Skocz do zawartości

jazda na przednim kole


piotr8910
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Podręcznik" jazdy na przodzie był zdaje się w którymś z numerów niesitniejącego miesięcznika "Ostra Jazda".

 

jak narazie w mojej histori to 3x wymiana uszczelniaczy przod, mocowanie akumulatora , ecu etc, sie rozlecialo w gsxr, wydech sie rozpadl w 636, odpadajace kierunki w 600rr itp... :buttrock:

Poszedł u mnie akumulator :icon_eek: Pogniótł się skurczybyk od spodu, na zwykłym mierniku prądy były ok... przez co 2 razy padł regulator :banghead:

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

na tylne koło samo moto idzie, ale na przednie to jak na razie tylko jak już się prawie zatrzymam

to lekko się uniesie. Jeszcze troche czasu i wydaje mi się, że również cierpliwości.....

Zaraz po naciśnięciu hamulca pchnij kierownicę w dół i masz ładnego stopala :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oponki enduro też dają radę na ładnym asfalcie, także nie musisz mieć torówki. Dobrze jest też znaleźć kawałek drogi płaski, lub nawet z górki, co ułatwia początki. Mój sprzęt jest lekki i ma wysoko środek cięzkości, więc idzie na koło jak sie chce. Siadam z przodu, przygotowanie i mocne wciśnięcie hamulca, z jednoczesnym poderwaniem (a raczej szarpnięciem moto w góre) i idzie jak burza. Pozniej wzrok wlepiony w pozycję błotnika względem ziemii i dozuje hamulec mocniej-słabiej. Grunt to przeniesienie ciężaru w przód, co jest ważne przy podrywaniu motocykla w górę, a w czym moim zdaniem pomaga to "szarpnięcie motocykla" w górę przy jednoczesnym mocnym wcisnięciu hamulca. Pozniej operujesz samym hamulcem.Na razie początki ale idzie całkiem całkiem ;) Nie wiem jak to jest na wiekszych maszynach, mowie o mojej zwinnej DT Miłego cwiczenia ;)

Edytowane przez AntykDT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

 

Sory za jakość nagrania ale nic nie poradzę. Tak się zgrało na kompa i ch... . Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :P.

 

Kilka ostatnich stopali było z dwójki i dopiero wtedy zaczęło mi jako tako wychodzić. Im większa prędkość tym będą dłuższe. Pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, mam mały problemik. Zaczęła mi się palić kontrolka oleju jak robię stopale. Wcześniej tego nie było, dopiero teraz po zmianie chłodnicy się zaczęło, ale wątpię żeby te dwie rzeczy miały coś wspólnego. Mam założoną przegrodę na miskę i odwróconego smoka, oleju na bagnecie też jest pod max, chociaż z tym bagnetem to ciężko uzyskać prawidłowy wynik, kto ma to wie. Ale dziwi mnie że wcześniej tego nie było. Mam nadzieję że dolewka oleju załatwi sprawę. Czy to jest szkodliwe dla silnika czy nie przejmować się?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mały problemik. Zaczęła mi się palić kontrolka oleju jak robię stopale. ...i odwróconego smoka,

sam sobie odpowiedziales

 

Mam nadzieję że dolewka oleju załatwi sprawę. Czy to jest szkodliwe dla silnika czy nie przejmować się?

katujesz to i kiedys padnie

zaczniesz walic po 200m to sobie dolejesz :icon_mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katujesz to i kiedys padnie

Ale nigdy na zimnym :D

 

Dbam też żeby się nie przegrzewał i miał duuużo oleju (na ogół), więc wróżę mu jeszcze długą i owocną karierę pod moim tyłkiem.

 

Tak że, Dyziu, bardzo proszę nie stroić sobie żartów z mojego szrotolota. Na wiosnę będzie robiony duży serwis to dam przy okazji karter do pospawania i już nie będzie ciekło :biggrin: :lalag:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...