Skocz do zawartości

XR 400 z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym prosić o pomoc. Jeżeli możecie wyraźcie opinie o tym motocyklu może mieszka ktoś blisko to mógłby go zobaczyć co to za egzemplarz.. Ja mam 300 km i toche daleko żeby się przejechać na przejażdżkę,

bardzo proszę

pozdrawiam

 

http://moto.allegro.pl/item507685880_honda_xr_400_r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu motorek wygląda na zadbany, zastanawia mnie tylko tem zbiornik paliwa czy w tych rocznikach takie były? poza tym co to za szmaty na kierownicy :icon_mrgreen: , ogulnie jak na ten rocznik to ładny ale cena też :icon_mrgreen: , niestety bez "pomacania" niewiele więcej da się powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba, ale ja mam do pokonania 600 km no i cenowo tak sobie stoi.

Co do reszty to podpowiem, że wystarczą www.google.pl i trochę pomysłowości i można sie dowiedzieć co to za wyposażenie i ile kosztuje. :biggrin:

Golfer, czy mógłbys mi napisać co Ci gościu o tym motocyklu powiedział, może być na priv jeśli chcesz się podzielić zdobytą wiedzą. :icon_razz:

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zbiornika, to widze ze ma akcesoryjny , sa zestawy upodabniajace XR 400/600 do CRF-y . A cena dosc atrakcyjna , powiedzial bym nawet ze tanio ! ( ale to zalezy od faktycznego stanu)

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i niestety nie okazal sie to udany zakup , centralny amor do regeneracji , a do tego zlamalo i wciaglo blaszke ssania ( w najgorszym razie remont calej "gory" :/ )

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nie okazal sie to udany zakup , centralny amor do regeneracji , a do tego zlamalo i wciaglo blaszke ssania ( w najgorszym razie remont calej "gory" :/ )

No i klops, a na obrazkach taka piękna ta Hondka, gdybym miał hajs to bym ją pewnie kupił. Czy z tą blaszką ssania to typowa przypadłość tego modelu czy zaniedbanie ( złe poskładanie gaźnika )?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops, a na obrazkach taka piękna ta Hondka, gdybym miał hajs to bym ją pewnie kupił. Czy z tą blaszką ssania to typowa przypadłość tego modelu czy zaniedbanie ( złe poskładanie gaźnika )?

Raczej uszkodzony auto.deko, gdyby był sprawny to raczej by nie wessało bo nie miało by czego. Typowe zaniedbanie.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe w tych gaznikach , zmeczenie matrerialu , dotyczy to od 400 do 650R, kazdy model z takim gaznikiem ma ta przypadlosc , dlatego nalezy to wyjac i dorobic z mocniejszej blaszki ( koles w ogole tego nie mial i mu palila za 2 kopem zima /lato)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, raczej to nie jest zaniedbanie, w XR bardzo często to sie zdarza bo materiał z którego jest wykonany ten element jest słabej jakosci

 

ja dorobiłem sobie taki z blachy , niestety juz po fakcie ale miałem farta i skonczyło sie na zdjęciu głowicy i wyciągnieciu scierwa ze środka :P

 

a szmaty na kierownicy pewnie dlatego że obija o nieseryjny zbiornik

 

pozdro

 

PS. JAKBY CO TO MAM NA SPRZEDAŻ TANIĄ XR 600 Z USZKODZONYM SILNIKIEM (URWAŁ SIE KORBOWÓD), RESZTA ELEMENTÓW OK

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym tematem, bo w przyszłości planuje podobny zakup. Czy ktoś bardziej obeznany mógłby bardziej poglądowo opisać co i jak sprawdzić, żeby się nie naciąć. Może jakiś rysunek, jak to zidentyfikować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sprawdzić ten element należy zdjąć rurę prowadzącą z airboxa do gaznika. spoko da się to zrobić bez zbędnych kombinacji. Gaźniki montowane do modeli 400r, 600r oraz nowych 650r to KEIHINY i to one robią takie problemy - honda nie ma tu nic do rzeczy. Patrzysz w światło gaźnika, tam ssanie działa na zasadzie zamykania dolotu lub otwierania. Ruszasz czarną wajhą z lewej strony gaźnika i widzisz czy się zamyka czy otwiera.

http://i166.photobucket.com/albums/u117/Bl...hokePlateVS.jpg na obrazku masz po lewej aftermartket a po prawej oryginał. ja mam dorabianą precyzyjnie płytkę ze stali nierdzewnej przykręcone do wajhy na śrubkach nierdzewnych i dodatkowo na kleju. zrobiła 5 tyś km i wsjo hula. w usa to robią non stopa i te płytki są dostępne na każdej pólce sklepowej. na ebay też widziałem. taki urok tego gaźnika.

 

to się nazywa CHOKE PLATE jak ktoś angielskiego nie zna to se może poszukać :icon_mrgreen:

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło. :clap:

Dzięki bardzo za szczegółowe wyjaśnienie.

Rozumiem, że to cudo się odkręca pod wpływem wibracji i wpada dalej, zastanawia mnie tylko w jaki sposób dostaje się to do cylindra (dość spora ta blaszka) :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie najdziwniejsze jest to że pęka i odłamuje się tylko kawałek tej blaszki, a mianowicie tak jak widać śrubki i ośke na której jest klapka ... o pęka własnie przy tej ośce (tworzy kształt półksiężyca /litery C ) no i wlatuje przez zawory , ta mała klapka na ośce oczywiscie też może być zassana

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...