Skocz do zawartości

Kurtka i spodnie Alpinestars z serii Jet Road Gore-tex


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że mam dosyć marznięcia w skórzanych spodniach i kurtce w zimne dni (używam bielizny termoaktywnej i nakolanników chilltex pod spód, lecz mimo to odczuwam skutki zimnego wiatru - bolą nogi. Skóra jednak jest zimna i mimo jako takiej ochrony przed wiatrem to jednak nie daje poczucia komfartu cieplnego na zimnie) a także nie chcę martwić się o to, że skóra na deszczu przemoknie lub się zniszczy, postanowiłem kupić jakieś dobre ciuchy textylne z dobrą membraną.

 

Początkowo zamysł był taki, że texy będą tylko na zimne dni, ale po wstępnym rozpatrzeniu tematu stwierdzam, że jednak takie ciuchy mogą się przydać również latem. Grunt to wybrać takie z dobrą membraną, która nie przesiąknie podczas jazdy w deszczu a także nie pozwoli się ugotować w słońcu.

Oczywiście założenie było rónież takie, żeby nie wydać przy tym fury pieniędzy :)

Ale jak przeczytałem na Motogen test ciuchów Modeki z serii Melville Pro (czy jakoś tak ;) ) i okazało się, że spodnie nie wytrzymują długo w deszczu - membrana nie za świetna jeśli chodzi o jej jakość - a przy tym kosztują wcale nie mało - to stwierdzam, ze lepiej raz wydać większe pieniądze, ale mieć produkt spełniający oczekiwania.

 

Generalnie nie trudno zauważyć, że w najlepszych (lub najdroższych) ciuchach różnych producentów króluje GORE-TEX.

Zainwestowałem już kasę w dobre buty z tą membraną więc chyba pozostanę jej wierny.

 

 

Dzisiaj przymierzałem kurtałkę jak w temacie - Alpinestars Jet Road Gore-Tex - i bardzo mi się podoba. Nie jest ciężka mimo, iż jest doś obszerna (długa prawie do końca tyłka), dobrze leży na ciele, ochraniacze nie odstają i nie latają we wszystkie strony jak to często się zdarza w innych tańszych modelach, sporo możliwości regulacji rękawów, pasa. Ogólnie spoko.

Ale mam wątpliwości czy sprawdzi się w praktyce.

 

Pytanie zatem do Was - może ktoś używa takiehj kurtki, lub też spodni? (Jan nie miałem okazji przymierzać portek, bo akurat nie było tego modelu w sklepie).

Jeśli tak to proszę o jakieś uwagi.

 

A jakie jeszcze ciuchy polecacie z gore-texem? Tylko w rozsądnych pieniądzach... ;) - przymierzałem też komplecik BMW (również z gore-tex), ale ceny mnie trochę przerastają: portki prawie 2400, a kurtka prawie 3000 pln... :banghead:

 

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeździłem trochę w kurtce, ale pewnie co do spodni opinia byłaby taka sama... Ogólnie - droga, brzydka jak noc i zajebiście skuteczna w swojej funkcji. Nic nie podwiewa, nie przemaka, kieszenie są sensownie rozmieszczone, goretex nawet jakoś tam oddycha... No i zawsze można go wypiąć niezależnie od ocieplenia :lalag: Czyli w lato się nie pocimy. Z wad to tylko tyle że długo się ją zapina i odpina - ale to konieczne przy tylu warstwach... Za te pieniądze polecam - produkty innych firm o tych parametrach kosztują tyle samo albo więcej (np rukka) tak więc pozostaje kwestia gustu i ulubionej marki. W każdym razie na tej alpinie się nie zawiedziesz, a co do Modeki, hm z całym szacunkiem ale to nie ta półka jeżeli chodzi o szczegóły i jakość wykonania/materiały. (a jak wiadomo w tych szczegółach diabeł siedzi i wychodzi gdzieś w górach 800km od domu)

Edytowane przez bury_wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :)

 

Co do wyglądu - to rzeczywiście na kolana nie powala ;), chociaż jak dla mnie tragedii nie ma... .

Podoba mi się, że jest trochę dłuższa niż standardowa kurtka (taka lekko za pas). Ta sięga praktycznie prawie do końca tyłka więc nie powinno podwiewać. Do tego praktyczne ściągacze membrany również w rękawach.

 

Chyba się skuszę, tym bardziej, że mam możliwość wyrwania tej kurtałki za około 5 stów mniej niz w katalogu...

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kurtki trzeci sezon i jestem bardzo zadowolony.

Miałem "przesiąść" się na kurtkę BMW, ale po wypadzie na Bałkany, w trakcie którego rozpiętość temperatur była od 2 st C do 35 st C, przekonałem się, że ta kurtka jest bardziej uniwersalna.

Po wypięciu podpinki, otwarciu wywietrzników z przodu i zinięciu całego dużego wywietrznika na plecach, z kurtki zimowej zrobiła się kurtka air-flow.

Niestety, w BMW nie ma aż tak dużej możliwości powiększenia przewiewności kurtki.

Jedyne, co polecam, to dokupienie większego twardego protektora na plecy niż sprzedawany akcesoryjny Alpinestars (ja kupiłem swój w sklepie Polo w Monachium).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki elbarto za komentarz.

 

Ja dzisiaj poprzymierzałem jeszcze fajną Rukkę, (model Marco), i jestem w kropce... :(

 

Mimo, iż to jeden z najniższych modeli Rukki (jeśli w ogóle nie najniższy) to jestem pod wrażeniem tej kurtki.

Co prawda nie miałem okazji sprawdzić jak sie w tym jeździ, jedynie mogłem sobie usiąść i przymierzyć się w niej do moto.

Kurtka jest mega lekka. Prawie w ogóle nie czuć ochraniaczy - zwłaszcza na ramionach - musiałem pomacać żeby przekaonać się, że one tam są ;) Ochraniacze te są wykonane z fajnej ażurowej "kratki" i są bardzo elestyczne. w ogóle nie ograniczają ruchów i zginania i prostaowania rąk.

Oczywiście kurtka ma membranę Gore-Tex a także podpinkę, ale jest tak lekka, że wydaje się, że ma się na sobie ortalionową letnią kurteczkę...

 

Ciekawe, jak to się spisuje w temperaturach w okolicy 0-5C...?

 

No i mam dylemat, przez to dzisiejsze oglądanie...

 

Rukka Marco kosztuje około 1650 zł, ale niestety nie było w sklepie żadnych spodni do kompletu z tej firmy (a przynajmniej w moim rozmiarze). I tak jednak najtańsze portki z Rukki to wydatek rzędu 1300 zł. Czyli razem około 2900-3000 pln...

 

Za wspomniany wcześniej komplet Alpinestarsa Jet Road (kurtka + spodnie) muszę zapłacić 2500, więc sporo mniej i jest to kusząca propozycja. Za tą kasę co Rukka w Alpinestarsie mogę jeszcze wziąć dobre rękawice...

 

Ech.... dylematy jak zawsze... ;)

Edytowane przez goramo

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem dwa seozny w alpinie VANTAGE bardzo podobna do jet roada ogólnie polecam wyzej to co koledzy napisali z tym ze w lato sie pocilem tzn we wszystkim sie spocisz jak jest +30 a stoisz na swiatłach albo na przejezdzie kolejowym. ale na twoim miejscu bez wachania kupilbym alpiny komplet jet road + rekawice niz placil za rukke

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...