powiedziane ile dokładnie to juz handel,

 

cztery- udukomentować pobyt posiadając wizę, umowę o pracę, umowę najmu mieszkania, zaswiadczenie z placówki dyplomatycznej itp;

 

pięć-zwolnienie rzeczy przywożonych w ramach mienia udzielane jest pod warunkiem ich nieodstępowania przez okres 12 miesięcy od dnia odprawy;w przeciwnym razie skroja cło, podatki i odsetki,

 

sześć - masz rok na zwiezienie majdanu do Polski :)

 

powodzenia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...