Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem właścicielem Derbi FDS 50 (enduro). Pomóżcie wybrać mi do niego jakiś w miare dobry łańcuch. Czy większość łańcuchów zgra mi się z zębatkami. Czy musi być dobrany i dokładnie do zębatek. Proszę o odpowiedz, mile widziane jakieś linki. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy mają różne rozmiary. Może znasz swoj? Np. ja mam 520, jest wiele innych, ty masz motorower więc pewnie bedzie jakiś mniejszy. Podaj rozmiar to ci ktoś poleci jakiś łańcuch.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale zębatki są jeszcze w całkiem dobrym stanie, tylko łańcuch do niczego się już nie nadaje

 

 

jak wolisz , twoja kasa :icon_rolleyes:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalezy jak jezdzisz i gdzie jedzisz. Jesli teren kup droższy lańcuch bo tanszego zywotnosc skonczy sie w mgieniu oka. A jeśli raczej jezdzisz asfaltem łanuch nie jest tak narażony na obciażenia takie jak w terenie wiec mysle jakis w rozsadnych cenach sredniej jakosci. Na producentach lańuchow sie nie znam zbytnio wiec pod tym wzgledem duzo nie wniose.

Mam D.I.D -a i jestem bardzo zadowolony. Bardzo trwały, u mnie sie sprawdza.

 

Wiem, ale zębatki są jeszcze w całkiem dobrym stanie, tylko łańcuch do niczego się już nie nadaje

Najgorsze co moze byc ! Poczekaj jeszcze i uzbieraj kase na cały zestaw. Nowy łańcuch na Twoich oczach bedzie sie wyciagał. Tez chciałem tak zrobic ale dzieki miłej obsudze w skelpie motocyklowym pan odsunał mnie od tego pomysł. Wytłumaczyl ze nowy lancuch i zembatki pasuja do siebie idealnie co wydłuza ich zywotnosc a stare zembaty i nowy lancuch to tak jak bys wział dwa sasiadujace kawałki czekolady jeden pociucikał i potem chcial przypasowac tak jak bylo na poczatku.

[ oczywiscie pan wytłumaczył mi to inaczej i dokladnie nie pamietam ale cos na takiej zasadzie ]

 

Wiec sie zastanów i podejmij decyzje :)

 

(Lekki off sory )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...