Skocz do zawartości

Nolan N43 air


Rekomendowane odpowiedzi

powiedz a po ile stoi w berlinie taki kask

Na oficjalnej stronie Louisa ten kask kosztuje 244,95E. Co w przeliczeniu na dzisiejszy kurs da nam 1200zł.

Dlatego te 810 zł na e-kaski było takie atrakcyjne. W międzyczasie Louis robi różne obniżki , ale to jest zbyt nowy towar , aby zaraz obniżać cenę. Schubert J1 od tamtego roku jeszcze nie potaniał wiele. Myślę że na drugą wiosnę można się spodziewać jakiejś obniżki o 20-40euro. Niestety jeśli euro będzie tak drożało to niewiele to da.

Do końca lutego napewno wpadnę do tego sklepu Louisa w Berlinie i napiszę póżniej co i jak i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sam szukam jakiegoś fajnego/dobrego kasku OPEN FACE i ten temat bardzo mnie zaintrygował. Dlatego też na ostatnich targach w Warszawie odwiedziłem stoisko Larssona w poszukiwaniu tego kasku. I znalazłem. Opisany był jako Nowość 2009 i kosztował 850 PLN.

A teraz najważniejsze - w czasie jego oglądania i testowania wytrzymałości "szczęki" ten kask wyślizgnął mi się, i z wysokości ok 50 cm walnął o glebę. Jakie było moje zdziwienie, mina sprzedawcy i jeszcze kilku klientów gdy kask po upadku poprostu rozleciał się na części pierwsze. Skorupa na szczęście nie pękła i jakoś wspólnymi siłami udało się go poskładać, ale ja już oczami wyobraźni widziałem te wszystkie części jak przy, nie daj Boże, jakieś wywrotce wbijają mi się w twarz.

Sam już nie wiem co o tym myśleć.

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł na kask bardzo mi się podoba

jedyne co bym w nim zmienił to daszek, który mógłby być troszkę większy (co najmniej jak w n40)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeWalMar - pytanko do Ciebie. Napisz czy twoja szybka jest wyposażona w pinlocka, antifoga lub jakieś inne ustrojstwo?

Dariosta, z tego co sie juz naumialem, to moja szybka ma NFRS- Nolan Fog Resistant System...

taka informacja jest na nalepce szybowej..

w instrukcji nic nie pisza..

N-com juz zmontowany dziala super.. przynajmniej w mieszkaniu.. hehe..

Ale komunikacja miedzy kaskami... z telefonem jako zestaw glosnomowiacy i jako sluchawki stereo podczas odtwarzania mp3.. wszystko hula.. :lalag: zostal jeszcze test GPS..

Byly klopoty z uzyskaniem angielskiej instrukcji ale Nolan.it odpowiedzial w ciagu kilkunastu minut.. zachowali sie chlopaki na poziomie.. :notworthy:

 

 

Badger, ciekaw jestem jak Ci sie "rozpadl" ten kask..?? Mozesz dokladniej to opisac..??

Bo kask sprawia wrazenie solidnego, wszystko solidnie trzyma sie "kupy" :flesje:

.. szczeka ma zabezpieczenie.. sama sie nie wypnie.. jedynie co. to mogla byc odwrotnie wlozona i niedokladnie "zapieta"..

a piszesz ze skorupa cala...??

 

DWM

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypały się zapięcia od szyby, szyba odpadła, wypadły jakieś metalowe haczyki właśnie od szczęki.

Szczęce nic się nie stało bo ją właśnie trzymałem w rękach i testowałem jej wytrzymałość.

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... oczyma wyobraźni zobaczyłem kask spadający z 50 cm (!!!!!) i rozlatujacy się na kawałki!

To byłby koniec firmy NOLAN...

DeWalMar ma rację. Kask musiał być źle złożony.

Ja jeszcze dwa tygodnie muszę poczekać na moje zamówienie. Ale, że zima nie chce sobie pójść precz to wytrzymam ten czas oczekiwania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariosta, z tego co sie juz naumialem, to moja szybka ma NFRS- Nolan Fog Resistant System...

taka informacja jest na nalepce szybowej..

w instrukcji nic nie pisza..

N-com juz zmontowany dziala super.. przynajmniej w mieszkaniu.. hehe..

Ale komunikacja miedzy kaskami... z telefonem jako zestaw glosnomowiacy i jako sluchawki stereo podczas odtwarzania mp3.. wszystko hula.. :lalag: zostal jeszcze test GPS..

Byly klopoty z uzyskaniem angielskiej instrukcji ale Nolan.it odpowiedzial w ciagu kilkunastu minut.. zachowali sie chlopaki na poziomie.. :notworthy:

Badger, ciekaw jestem jak Ci sie "rozpadl" ten kask..?? Mozesz dokladniej to opisac..??

Bo kask sprawia wrazenie solidnego, wszystko solidnie trzyma sie "kupy" :flesje:

.. szczeka ma zabezpieczenie.. sama sie nie wypnie.. jedynie co. to mogla byc odwrotnie wlozona i niedokladnie "zapieta"..

a piszesz ze skorupa cala...??

 

DWM

No fakt mój też ma taką nalepkę, ale jak na niego chuchałem to szyba parowała od wewnątrz. Jak wziąłem gogle narciarskie z antifogiem to mogłem chuchać i nic nie parowały. No ale w praniu na :crossy: się okaże :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt mój też ma taką nalepkę, ale jak na niego chuchałem to szyba parowała od wewnątrz. Jak wziąłem gogle narciarskie z antifogiem to mogłem chuchać i nic nie parowały. No ale w praniu na :crossy: się okaże :bigrazz:

hehe.. a probowales starym, nurkowym sposobem...??

:icon_razz:

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej przejażdżce w nowym garnku. Niestety nie oczarował mnie zbytnio. Fabryczny antifog - a co to jest bo, chyba nie w tym kasku. Szybka paruje przy każdej prędkości do wysokości nosa. Co prawda między jednym oddechem a drugim schodzi, ale za to jak chce się odkaszlnąć to na parę sekund jest cała zaparowana. Trzeba dokupic pinlocka( cena 166 zl, są uchwyty na szybie), bo inaczej na każdych swiatłach trzeba szybe podnosić. Nastepna sprawa to głośność. Było by wszystko ok. gdyby nie suwak do opuszczania blendy. Wskutek tego ze jest położony w częsci w której jest laminarny opływ strug powietrza powoduje niezły hałas. Po zasłonięciu go dłonia hałas znika.

Z pozytywów: blenda, zajebista sprawa. Dzisiaj ostro słoneczko dawało i jeden ruch suwakiem załatwiał wszystko. Nie trzeba rozgniatac po kieszeniach i co chwila kupować nowych okularów. Inna sprawa to wygoda na głowie. Super nic nie uwiera i dobra wentylacja, to duzy plus dla tego kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariosta - napisz coś więcej. Przy jakich prędkościach słychać już ten szum, czy szybka paruje też bez przerwy, czy jechałeś z dopiętą osłoną brody? Wystaw obiektywną ocenę.

Byłem w sobotę w Berlinie i pojechałem do Louisa. Kupiłem nowe rękawiczki, bieliznę Rukka i parę drobiazgów. No i oczywiście spędziłem pół godziny z tym kaskiem N43 air. Były wszystkie rozmiary , ale niestety wszystkie w czarnym macie { nie mój typ }. Przymiarki , oględziny i testy na sucho wypadłły nienajgorzej. Faktycznie ta osłona brody po wypięciu sprawia wrażenie bardzo lekkiego i łamliwego kawałeczka plastiku. Po zap[ięciu trochę się usztywnia, ale nie wiem czy przy uderzeniu o asfalt ten plastik ocaliłby mi szczękę ?? Nie podobało mi się że głowna szyba ma tylko dwie pozycje. Góra i dół. Nawet mój stary Uvex można ustawić w żądanej pozycji, a tu nie. Więcej mankamentów nie dostrzegłem i właściwie miałem zamiar po powrocie do Polski zaraz zamówić dwie sztuki w e-kaski, gdyż w Louisie są one po 245euro, a jak wiemy euro na razie stoi za wysoko na takie zakupy.

Jeśli to możliwe to napisz Dariosta { lub ktokolwiek } czy warto zakupić te garnki. Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum słychać już praktycznie od ruszenia, nie mierzyłem natezenia szumu do prędkosci. Jeździłem ze szczęką ale myślę że po zdjęciu nic się nie zmieni, i jeszcze mogę powiedzieć ze szczęka dotyka praktycznie brody. Jeździłem do 130 km/h. Jest to obiektywna opinia bo ja ten kask kupiłem a nie miałem na testach.

No może pogoda jeszcze sie utrzyma to jeszcze potestuję :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...