Skocz do zawartości

Kupno Yoshimury z USA


Rekomendowane odpowiedzi

wszystko fajnie tylko paiętajmy ze polacy to taki naród ze cos zawsze wymyśli zeby bylo taniej ;) Ot taka nasza przypadłość :D

 

 

 

Pewnie jakby rzeczywiste średnie zarobki były jak na Zachodzie i państwo nie orzynało obywateli z kasy na każdym kroku, to by Polacy nie mieli takiej przypadłości. W ramach OT.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze do zaplaty masz 300 dolarow. 1 tranzakcje przez paypal robisz na 270 dolcow. i druga robisz na 30 dolarow.

i gdy urzad celny poprosi o dowod wplaty drukujesz i faxujesz te za 30 dalarow.

 

Podoba mi się ten pomysł. Zastanawiam się tylko jak to wygląda u tych "większych" sprzedawców, u których jest automatyczny checkout i od razu Cie przekierowuje na PayPal. Pewnie kwestia dogadania o podziale płatności ale sama idea wydaje się być OK. Czy Urząd Celny nie korzysta tak jak Urząd Skarbowy ze swoich źródeł wyceny danego dobra i od tego sobie liczą cło :icon_question: :icon_question: Opierają się jedynie na dowodzie zakupu :icon_question:

 

Do tej pory cło naliczyli mi tylko raz... gdy w paczce znajdowały się faktury i nie było zaniżonej zadeklarowanej wartości. Zazwyczaj spotykam się z tym, że sprzedawcy sami wpisują wartość poniżej 50$ i piszą że to prezent. Ostatnio dotarła do mnie przesyłka ostemplowana przez Urząd Celny ale opłat żadnych nie naliczono :bigrazz:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi :), chyba sie zdecyduje bo za 260$ plus 100$ za przesylke to razem wychodzi ok 400$ wiec na nawsze jakies 1200zl to i tak o jakies 400, 500 mniej niz u nas njgorse tylko z tym clem i podakiem bo jak sie uda to spoko ale jak nie to w sumie wyjdzie podobnie:/. Miał bym prosbe aby ktos kto zna tm kogos dal mi namiary i pomogl w zakupie jezeli to nie bedzie dla Was problem.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podzialu platnosci to zawsze jak kupuje kilka rzeczy u jednego sprzedawcy to prosze o wystawienie faktury zeby pomniejszyc koszt przesyłki, tak wiec wtedy mozna tez poprosic o 2 faktury

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszek a daj namiary na ten sklep, może razem kupimy?

 

100$ za przesyłkę płaciłem pontonu (priorytetem pocztą lotniczą), powinno być troche taniej ogólnie. W koszta wliczyć trzeba przekaz do USA ok 80-100 zł, ale i tak sie opłaca. Kurde szkoda że dolar tak pie*dolnął do góry, bo bardzo opłacały się zakupy w stanach. Na RTV i sprzęcie wędkarskim miałem przebitkę 30% a czasami nawet 50%. :lalag:

Edytowane przez HunterM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.exoticsportbike.com/zx9r_(02-03)1.htm

 

Tutaj mają yoshi, do mojego bedzie koło 1000zł, za sam komin. plus 150 zł przesyłka plus 100 przelew, plus powiedzmy 100 za przesyłkę ze sklepu do kumpla w USA to daje nam 1350 zł, czy jestem w stanie kupić w Polsce kominek Yoshi za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplac przez paypal i masz 100 w kieszeni :)

 

 

dokaldnie a jak komus znajomemu slesz kaske to tez mozna przez paypal

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...