Skocz do zawartości

Nolan N43 air


Rekomendowane odpowiedzi

No tak to bywa z polskimi biznesami....

Ja zamowilem "burgundy" i "platinum silver" dla plecaczka... jakos nie czuje sie w obowiazku jezdzenia w czarnym i tylko czarnym... ;-)

Co do interkomu to poszedlem na calosc.. zakupilem dwa komplety "basic" plus rozszerzenie do Bluetooth na dwa kaski.. troche to moze i kosztuje, ale coz.. safety first... :-)

Porter jesli jestes zainteresowany szczegolami chetnie Ci podesle instrukcje do tych interkom.. ale po englisz...

..lub mozesz dokopac sie do nich na stronie nolana..

A moje kaski potwierdzone na druga polowe lutego.. hmm. to juz chyba niedlugo..??

;-)

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Halls,

 

Jeszcze nikt go nie nabyl bo producent dopiero teraz go dystrybuje po Europie.

Ja mam juz dwie sztuki zaklepane i zaplacone z Nederlandow i obiecane ze w najblizszych dniach beda wyslane.

Ja wahalem sie pomiedzy tym N43Air a Schubert J1... mierzylem Schuberta.. i jakos wielki sie wydawal.. a palak w J1 wykonany jest z carbonu...

Mam nadzieje swoje Nolany dostac w najblizszych dniach, wtedy bede mogl sie podzielc pierwszymi wrazeniami.. moze niekoniecznie z jazdy, bo trzeba najpierw prawko zrobic, ale jakies wrazenia beda.. :-)

Pozdrawiam

DWM

 

 

Mam wrażenie, że widziałem te (lub podobne) kaski w gdańskim Larssonie. Nie zwróciłem większej uwagi, rozgladając się za integralem, ale taraz tak czytając i oglądając, to bardzo podobne byly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do tej firmy i okazało się że oni sondażowo zamówili tylko kilka tych kasków i to tylko w dwóch rozmiarach: XL i S.

Hmmm, a to ciekawe, bo ja zamówiłem M i potem zadzwoniłem i zmieniłem na L i nic nie mówili o braku innych rozmiarów lub długim czasie oczekiwania. Dzisiaj dostałem na maila ptwierdzenie zmiany rozmiaru. Nie było mowy o zmianie terminu realizacji zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misman,

Od dluzszego czasu sa dostepne N43 Classic (bez Air).. z mojego porownania wynika ze praktycznie sa identyczne, jedynie w Air masz dodana ochrone szczeki i troszke inny ksztalt szyby na dole.. Byc moze system wentylacyjny jest tez troche bardziej rozbudowany.. w koncu ta nazwa "Air" musi miec jakies uzasadnienie...

ech. to gdybanie.. czy ktos w koncu go dostanie.... ????

 

Pozdrawiam

DeWalMar

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DeWalMar, ale nie jestem zainteresowany "pełną opcją " , wystarczy mi jakiś prosty intercom , abym słyszał co tam z tyłu marudzi plecaczek.Nawet nie musi być wyrażnie słychać{oczywiście żart }, gdyż jej gadania mam czasami dosyć na codzień , a tu jeszcze na motórgu muszę wysłuchiwać.

Gdzie zamówiłeś te kolorowe kaski Nolana ?? W w/w firmie { e-kaski }?? Koledzy piszą że nie ma problemu z dostępnością , ani rozmiarówką , a ja usłyszałem dziś przez tel. co innego. Ciekawe .

No cóż :" pożyjemy - zobaczymy ". Chętnie też zrezygnowałbym z czarnego koloru, bo mój obecny Uvex jest właśnie takiej maścii już mi się nieco znudził. Może tym razem coś ciekawszego sobie wybiorę.

W sobotę wybieram się do Berlina, to może wpadnę do LOuisa i tam sobie poprzeglądam i przymierzę. Jeśli mi się uda to napiszę o odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do tej firmy i okazało się że oni sondażowo zamówili tylko kilka tych kasków i to tylko w dwóch rozmiarach: XL i S.

Hmmm, a to ciekawe, bo ja zamówiłem M i potem zadzwoniłem i zmieniłem na L i nic nie mówili o braku innych rozmiarów lub długim czasie oczekiwania. Dzisiaj dostałem na maila ptwierdzenie zmiany rozmiaru. Nie było mowy o zmianie terminu realizacji zamówienia.

 

Właśnie dzwonili, ze akurat mój kask dotarł do sklepu uszkodzony (!!) :banghead: Następna dostawa za 2 tygodnie. Dariosta, co z Twoim kaskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści są takie że kasków już nie ma, podobno będą za 2 tygodnie. Cena też im urosła z atrakcyjnych 810zł do mniej atrakcyjnych 930zł.

O koloroch można póki co pomażyć.

Ciekawe po ile będą za te dwa tygodnie.

Z rozmowy wywnioskowałem iż dopinana osłona brody nie jest 100% ochraniaczem. Czekam na wpisy osób które ów cudo juz posiadają. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem i mieli go lada chwila dostać a potem zaraz przesłać do mnie. Ale jak jutro nie dojdzie to bedę czekał tydzień, bo muszę wyjechać i mam nadzieję ze bedzie na mnie czekał :icon_biggrin:

 

Dostałem właśnie maila z UPS że otrzymali przesyłkę i realizują dostawę. Tak że jutro powiniwnem dostać towar. :icon_biggrin:

 

No i mam już go w rękach. Zgodnie z obietnicą sklepu dostałem w wyznaczonym terminie. Kask prezentuje się imponująco pod względem gabarytów. Wykonanie i spasowanie poszczególnych elementów bez zastrzeżeń. zmiana konfiguracji( tj. zakładanie i zdejmowanie szyby, daszka, szczęki itp) bezproblemowo i błyskawicznie. Jakość wykonania - super. Jednak jest parę ale, które mogą wyjść w eksploatacji. Szybę w zasadzie można ustawiać tylko w dwóch położeniach. Max góra lub dół inaczej niie ma trzymania. Daszk mocowany w dwóch punktach( w miejsce szyby) w czasie jazdy może go podwiewać i bedzie furkotać, ale to dopiero sprawdzę. Blenda jako że jest daleko od nosa, to zostawia duży prześwit na dole, koło nosa. Nie wiem jak jest to w innych kaskach ale jak się jeździ w okularach przeciwsłonecznych to wydaje się ze jest daleko. Pewnie jest to plus dla tych którzy jezdżą w okularach korekcyjnych. No i szczęka. Wygląda solidnie jak jest przypięta do kasku i odpowiednio sztywna. Po wypięciu okazuję się ze pomimo wyłożenia od wewnątrz twardą pianką to chyba bardziej ozdoba niż ochrona. Jest zrobiona z jakiegoś plastiku ( chyba ABS) w związku z czym nie jest specjalnie sztywna a pewnie i trwała w razie gleby. Jak ją miałem w ręku to myslę ze gdybym chciał to bym ją w rękach połamał. Ogólnie na razie wrazenie super i zobaczymy dalej jak będzie się sprawował na drodze. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dariosta za pierwsze opinie... no i Ci zazdroszcze ze go juz masz.. ja jeszcze czekam... :-(

Co do ochrony szczeki, to mialem podobne wrazenia jak ogladalem kask Schubertha J1... tam ta ochrona wydaje sie jeszcze delikatniejsza palak grubosci olowka, bardzo gietki. Jednak w calosci sprawialo wrazenie solidnego.

Mam nadzieje ze Nolan wypuszczajac taki kask porobil jakies testy i ze jest to wystarczajaco mocne w razie czego...

Edytowane przez DeWalMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariosyta, wiem, że to nieładnie, ale podobnie jak DeWalMar zazdroszczę Ci! Ja muszę czekać jeszcze dwa tygodnie. W Łodzi zima na całego i o jeździe na motorze nie ma mowy ale miło by było mieć nowy kaskj już teraz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem i mieli go lada chwila dostać a potem zaraz przesłać do mnie. Ale jak jutro nie dojdzie to bedę czekał tydzień, bo muszę wyjechać i mam nadzieję ze bedzie na mnie czekał :icon_biggrin:

 

Dostałem właśnie maila z UPS że otrzymali przesyłkę i realizują dostawę. Tak że jutro powiniwnem dostać towar. :icon_biggrin:

 

No i mam już go w rękach. Zgodnie z obietnicą sklepu dostałem w wyznaczonym terminie. Kask prezentuje się imponująco pod względem gabarytów. Wykonanie i spasowanie poszczególnych elementów bez zastrzeżeń. zmiana konfiguracji( tj. zakładanie i zdejmowanie szyby, daszka, szczęki itp) bezproblemowo i błyskawicznie. Jakość wykonania - super. Jednak jest parę ale, które mogą wyjść w eksploatacji. Szybę w zasadzie można ustawiać tylko w dwóch położeniach. Max góra lub dół inaczej niie ma trzymania. Daszk mocowany w dwóch punktach( w miejsce szyby) w czasie jazdy może go podwiewać i bedzie furkotać, ale to dopiero sprawdzę. Blenda jako że jest daleko od nosa, to zostawia duży prześwit na dole, koło nosa. Nie wiem jak jest to w innych kaskach ale jak się jeździ w okularach przeciwsłonecznych to wydaje się ze jest daleko. Pewnie jest to plus dla tych którzy jezdżą w okularach korekcyjnych. No i szczęka. Wygląda solidnie jak jest przypięta do kasku i odpowiednio sztywna. Po wypięciu okazuję się ze pomimo wyłożenia od wewnątrz twardą pianką to chyba bardziej ozdoba niż ochrona. Jest zrobiona z jakiegoś plastiku ( chyba ABS) w związku z czym nie jest specjalnie sztywna a pewnie i trwała w razie gleby. Jak ją miałem w ręku to myslę ze gdybym chciał to bym ją w rękach połamał. Ogólnie na razie wrazenie super i zobaczymy dalej jak będzie się sprawował na drodze. :cool:

Cześć mam pytanie czy cenę podnieśli do 930zł czy została stara 810.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dostalo i mi sie... :biggrin:

dzis ,niespodziewanie dzwonek do furtki... i szanowna malzonka targa wielkie pudlo z dwoma jak sie juz za chwile okazalo kaskami... :clap:

szybkie przymierzanie.. super pasuja.. rozmiary trafione.. no i te kolorki.. ;)

lamiemy stereotypy.. burgundy i silver.. :crossy:

ale najgorsze ze n-com przyszedl niezamontowany.. no bedzie zabawa... :eek:

ale wyglada ze bedze super.. komunikacja z wszystkim.. od telefonu do gps..

Jak poradze to sie podziele wrazeniami..

No i cierpliwosci pozostalym kolegom zycze.. potwierdza sie ze trafiony wybor..

:bigrazz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeWalMar gratuluję zakupu, ja nie mogę się doczekać kiedy go wypróbuję na moto.

Co do ceny ja dostałem za 810 zł z przesyłką i kominiarką w gratisie. Nic nie wiem żeby podnieśli ( na stronie nie informują) a co do rozmiarów to dowiedziałem się że problemy są tylko z rozmiarami skrajnymi tj. XS i XXL dlatego że Nolan ich mało produkuje bo mało tych rozmiarów schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam juz 3 tydzien na ten kask.

http://www.akcesoriamotocyklowe.pl/product...roducts_id=3361

Ale w miedzyczysie byłem w Berlinie w Luisie gdzie wlazłem do komory nadmuchowej w N43 Clasic ( to samo bez szczeki) . Musze powiedzieć, że do 120km kask jest rewelacyjny nie dmucha , jest szczelny i cichy , głowa stoi sztywno w kazdej pozycji. W komorze 120km to max predkosc wiatru wiec nie wiem jak przy wiekszych predkosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam juz 3 tydzien na ten kask.

http://www.akcesoriamotocyklowe.pl/product...roducts_id=3361

Ale w miedzyczysie byłem w Berlinie w Luisie gdzie wlazłem do komory nadmuchowej w N43 Clasic ( to samo bez szczeki) . Musze powiedzieć, że do 120km kask jest rewelacyjny nie dmucha , jest szczelny i cichy , głowa stoi sztywno w kazdej pozycji. W komorze 120km to max predkosc wiatru wiec nie wiem jak przy wiekszych predkosciach.

powiedz a po ile stoi w berlinie taki kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...