Skocz do zawartości

CB 450N PC14 problemy z ustawieniem gaźników po oddławieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem, kontynuacja historii:

 

Po zmianie wydechów na dedykowane do cb 450 n leo vince z serii sito i pozostawieniu dysz głównych #120 motór miał ogromną dziurę w środkowym zakresie obrotów. Nie chciał totalnie ciągnąć od 4000 do 7000 obrotów. Powyżej dostawał kopa i ciągnął normalnie. Ale nie dało się tak jeździć. Spalanie mierzyłem na odcinku 70km, jednocześnie musiałem silnik trzymać albo poniżej dziury albo powyżej, co skutkowało oczywiście wyborem drugiej opcji. Przy jeździe non stop praktycznie powyżej 120km/h z tendencją do oscylowania w okolicach prędkości maksymalnych wyszło nadal około 7,5l/100km.

 

 

Następna zmiana, to zgodnie z najbardziej miarodajnym manualem niemieckim i bodajże meksykańskim wymieniłem dysze główne na #110 , jednocześnie dysze wolne pozostawiłem #72. Efekt, dziura w obrotach całkowicie zniknęła, silnik ciągnie bardzo dynamicznie. Można jechać bez problemu na 6stym biegu od około 40km/h do 160km/h. Nie testowałem jeszcze ile wyciągnie toto na maxa;] Ale jak na motór z 85r z przebiegiem 76tyś km, to jestem w pełni usatysfakcjonowany wynikami mojej pracy.

 

Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jakie wychodzi spalanie. Pomiar na razie byłby niemiarodajny, ponieważ po wymianie przy okazji okładzin sprzęgłowych ze sprężynami i przełożeniu o ząbek napinacza łańcuszka wałków wyrównoważających, jestem w fazie testowania co objawia się dzikim odkręcaniem manety na maxa i zasuwaniem non stop powyżej 130km/h.

 

Babuszka cebulka ożyła :D Zacny to motocykl, który idzie kupić za psie pieniądze (psów oczywiście nie obrażając)

Edytowane przez adziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...