Skocz do zawartości

Czas na wykupienie OC


deem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie :D

Na szczęście tekich bezdennych ignorantów jest na forum mało.

 

Wybacz, nie chce mi się udowadniać Ci że bredzisz...

 

A z tym Cepikiem to w ogóle mnie rozbawiłeś do łez za co generalnie powinienem być ci wdzięczny w ten szary dzień :D

 

 

wiesz co ?

i wlasnie przez takie podejscie nie chce mi sie polemizowac z "ograniczonymi umyslami" ...

 

nie sprawdzisz... nie poczytasz... nie zrobisz nic w praktyce (bo podejrzewam, ze oc zona za ciebie zalatwia)....

 

a pier....lisz i mieszasz ludziom w glowach...

 

 

zreszta ... mam to gdzies... sprawdzcie sami (Ci co ich to interesuje) i bedziecie wiedzieli...

 

 

 

tyle w temacie...

 

p.s.

jak wiesz lepiej to dawaj linki z przepisami - znafffco browarow

a nie pisz, ze "nie chce ci sie udowadniac"... bo jak zaczynasz temat to go koncz...

a nie napiszesz posta, z ktorego nic nie wynika, a pucujesz sie ze ktos kto wie wiecej od ciebie jest bezdenny...

Edytowane przez marciow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klient traktuje Cię jako profesjonalistkę więc każde Twoje słowo jest dla niego świete, Ty zaś serwujesz mu wycinek przepisu który być może przez czysty przypadek jest słuszny, ale generalnie jest błędny i nie wyczerpuje sprawy!.

 

Mówię Ci, naucz się przepisówbo trafisz na upierdliwego, bardziej oblatanego klienta i będziesz miała problemy.

 

Wielu upierdliwców miałam już wątpliwą przyjemność spotkać.

Tak samo nie sztuką jest przytaczać klientowi ogólne warunki ubezpieczenia bo i w tej chwili mogę to przepisać i wklieć tutaj... chodzi o to, żeby własnymi słowami powiedzieć klientowi co jest słuszne a co nie, co powinien zrobić jak najszybciej bo pomimo iż w warunkach może być zapisane tak a nie inaczej to nie wszyscy w urzędach są tak przychylni i pomocni, że zawsze pójdą na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz Iskra na to:

"Musi pan ubezpieczyć OC najpóźniej w dniu zakupu, chyba że otrzymał Pan ważną polisę od poprzedniego właściciela. Wówczas posiada pan ubezpieczenie do końca ważności otrzymanej polisy ale powinien Pan ją przepisać już na siebie."

 

Od tego co napisałem też są wyjątki ale to najczęściej spotykana sytuacja i na pewno nie wkręcimy klienta w brak OC.

Pełna porada wymaga wypytania o żródło pochodzenia pojazdu, czas zakupu itd. obejrzenia polis itd. ale to są szczegóły.

 

Nie chce mi się dyskutować z tej przyczyny że wyjaśniałem to już na forum minimum 20 razy (łącznie z przepisywaniem ustaw - chyba głupi byłem) możecie oblookać w dziale "przepisy". Doskonale Iskra o tym wiesz bo spięliśmy się już kiedyś w innych tematach.

 

Wklejanie linków po raz n-ty jest bez sensu zawsze się znajdzie jakiś Marciow któremu się nie chce ustaw wyfiltrować ale WIE LEPIEJ. Macie numery ustaw, chcecie się dowiedzieć to google i heja.

 

O moich kompetencjach nie będę pisał. Są gdzie w temacie "O mnie" :) chcecie to grzebcie.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chce mi się dyskutować z tej przyczyny że wyjaśniałem to już na forum minimum 20 razy (łącznie z przepisywaniem ustaw - chyba głupi byłem) możecie oblookać w dziale "przepisy". Doskonale Iskra o tym wiesz bo spięliśmy się już kiedyś w innych tematach.

 

Wklejanie linków po raz n-ty jest bez sensu zawsze się znajdzie jakiś Marciow któremu się nie chce ustaw wyfiltrować ale WIE LEPIEJ. Macie numery ustaw, chcecie się dowiedzieć to google i heja.

 

 

tak wiec zadalem sobie niepotrzebnego trudu i przesledzilem kilkadziesiat Twoich postow.... (normalnie nigdy bym tego nie zrobil - przede wszystkim z braku zainteresowania jakie u mnie wywolujesz...)

i oprocz uzywania w kazdym z tematow krasomowczego tonu, nieznoszacego sprzeciwu zreszta (tak jakbys sam byl chodzaca ustawa, lub spacerujacym rozporzadzeniem...) nic ciekawego nie znalazlem - mimo twoich zapewnien ze "tam wszystko juz jest"...

 

 

 

O moich kompetencjach nie będę pisał. Są gdzie w temacie "O mnie" :) chcecie to grzebcie.

 

nie wiem jak rozumiesz slowo kompetencje, ale w twoim profilu (po kliknieciu w twoj nick)

wyswietla sie strona WWW : http://www.rkdk.webd.pl/Index.htm

 

wiec czegos tutaj nie rozumiem... myslalem ze bedzie conajmniej gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, informacje o mnie są w tematach "kim jesteście" i podobnych. "O mnie" nie wyrzuca wyszukiwarka.

 

Masz również rację co do tonu moich niektórych wypowiedzi. Nie musi ci się podobać. Nciśnij "ignoruj".

 

Uważam że nie podjąłeś dalej tematu merytorycznego bo wiesz że Twoja wiedza w tym temacie jest zbliżona do żadnej.

 

PS Rozumiem twoją atencję do domeny "gov", po prostu nie kwestionujesz nigdy wiedzy Pań z okienka w WK.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Panie Browarny ma Pan niezwykłe skłonności do kłucenia się i jakbyś pracował w ubezpieczeniach to i Twoja niebywała wiedza by Ci nie pomogła bo byś nie miał odpowiedniego podejścia do klienta.

Jak nie raz przytaczałam klientom ogólne warunki to mnie prosili, żebym im to tłumaczyła na prosty język. Jak do człowieka. Bo nie żadna filozofia przytoczyć ustawę czy ogólne warunki. Bo opcje kopiuj-wklej mam opanowaną, ale chyba nie o to chodzi. Na temat samochodów czy też innych pojazdów, ich sprowadzania, przerejstrowywania wiem sporo bo sama sprowadzam z Niemiec różne pojazdy i wiem jak to wygląda w rzeczywistości. Jakie są realia w urzędach i ile problemów się z tym wiąże.

Nie mam zamiaru nikogo tu pouczać i bardzo proszę o nie pouczanie mnie.

Bo co innego komuś coś wyjaśnić a co innego wywyższać się... i chyba o to na forum chodzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez IsKra66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy również Twoja wypowiedź nie zawiera już polemiki merytorycznej? Czyżby zawoalowane przyznanie się do karygodnego błędu? :)

 

PS chyba rzeczywiście mam jakiś problem z rozdętym ego :P w razie czego zapraszam do "ignoruj"...

 

PSS na miejscu założyciela tematu zażądałbym od Was jednoznacznego wyjasnienia tej kwestii. Ja nie mogę... nie mam autorytetu :P

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dyskusja się nieco rozwinęła, ale dalej nie mam pewności czy mogę poczekać z wykupieniem polisy OC.

Tak na chłopski rozum, to konsekwencje nieopłacenia OC powinienem ponieść podczas kontroli drogowej.

A moto stoi w garażu i nie mam zamiaru go teraz używać. Stąt pytanie: Czy policjant w trakcie kontroli będzie sprawdzał datę zawarcia OC i porównywał z datą rejestracji ,czy sprawdzi tylko aktualność tego ubezpieczenia?

Pozdrawiam. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie jestem tematu ale policjant to cię może cmoknąć w **** jeśli będziesz miał ważną polisę. Skąd ma wiedzieć, że wcześniej nie miałeś innej?

witam.

Też mi się tak wydaje, wątpie czy w zakres jego kompetencji wchodzi dociekanie czy ubezpieczyłem pojazd w monencie rejestracji.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W jakim czasie od zarejestrowania motocykla muszę zawrzeć ubezpieczenie OC (moto wyjedzie z garażu dopiero po zimie a już jest zarejestrowane)

Jak to wygląda od strony prawnej?

a jak ci sie udalo zrejestrowac pojazd bez oc? ja tam zawsze musialem okazac wazna polise inaczej nie dostalbym dowodu rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ci sie udalo zrejestrowac pojazd bez oc? ja tam zawsze musialem okazac wazna polise inaczej nie dostalbym dowodu rej.

Witam.

Przy rejestracji nowego pojazdu nikt Cię nie będzie pytał o OC ,bo i z jakiej racji ?

Pozdrawiam. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdów sprowadzanych, OC zawsze kupowałem w dniu rejestracji pojazdu i nigdy nikt się nie czepiał (W okienku od kilku lat zawsze słyszę "po odbiór twardego dowodu rej. zapraszam z aktualną polisą OC", przy przerejestrowaniu pojazdu już zarejestrowanego w Polsce należy zrobić Cesję ubezpieczenia, czyli przepisać na Siebie).

 

A najlepsze jest to że jeśli Polisa OC jest wydana później niż termin rejestracji pojazdu to Policjant ma prawo skierować wniosek o sprawdzenie do Funduszu Gwarancyjnego i wtedy wyjdzie czy płacimy karę czy nie.

 

Polecam wydać te 120PLN (OC w PZU bez zniżek, do tej pory było najtaniej) i spać spokojnie, na pewno twardego dowodu bez OC nie otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdów sprowadzanych, OC zawsze kupowałem w dniu rejestracji pojazdu i nigdy nikt się nie czepiał (W okienku od kilku lat zawsze słyszę "po odbiór twardego dowodu rej. zapraszam z aktualną polisą OC", przy przerejestrowaniu pojazdu już zarejestrowanego w Polsce należy zrobić Cesję ubezpieczenia, czyli przepisać na Siebie).

 

A najlepsze jest to że jeśli Polisa OC jest wydana później niż termin rejestracji pojazdu to Policjant ma prawo skierować wniosek o sprawdzenie do Funduszu Gwarancyjnego i wtedy wyjdzie czy płacimy karę czy nie.

 

Polecam wydać te 120PLN (OC w PZU bez zniżek, do tej pory było najtaniej) i spać spokojnie, na pewno twardego dowodu bez OC nie otrzymasz.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...